آموزش آرایش چشم گربه ای و معرفی تمام مراحل و ترفندهای آن

1
4691
آموزش مراحل و ترفندهای آرایش چشم گربه ای

چشم های گربه ای در نظر بسیاری از افراد بسیار مسحورکننده و جذاب است. پس مطمئنا چیز خاصی در مورد این مدل چشم وجود دارد که باعث جذابیت آن شده است! آرایش چشم گربه ای مدت هاست در دنیای آرایش و زیبایی روی بورس است و طرفداران زیادی هم دارد. از آرایش هنرپیشه های سریال یوسف پیامبر گرفته تا بازیگرهای بالیوودی، همه زنانی که در صدر دنیای مد هستند از این مدل آرایش چشم بهره برده اند. آرایش چشم گربه ای به این زودی ها از صحنه مد خارج نخواهد شد. بنابراین بهترین کار این است که تلاش کنید تا به نحو احسن آن را یاد بگیرید. برای شروع هیچوقت دیر نیست!


پیش از شروع آرایش چشم گربه ای چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیش از شروع آرایش چشم تان می بایست ۲ کار مهم انجام دهید:

مدل آرایش چشم


۱- چشم هایتان را آماده کنید

اولین گام، ایجاد یک زمینه خوب برای آرایش چشم گربه ای است. حتما صورت تان را کاملا تمیز شسته، تونر و مرطوب کننده بزنید. اگر اطراف چشم هایتان قرمزی یا حلقه های تیره یا پف دارد، از یک سرم یا کرم چشم استفاده کنید. برای اینکه آرایش به خوبی روی پوست تان بنشیند، از پرایمر استفاده کنید.


۲- یک خط چشم انتخاب کنید

حال که زمینه آرایش تان را آماده کردید، زمان آن رسیده که محصولی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. به این منظور می توانید از خط چشم های مایع، ژله ای، فرچه ای یا مدادی استفاده کنید. در هر صورت برای کشیدن این مدل خط چشم باید سر مداد یا قلمی که استفاده می کنید تیز باشد. ما در این آموزش از مداد چشم استفاده می کنیم که نسبت به قلم های دیگر ساده تر می باشد؛ خصوصا برای افراد مبتدی.


آموزش آرایش چشم گربه ای

حالا بدون وقت تلف کردن آموزش آرایش چشم گربه ای را شروع می کنیم.

آموزش آرایش چشم گربه ای به صورت مرحله ای


۱- در خط مژه پلک بالا، خط چشم بکشید

در خط مژه پلک بالایی تان، با یک حرکت آرام، خطی بکشید. از آنجا که نمی خواهید عجله کنید و با سرعت خود همه چیز را خراب کنید، با حرکات کوتاه شروع کنید. اگر با حرکات کوتاه پیش بروید، می توانید به تدریج پهنای خط را بیشتر کنید.

مطلب مرتبط:  رازهایی برای داشتن بهترین آرایش در اولین قرار ملاقات

۲- زاویه مناسب را پیدا کنید

این نکته بسیار مهم است! خطی مطابق فرم طبیعی چشمان خود بکشید تا بدانید خط چشم تان تا کجا باید ادامه پیدا کند. تصور کنید پلک پایین تان ادامه پیدا کرده است. این زاویه ای است که باید قسمت گربه ای انتهای خط چشم تان را ایجاد کنید. می توانید از سایه چشم و یک قلم موی نوک تیز برای کشیدن این زاویه استفاده کنید.


۳- قسمت پایین خط چشم را بکشید

وقتی زاویه مناسب را پیدا کردید، با کمک خط چشم تان نقاطی را در دنباله چشم تان مشخص کنید تا بتوانید قسمت نهایی خط چشم را بکشید. گذاشتن نقاط ریز کمک می کند تا بدانید شکل نهایی انتهای خط چشم تان چگونه خواهد بود. وقتی از شکلی که کشیدید راضی شدید، نقاط را به هم وصل کرده و داخل آن را پر کنید تا به خطی که بالای خط مژه تان کشیده اید وصل شود.


۴- تمیز کاری کنید

اگر دنباله ای که کشیده اید صاف نیست، می توانید با کمک یک تکه پنبه یا کانسیلر آن را اصلاح کنید. این هم یک آرایش چشم گربه ای عالی که می توانید با آن هر جا که می خواهید بروید!


ایجاد تغییرات در آرایش چشم گربه ای

۱- پهنای خط چشم

آرایش چشم گربه ای پهنآیا می خواهید آرایش غلیظ تری داشته باشید؟ برای این کار کافی است خط چشم خود را پهن تر کنید. خط چشم ضخیم تر باعث می شود که چشم هایتان درشت تر به نظر برسند. اما اگر قصد دارید چشم هایتان را کشیده تر کنید، خط چشم نازک بکشید. خط چشم گربه ای نازک کمک می کند چشم ها کشیده تر به نظر برسند.


۲- طول خط چشم

مدل آرایش چشم گربه ای با دنباله بلندشما همچنین می توانید طول خط چشم تان را هم تغییر دهید و آن را بیشتر ادامه دهید؛ اما نه خیلی زیاد. اگر می خواهید خط چشم تان ساده باشد، می توانید دنباله خط چشم را خیلی کوچک بکشید. ما به این مدل، خط چشم بچه گربه ای می گوییم! هر وقت خواستید آرایش تان را غلیظ تر کنید، می توانید آن را کمی بیشتر ادامه دهید. از افراط و تفریط خودداری کنید، چراکه این کار می تواند آرایش تان را نامتناسب کند.

مطلب مرتبط:  ویدیو: آموزش طراحی ناخن

۳- فرم خط چشم

یک مدل زیبای آرایش چشمنکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که چه فرم دنباله ای می خواهید. دنباله صاف و نوک تیز، آرایش تان را امروزی تر می کند. دنباله پیچ و خم دار نیز حال و هوای شیک و باوقاری به چشم هایتان می دهد.


انواع مختلف آرایش چشم گربه ای

آرایش چشم گربه ای ساده کلاسیک، جزو گزینه های جذاب محسوب می شود؛ اما می توانید بعد از اینکه آن را یاد گرفتید انواع دیگر آن را هم امتحان کنید. نگاهی به مدل های دیگر این آرایش چشم زیبا بیندازید و از بین آن ها گزینه مورد علاقه تان را انتخاب کنید.


۱- آرایش اسموکی

مدل آرایش چشم اسموکی با خط چشمآیا کسی وجود دارد که آرایش چشم اسموکی را دوست نداشته باشد؟ این مدل چشم ها همیشه پرطرفدار بوده و هستند و خواهند بود. به علاوه، این مدل آرایش چشم واقعا آسان است!

 • گام اول: با یک خط چشم که قابلیت پخش شدن داشته باشد، خط چشم گربه ای تان را بکشید.
 • گام دوم: از یک قلم مو استفاده کنید و خط چشم تان را پخش کنید. سپس ظاهر آن را ملایم و محو کرده و در عین حال، فرم دنباله خط چشم تان را هم حفظ کنید.
 • گام سوم: خط چشم را روی پلک پایینی هم کشیده و آن را پخش کنید.
 • گام چهارم: زیر دنباله خط چشم، کانسیلر بزنید تا آن را بیشتر و زیباتر جلوه دهد.

۲- استفاده از سایه

مدل آرایش چشم با سایه و خط چشمکمی از لوازم آرایش دیگر کمک بگیرید تا آرایش چشم تان خاص تر شود. مثلا کمی سایه بزنید.

 • گام اول: کمی سایه بزنید و آن را به خوبی روی پلک محو کنید.
 • گام دوم: سایه چشم را به حالت گربه ای درآورید. به همین سادگی!

۳- آرایش نیمه اسموکی

آرایش چشم نیمه اسموکی با سایه آبی و خط چشم دنباله داراگر می خواهید آرایش چشم گربه ای تان مشکی باشد و در عین حال از رنگ های دیگر هم استفاده کنید، این تکنیک را امتحان کنید.

 • گام اول: چشمان خود را به روش گربه ای آرایش کنید.
 • گام دوم: از رنگ دلخواه تان استفاده کنید. بهتر است رنگی که استفاده می کنید تیره باشد.
 • گام سوم: آن را روی پلک پایین تان بزنید تا یک هاله زیبا ایجاد کنید. به همین سرعت!
مطلب مرتبط:  10 نکته برای استفاده از رژ لب مات به بهترین شکل ممکن

۴- آرایش اکلیلی

مدل خط چشم گربه ای با سایه اکلیلی زیر چشمکمی اکلیل زیر چشم ها بزنید تا آرایش تان را نمایان کند.

 • گام اول: چشمان خود را مدل گربه ای آرایش کنید.
 • گام دوم: با استفاده از یک سایه قهوه ای، در نزدیکی خط مژه پایین، یک هاله محو ایجاد کنید.
 • گام سوم: یک خط چشم اکلیلی انتخاب کنید. اگر از این نوع خط چشم ندارید می توانید یک قلم موی بسیار ریز را در اکلیل بزنید.
 • گام چهارم: خط چشم یا قلم موی اکلیلی را زیر مژه های پایینی تان بزنید تا ظاهری درخشان و براق ایجاد کند.

 


خط چشم دنباله دار

نکاتی درمورد آرایش چشم گربه ای

آرایش کردن، خصوصا آرایش چشم، می تواند کار لذت بخشی باشد؛ اما به شرطی که آن را به درستی انجام دهید. حال که نحوه پیاده سازی آرایش چشم گربه ای را یاد گرفتید، نکات زیر را نیز مدنظر قرار دهید.

 • هنگام کشیدن دنباله خط چشم، پوست زیر ابرو را نکشید. این کار یک اشتباه بسیار بزرگ است و فرم خط چشم تان را به کلی به هم می ریزید.
 • در عوض سعی کنید به پایین نگاه کنید تا پوست تان برای اینکه روی آن کار کنید، صاف تر باشد.
 • یک آیینه آرایشی تهیه کنید. این آیینه به شما کمک می کند تا جزئیات را بهتر روی پوست تان پیاده کنید.
 • هنگام کشیدن خط چشم روی صندلی میز توالت تان بنشینید. این صندلی کمک می کند که بدن شما در وضعیت بهتری قرار گیرد. می توانید آرنج تان را روی میز قرار دهید؛ چون این کار دست تان را بی حرکت می کند و نتیجه کار تمیز تر از آب در می آید.

حتما شما هم با بدست آوردن این حجم از اطلاعات در مورد آرایش چشم گربه ای ، تصمیم گرفته اید تا آن را امتحان کنید. پس در بخش نظرات، ما را در جریان نتیجه کارتان قرار دهید.

تبلیغات

1 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید