آشنایی با طرز تهیه ۵ نوع ماسک تخم مرغ برای پوست

0
2308
معرفی چند ماسک تخم مرغ

یکی از بهترین عناصر موجود برای تهیه بهترین ماسک های پوست، تقریبا همیشه در یخچال تان قرار دارد؛ تخم مرغ! تخم مرغ یک محصول فوق العاده و طبیعی برای مراقبت از پوست است. در واقع ماسک های دست ساز تهیه شده با تخم مرغ واقعا بی نظیر هستند. سفیده تخم مرغ سبب روشن و سفت شدن پوست گشته و زرده تخم مرغ سرشار از ویتامین، پروتئین و مواد معدنی است. در ادامه این مقاله با ۵ ماسک تخم مرغ برای پوست آشنا خواهید شد.


ماسک تخم مرغ

تخم مرغاولین ماسک صورت، جزو ساده ترین ماسک هایی است که تاکنون دیده اید. برای تهیه آن، به جز تخم مرغ به هیچ ماده دیگری احتیاج ندارید. تنها کافی است تا یک زرده تخم مرغ را بر روی پوست تان بگذارید و هنگامی که نیمه خشک بود (یعنی حدود ۵ دقیقه بعد) آن را با آب گرم بشویید. پوست شما نرم، آب رسانی و تغذیه خواهد شد. برای گرفتن بهترین نتیجه، این ماسک را هر چند وقت یک بار، هنگامی که زمان کافی برای تهیه ماسک های پیچیده را ندارید و یا هنگامی که به دنبال یک نتیجه سریع هستید استفاده کنید.


ماسک تخم مرغ با خامه و آب هویج

آب هویجاین ماسک، گزینه ای دیگر با استفاده از مواد طبیعی شگفت انگیز است. یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری خامه و یک قاشق غذاخوری آب هویج مخلوط کنید. آن را بین ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار داده و سپس با آب گرم و بعد با آب سرد بشویید. این تضاد دمای آب، رنگ پوست شما را روشن کرده و جریان خون را تحریک می کند.


ماسک سفیده تخم مرغ و آرد ذرت

آرد ذرتیکی دیگر از ماسک های ساده و کاربردی که می توانید با استفاده از تخم مرغ تهیه کنید، این مورد می باشد. یک قاشق غذاخوری آرد ذرت را با یک سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. آن را بر روی پوست خود مالیده و اجازه دهید تقریبا خشک شود (بعد از حدود ۵ دقیقه). سپس صورت تان را با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید (این کار موجب تحریک جریان خون شده و همچنین استفاده از آب سرد در انتهای شست و شو منافذ پوست را می بندد). این ماسک پوست شما را تمیز کزده و باعث می شود تا منافذ پوست تان کمتر دیده شوند.


 ماسک زرده تخم مرغ و روغن زیتون

روغن زیتوناین مایک، یک ماسک خانگی دیگر برای آب رسانی پوست است که می توانید قبل از رفتن به رختخواب از آن استفاده کنید. یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید (روغن زیتون فواید بسیار زیادی برای پوست، مو و زیبایی دارد) و ماسک را بر روی صورت و گردن تان بگذارید. صورت خود را با یک حوله گرم بپوشانید (برای چشم ها و بینی تان در حوله سوراخ ایجاد کنید) و بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را با آب گرم بشویید. پس از گذاشتن این ماسک، پوست تان از شما تشکر خواهد کرد!


ماسک سفیده تخم مرغ با عسل و آرد گندم

ماسک عسل و تخم مرغاین هم آخرین ماسک تخم مرغ خانگی برای پوست شما. یک سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری آرد گندم و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. آن را روی پوست گذاشته و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه بشویید. پوست تان بسیار صاف و مخملی خواهد شد. بهترین نکته اش این است که تمام مواد آن طبیعی اند!


امیدواریم این نکات برای شما مفید باشد. ماسک خانگی محبوب شما کدام است؟ لطفا نظرات و نکات مد نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید