با بیوگرافی امیر آقایی بازیگر خوش استایل ایرانی آشنا شوید

2
1346
آشنایی با بیوگرافی امیر آقایی

امیر آقایی یکی از جذاب ترین بازیگران مرد تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است. او محبوبیت زیادی در بین مردم دارد و یکی از چهره های موفق کشورمان به حساب می آید. امیر آقایی از ابتدای مسیر خود با موانع و مشکلات زیادی رو به رو بود که توانست در جدل با این مشکلات پیروز شده و به جایگاه کنونی خود دست یابد. برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی این بازیگر خوش استایل با ما همراه باشید.

 

استایل امیر آقایی با لبخند

زندگی شخصی

امیر آقایی بازیگر محبوب و پر طرفدار تئاتر و سینما و تلویزیون ۱۰ مرداد سال ۱۳۴۹ در شهر ارومیه متولد شد. وی در یک خانواده ۴ نفری بزرگ شده و یک خواهر به نام نرمین دارد.

 

استایل مشکی امیر آقایی در جشنواره فیلم فجر

تحصیلات

او فارغ التحصیل رشته کارگردانی است، اما فعالیت حرفه ای خود را از صحنه تئاتر آغاز کرده است. آقایی علاوه بر بازیگری، در نویسندگی و نقاشی نیز مهارت داشته و گاها عکاسی هم می کند.

 

امیر آقایی در جشنواره فیلم فجر

روابط عاشقانه

در زمان انتشار این مقاله، امیر آقایی مجرد است. او در یکی از مصاحبه های خود گفته است که هیچ وقت به خواستگاری نرفته و به صورت جدی به ازدواج فکر نکرده است. اما در ادامه اضافه کرده است که حتما روزی به ازدواج فکر خواهد کرد!

 

امیر آقایی بازیگر ایرانی

علایق امیر آقایی

امیر آقایی شعری با نام “بیدها در باد” سروده که در سال ۱۳۷۹ منتشر شده است. نقاشی کردن نیز بخشی از زندگی اوست. او همچنین علاقه زیادی به سفر کردن دارد؛ می گوید رسیدن به مقصد مفهومی برایش ندارد و این مسیر سفر است که برای او اهمیت دارد.

 

امیر آقایی در نشست خبری

مشکلات خانوادگی

خانواده امیر آقایی به شدت با حرفه او مشکل داشتند و به هیچ عنوان قبول نمی کردند که او بازیگر شود. از این رو هنگامی که برای ایفای اولین نقش جدی آقایی از سوی مسعود کیمیایی با منزل او تماس گرفته شد، خانواده آقایی او را در جریان نگذاشتند.

 

امیر آقایی مدلینگ

فعالیت حرفه ای

امیر آقایی از سال ۱۳۷۴ فعالیت هنری خود را در زمینه تئاتر شروع کرد. امیر آقایی در تئاتر “آن سوی آیینه” در کنار آزیتا حاجیان به ایفای نقش پرداخت. بعد از آن آشنایی اش با بهرام عظیم پور باعث معرفی وی به ابراهیم حاتمی کیا برای بازی در سریال “خاک سرخ” شد. اما سریال پر طرفدار “اولین شب آرامش” در سال ۱۳۸۴ آقایی را به شهرت رساند. اولین فیلم سینمایی امیر آقایی فیلم “ارتفاع پست” در سال ۱۳۸۰ بود. حضور او در فیلم “زن دوم” در کنار نیکی کریمی درخشش آقایی را به اوج رساند.

 

امیر آقایی در حال خندیدن

ادامه درخشش

سال ۱۳۹۳ پرکارترین سال حرفه ای امیر آقایی بود. او در آن سال در فیلم “کوچه بی‌نام” نقش آفرینی کرد. پس از آن در فیلم “۳۶۰ درجه” در کنار میلاد کی مرام و پریناز ایزدیار به ایفای نقش پرداخت. همچنین در فیلم های “شیفت شب” و “چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت” و سریال تلویزیونی “آسمان من” حضور داشت.

 

امیر آريالایی در برنانه هفت

موفقیت

امیر آقایی دلیل اصلی موفقیت خود را بلند پروازی های همیشگی اش می داند و معتقد است که اگر آدم بلند پروازی نبود، باید درهمان شهری که بود می ماند و هیچ پیشرفتی نمی کرد. او در یکی از مصاحبه های خود در مورد بلند پروازی ها و رویاهایش اینگونه گفته است:

رویای من نوبل بود! خیلی غم انگیز است آدم از پشت کوه با رویای نوبل بیاید بعد دغدغه اش بشود سیمرغ بلورین! نمی خواهم بگویم دغدغه ام سیمرغ بلورین است، چون واقعا اینگونه نیست؛ منظورم این است که حتما اتفاق بدی افتاده که اینقدر پیمانه هایمان کوچک شده است.

تبلیغات

2 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید