آرایش پوست خشک – باید ها و نباید های آرایش کردن پوست خشک را بیشتر بشناسید

0
2606
آرایش پوست خشک

آرایش پوست خشک معمولا مشکلاتی را با خود به همراه دارد. از یکدست و صاف نشدن مواد آرایشی روی پوست گرفته تا التهابات پوست بعد از آرایش! اما نگران نباشید. با رعایت چند نکته ساده اما تخصصی، نه تنها نتیجه آرایش شما بهتر می شود، بلکه پوستی زیباتر و سالم تر خواهید داشت:

 

نکات آرایش پوست خشک :

۱ از یک کرم لایه بردار تمیز کننده کرمی استفاده کنید

وقتی می خواهید پوست خشک را به صورت معمولی آرایش کنید، ابتدا از یک لایه بردار تمیزکننده کرمی با دانه های ظریف استفاده کنید. با این کار تمام سلول های مرده از سطح پوست جدا می شوند. بهتر است پوستتتان مانند یک بوم نقاشی، تا جایی که امکان دارد صاف و یک دست باشد تا آرایش کردن شما آسان تر گردد.

۲ از سرم هایی با جذب سریع استفاده کنید

از روغن یا سرم با قدرت جذب سریع به جای مرطوب کننده استفاده کنید. این محصول به سرعت جذب پوست شده و باعث تسریع در تسکین یا آبرسانی پوست می شود.

مرطوب کردن پوست یک فاکتور بسیار مهم قبل از آرایش کردن پوست های خشک است. قطعا در هنگام آرایش ترجیح می دهید پوستتان مثل مخمل باشد تا کاغذ سمباده.

۳ از پرایمر استفاده کنید

یک مرحله ضروری برای آماده سازی صورت به منظور آرایشی بی نقص استفاده از پرایمر است. حالت کرمی پرایمر پوست را مرطوب نگه می دارد و به شکل یک محو کننده، منافذ و عیب و نقص های پوست را می پوشاند.

اگر خوب به صورت خود پرایمر بزنید، مواد آرایشی به راحتی و بطور یکدست روی صورتتان پخش می شوند و در منافذ خشک پوستتان گیر نمی کنند.

مطلب مرتبط:  مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر راهنما

فرمول مناسب

پوست خشک بسیار به تقویت و تغزیه شدن نیازمند است. به همین دلیل مواد آرایشی مایع و کرمی، بهترین راه حل برای این نوع از پوست ها هستند. هر نوع مواد آرایشی خشک سنگین به سرعت باعث تحریک پوست شده و آرایش زیبای شما را خراب می کند. بنابراین استفاده از زیر ساز های مایع قانون شماره یک است.

یک فونداسیون سبک انتخاب کنید و بوسیله یک براش مصنوعی فونداسیون آن را به صورت خود بمالید. نرمی این نوع براش مانع پوسته پوسته شدن پوستتان می شود. سپس از پد اسفنجی مرطوب برای فشرده کردن آرایش روی پوستتان استفاده کنید تا صورت زیبا و تر و تازه داشته باشید.

همین قانون برای رژگونه هم صدق می کند. برای آبرسانی بهتر، از رژگونه  های کرمی  یا مایع استفاده کنید.

 

نبایدهای آرایش پوست خشک :

۱ انگشتان برای آرایش استفاده نکنید زیرا انگشتانتان رطوبت مورد نیاز پوست را جذب می کنند.

۲ از مواد آرایشی پودری استفاده نکنید، مگر زمانی که برای ناحیه تی ( T-zone ) مجبور به استفاده از آن ها باشید. به جای آن از پد های روغنی استفاده کنید. روغن اضافی باعث رطوبت بیش تر پوست نمی شود.

۳ از مواد آرایشی ضد آب استفاده نکنید زیرا این مواد رطوبت پوست را جذب می کنند و باعث پوسته پوسته شدن پوست می شوند. آرایش پوست نباید ضد آب باشد! زیرا باید بتوانید به راحتی در انتهای روز آرایشتان را بشویید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید