با اصول آرایش قبل از عکس گرفتن بیشتر آشنا شوید

0
1419
چند نکته برای آرایش مناسب عکس گرفتن

عکس گرفتن در زمان حال، نقطه عطفی به شمار می رود و سلفی گرفتن چه تنها و چه با دوستان می تواند تا حد زیادی مفرح باشد. مشکل این است که بدون یک آرایش مناسب، گرفتن یک عکس خوب، کار مشکلی است. با این وجود، آرایش کردن برای عکس گرفتن، متفاوت از آرایش کردن معمولی است. در ادامه این مقاله با اصول آرایش قبل از عکس گرفتن آشنا خواهید شد. قبل از اینکه دوربین را به سمت خود بگیرید و برای عکس انداختن لبخند بزنید، این نکات را در نظر بگیرید.


از لوازم آرایش مات استفاده کنید

انواع پودر ها و کرم های آرایشیمطمئنا دل تان نمی خواهد در عکس ها برق بزنید. از این رو به سراغ آرایش مات بروید. آرایش مات، برق روی صورت تان را کاهش می دهد که با وجود فلش دوربین، عالی می شود. درخششی که نور را منعکس کند، باعث می شود عیب و ایرادات پوست تان بیشتر به نظر برسد. پس فقط کافی است کمی پودر مات کننده روی کانسیلر خود بزنید و سپس عکس انداختن را شروع کنید.


کانسیلر بزنید

انواع رنگ های کانسیلرنوبت به کانسیلر که می رسد، مقدار زیادی از آن را روی صورت تان بزنید. البته به قدری از آن استفاده نکنید که حالت کیکی ایجاد شود؛ اما کم هم نزنید. یک کانسیلر خوب، حلقه های تیره دور چشم، منافذ درشت پوست، لک ها، و خطوط ریز را می پوشاند و پوست صورت را نرم تر و جذاب تر می کند. حتی اگر فکر می کنید به کانسیلر نیاز ندارید، باز هم از آن استفاده کنید و آن را تا جایی که می شود روی پوست تان محو کنید.


آرایش چشم هایتان را غلیظ کنید

آرایش جذاب چشم هاچشم ها از جمله اولین چیزهایی هستند که در یک سلفی دیده می شوند. در نتیجه وقت گذاشتن روی آرایش چشم، اهمیت زیادی دارد. با پرپشت جلوه دادن مژه ها و ابروها، تمرکز را روی چشم ها قرار دهید. کمی سایه براق به قسمت داخلی گوشه چشم ها زده و زیر استخوان ابرو را هایلایتر بزنید تا نگاهی گیرا داشته باشید. از رنگ های خیلی روشن استفاده نکنید؛ چون باعث می شود صورت تان بی حال به نظر برسد.


از پودرهای تثبیت کننده رنگی استفاده کنید

پودر و کرم پودرهای رنگیدفعه بعدی که می خواهید سلفی بیندازید از پودرهای تثبیت کننده آرایش با کیفیت که ته مایه زرد رنگ دارند استفاده کنید. به این دلیل که این پودرها نور را از صورت تان منعکس کرده و باعث می شوند پوست تان حالت فیلتر شده داشته باشد. فقط حواستان باشد از این پودرها کم استفاده کنید تا در عکس شبیه دلقک ها نشوید! استفاده از پودر برنزه یا کانتورینگ صورت نیز، راهی عالی برای جلوه دادن به اعضای صورت و بهتر کردن ظاهرتان است.


مداد ابرو و خط لب بکشید

کشیدن مداد ابروابروها و لب ها هم به اندازه بقیه اعضای صورت تان مهم هستند. در هنگام آرایش قبل از عکس گرفتن، هیچ یک از این ها را فراموش نکنید. داخل ابروهای خود را کاملا پر کنید و یک خط لب مناسب با رنگ رژ لب تان نیز بکشید. همچنین توجه داشته باشید که ابروها نیز تاثیر زیادی در عکس شما دارند. مثلا وقتی ابروهایتان پر و پیوندی شده، انداختن یک سلفی جذاب کار سختی است؛ بنابراین کمی وقت بگذارید و ابروهای خود را اصلاح کنید.


ژست عکس گرفتن یک خانم

نکات آرایش قبل از عکس گرفتن

انجام یک آرایش قبل از عکس گرفتن آنقدرها هم که فکر می کنید کار سختی نیست؛ اما آیینه ممکن است فریب تان دهد. برای اینکه ببینید چقدر آرایش تان خوب شده، آن را در نور طبیعی چک کنید.

اگر چه دوربین تان از فلش استفاده می کند، اما لنز آن بر اساس مقدار نوری که در محیط است عمل می کند. به بیان دیگر، نور مصنوعی، آن میزان که چشمان تان می بیند نیست؛ بلکه مقداری است که دوربین نشان می دهد. به همین دلیل بعضی افراد بر اساس سنجش اشتباه خودشان از نور محیط، خیلی زیاد یا خیلی کم آرایش می کنند؛ پس مواظب باشید این اتفاق برای شما نیفتد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید