آموزش آرایش ساده صورت در منزل برای داشتن ظاهری زیبا

0
2294
انجام آرایش ساده صورت در منزل

آیا می خواهید آرایش ساده و در عین حال زیبایی داشته باشید؟ یک آرایش ساده خوب باید لک ها و عیب و نقص پوست را پوشانده، استخوان های چهره را مشخص کرده و بدون زیاده روی، چشمان شما را برجسته سازد. در ادامه این مقاله آرایش ساده صورت در منزل را خواهید آموخت. به کمک این روش تنها با استفاده از کمی کرم پودر، آرایش ملایم چشم و لب، ظاهری آراسته خواهید داشت.

 

آماده کردن صورت برای شروع آرایش

آماده سازی صورت

صورت خود را بشویید

قبل از شروع آرایش، حتما صورت خود را بشویید تا یک زمینه تازه و تمیز داشته باشید. هم می توانید از شوینده استفاده کنید و هم می توانید چند مرتبه آب ولرم را به صورت بزنید تا آلودگی ها از بین برود. سپس با دستمال یا حوله تمیز آن را خشک کنید.

 • از شست و شوی صورت با آب داغ بپرهیزید. این کار پوست را خشک کرده و باعث سوزش می شود. آب ولرم بهترین گزینه برای شست و شوی صورت است.
 • پوست خشک تان را لایه برداری نکنید. این کار در طول زمان موجب نازکی پوست می شود.

 

لایه برداری کنید

لازم نیست روزانه پوست تان را لایه برداری کنید؛ اما هرچند روز یکبار لایه برداری باعث می شود پوست شما تازه و با طراوت به نظر برسد. آرایش روی پوست خشک و پوسته شده، هدف شما را به طور کلی از بین می برد! با استفاده از یک برس کوچک، کرم های لایه بردار یا ابزارهای دیگر، پوست خود را لایه برداری کنید. بیشتر روی مناطق خشک و لکه دار تمرکز کنید.

 • استفاده گاه به گاه از ماسک های صورت نیز روشی مناسب برای مراقبت از پوست صورت است. از ماسک خاک رس استفاده کنید تا منافذ پوست را از آلودگی ها پاک کرده و مانع خشکی پوست شود.

 

از مرطوب کننده استفاده کنید

آخرین قدم قبل از آرایش کردن، استفاده از مرطوب کننده یا لوسیون صورت است. این کار دوام آرایش شما را بیشتر کرده و ظاهر بهتری به آن می بخشد. مرطوب کننده سازگار با پوست خود را انتخاب کنید. آن را به آرامی روی پوست ماساژ دهید. پلک ها، دماغ و لب را فراموش نکنید.

 • قبل از آرایش چند دقیقه به پوست زمان دهید تا مرطوب کننده را جذب کند. آرایش کردن هنگامی که پوست هنوز مرطوب یا چسبناک است آرایش شما را خراب می کند.

 

استفاده از کرم پودر

کرم پودر و پنکیک

کرم پودر مناسب بزنید

از کرم پودری استفاده کنید که با نوع و رنگ پوست شما سازگاری داشته باشد. کرم پودرهای مایع، گزینه مناسبی برای انواع پوست است. همچنین می توانید از کرم برنزه یا BB کرم استفاده کنید. اگر پوست شما چرب است، شاید بهتر باشد از پن کیک استفاده کنید. هنگام خرید کرم پودر کمی از آن را روی استخوان فک مالیده و رنگ آن را امتحان کنید. از امتحان رنگ کرم بر روی دست بپرهیزید، رنگ پوست دست و صورت متفاوت است.

 • با استفاده از برس، اسفنج یا دست، کرم پودر را سرتاسر پوست تان بزنید. اطمینان حاصل کنید کرم روی هم تلنبار نشود و در استفاده از آن زیاده روی نکنید.
 • از استعمال کرم اضافه روی لک ها بپرهیزید. این کار باعث می شود آن ها برجسته تر به نظر برسند.
 • کرم را در اطراف لبه صورت محو کنید تا مرزی بین رنگ آن و پوست طبیعی شما باقی نماند.
 • برای آشنایی با نحوه صحیح استفاده از کرم پودر اینجا کلیک کنید.

 

از کانسیلر استفاده کنید

یک کانسیلر مطابق با رنگ پوست خود استفاده کنید، یا اگر زیر چشم شما کبود است، یک درجه روشن تر را برگزینید. با استفاده از براش آرایشی یا انگشت، یک لایه سبک کانسیلر را زیر چشم خود بمالید. این کار باعث می شود چشمان شما درخشان به نظر برسد و حالت خواب آلوده آن از بین برود.

 • اگر می خواهید آرایش خود را ساده نگه دارید، کانسیلر را فراموش کنید. همه چیز به این بستگی دارد که می خواهید چه قسمت هایی را بپوشانید و چه قسمت هایی را برجسته کنید.
 • اگر لک های پوست تان همچنان پیداست، با استفاده از کمی کانسیلر آن را بپوشانید. ( از رنگ متناسب با پوست خود استفاده کنید)

 

از پنکیک استفاده کنید

پنکیک مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید. با استفاده از براش مخصوص پودر ( یک برس بزرگ و پفی که پودر را به طور مساوی پخش کند) پودر را به شکل مدور روی صورت تان بزنید. این کار ظاهری طبیعی به آرایش شما می بخشد و دوام کرم پودر را بیشتر می کند.

رژگونه بزنید

رنگ سرخ مایل به صورتی را انتخاب کنید که طبیعی تر به نظر برسد. برس را در پودر رژگونه بزنید، سپس لبخند زده و سیب گونه خود را به شکل مدور به رژگونه آغشته کنید.

 • برای آشنایی با نحوه صحیح استفاده از رژگونه اینجا کلیک کنید.
 • برای آشنایی با نحوه انتخاب رژگونه مناسب رنگ پوست تان نیز اینجا کلیک کنید.

 

یک خانم در حال انجام آرایش جشم

آرایش چشم و لب

سایه چشم بزنید

برای داشتن آرایشی ساده و روزمره، سایه هایی به رنگ خنثی را انتخاب کنید. قهوه ای، طلایی، خاکستری و آبی گزینه های مناسبی هستند. البته انتخاب آن به رنگ چشم شما نیز بستگی دارد. از رنگ های براق و اکلیلی و رنگ های چشمگیر دیگر پرهیز کنید. این رنگ ها برای آرایش روز مناسب نیستند. با پیروی از شیوه زیر می توانید یک سایه طبیعی و زیبا داشته باشید:

 • کار خود را با استفاده از یک رنگ پایه و نزدیک به رنگ پوست شروع کنید.
 • به کمک براش یا انگشت، سایه تان را روی پلک زده و تا زیر خط ابرو ادامه دهید.
 • سپس برای قسمت پشت مژه ها از سایه ای تیره تر استفاده کنید.
 • با استفاده از براش، رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

 

خط چشم بکشید

از خط چشم خاکستری یا قهوه ای استفاده کرده و خط چشم مشکی را برای شب نگه دارید. آن را درست بالای خط مژه بکشید و اطمینان حاصل کنید صاف و تمیز باشد. با استفاده از یک براش آن را کمی با سایه ترکیب کنید تا مرز آن لطیف تر به نظر برسد. می توانید از مداد یا خط چشم مایع استفاده کنید. هر دو گزینه مناسب هستند.

 • اگر خط چشم خراب شد، به کمک گوش پاکن آن را پاک کرده و مجددا بکشید.
 • برای داشتن یک آرایش ساده از خط چشم روی پلک پایین استفاده نکنید.

 

ریمل بزنید

یک لایه ریمل روی مژه های بالا و پایین تان بزنید. برس ریمل را روی ریشه قرار داده و به سمت بیرون بکشید. بعد از این که یک چشم را تمام کردید، برس را دوباره در محفظه ریمل فرو کرده و چشم بعدی را ریمل بزنید. ریمل قهوه ای و مشکی هر دو برای یک آرایش ساده مناسب هستند.

 • اگر نمی خواهید از ریمل استفاده کنید، با استفاده از فرمژه، به مژه های خود حالت دهید.

 

رژلب بزنید

برای آرایش ساده از رژلب صورتی ملایم یا برق لب استفاده کنید. از خط لب های ضخیم یا رنگ های براق و برجسته استفاده نکنید. یک دستمال روی لب قرار دهید تا رژ یا برق لب اضافه را به خود جذب کند. اگر می خواهید از رنگ های روشن استفاده کنید، رژ لب را روی لب پایینی زده و سپس لب ها را به یکدیگر بمالید. در نهایت از برق لب روی آن استفاده کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید