آموزش اتو کردن پیراهن مردانه به روش صحیح و به تفکیک جنس پارچه + ویدیو

0
2488
آموزش اتو کردن پیراهن مردانه

کمتر چیزی وجود دارد که بتواند مثل یک پیراهن چین خورده و اتو نکشیده، ذهنیت اطرافیانتان را در مورد شما خراب کند، البته مسائل دیگری مثل بوی بد دهان، شل و ول دست دادن، و تکه های باقی مانده از صبحانه در ریشتان در صدر این لیست قرار دارند. اتو کردن پیراهن مردانه به روش صحیح بسیار مهم است. در واقع زمانی که شما با پیراهن اتو نخورده خود از خانه بیرون می روید و در جامعه قرار می گیرید، هیچ کاری برای پنهان کردنش نمی توانید انجام دهید.

پیراهن در کمد لباس هر مردی پیدا می شود. شما برای کار، تفریح و تقریبا هر کار دیگری (البته به جز شنا کردن) می توانید از پیراهن استفاده کنید. پس درست اتو کردن پیراهن مردانه یکی از مهارت های اساسی است که باید حتما بیاموزید. برای مثال اگر پیراهن کار خود را اتو نکنید، آن پیراهن هر چقدر هم که شیک باشد، با لباسی که در خانه می پوشید تفاوتی نخواهد داشت. مهم نیست بقیه لباس هایتان چقدر خوب هستند، اگر پیراهنتان حسابی چروک خورده و بد باشد، احساسی هم که به طرف مقابلتان می دهید به همان شبیه خواهد بود.

با این حال، اتو کردن به آن آسانی نیست که مادرتان انجامش می دهد. اتو کردن پیراهن مردانه از آن نوع فعالیت هایی است که با تمرین بیشتر، بهتر می شود و اگر می خواهید کارتان را خوب انجام دهید، و در عین حال مجبور نباشید یک ساعت برای آن زمان بگذارید، چیزهای زیادی را باید در نظر بگیرید. در این مقاله به شما می گوییم که چطور مانند یک حرفه ای اتو کنید. از این پس برای اتو کردن زمان کمتری صرف خواهید کرد و چروک لباستان باعث خجالت شما نخواهد شد.

مطلب مرتبط:  چگونه شوهر خوبی باشیم؟ معرفی ویژگی های رفتاری یک شوهر خوب

اتو کردن پیراهن مردانه به تفکیک نوع پارچه

اتو کردن پیراهن های کتان

برای اتو کردن پیراهن های کتان، آن طرف از پیراهن را که می خواهید اتو کنید و در معرض دید است را کمی نم دار کنید. اتو را در طول لباس حرکت بدهید اما نه به شکل دایره ای، تا از صدمه زدن به جنس لباس جلوگیری شود. برای جنس های ضخیم تر، اتو کردن هر دو طرف لباس، بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت.

اتو کردن پیراهن های نیمه کتان

برای لباس هایی که پارچه آن مقداری نخ دارند، از دمای پایین تر و بخار استفاده کنید. این نوع لباس ها را در زمان اتو کردن پشت و رو کنید و یا پارچه نازکی بین اتو و پیراهن بگذارید تا جای اتو روی لباس باقی نماند.

اتو کردن پیراهن های پلی استری

حتما از یک دستمال یا پارچه یا چیزی مشابه استفاده کنید تا اتو هیچ گونه تماسی با پیراهن نداشته باشد، زیرا پلی استر به شدت به حرارت حساسیت نشان می دهد. این موضوع در مورد لباس های ساتن و ابریشم هم صدق می کند.

اتو کردن پیراهن های لینن

از اتوی گرم استفاده کرده و بر روی سمتی که اتو می کنید، بخار استفاده کنید. در زمانی که با لباس های لینن سروکار دارید، ابتدا سمت مقابل آن طرفی از پیراهن را که اتو می کنید مرطوب کرده و سپس سمتی را که اتو می کنید خیس نمایید. حتما این پیراهن ها را پشت و رو اتو کنید تا از تغییر رنگ آن جلوگیری گردد، مخصوصا اگر رنگ تیره تری دارند.

مطلب مرتبط:  مدل های کلاه بافت مردانه و نحوه ست کردن آن با استایل های گوناگون

آموزش اتو کردن پیراهن مردانه

 

با استفاده از یک بطری، اسپری آب یا خود اسپری اتو، به اندازه کافی بر روی پیراهن آب بپاشید. اندازه کافی به این موضوع بستگی دارد که چه مدت پس از اتو کردن می خواهید پیراهن را بپوشید. البته پارچه هرچه نمناک تر باشد، اتو کردن چروک ها راحت تر می شود.

تمام دکمه ها، حتی دکمه های آستین را باز کنید، سپس مراحل زیر، که ترتیبش خیلی مهم است را دنبال کرده و پیراهن مردانه خود را سریع و کامل اتو کنید:

یقه: آن را باز و صاف کرده و به یاد داشته باشید که هر دو طرف یقه را اتو کنید؛ از سمت خارج آن شروع کرده و به داخل بروید. آن را تا کرده، قسمت تا شده را گرفته و یک بار دیگر آن را اتو کنید تا پیراهنتان صاف و بدون چروک شود.

سر آستین ها: مانند یقه، آن را باز کنید و ابتدا داخلش را اتو کنید تا هر چروک یا تا خوردگی ای، از بین برود. سپس یک بار دیگر از بیرون به داخل اتو بکشید.

یوک: به قسمت دولایه بالای پشت پیراهن یوک گفته می شود. از یک طرف شروع کنید و به میانه بروید. سپس پیراهن را چرخانده و باری دیگر این کار را از طرف دیگر انجام دهید.

پشت: حالا قسمت های باقی مانده ی پشت پیراهن را اتو کنید، و اگر چروک سر سختی باقی مانده است، پیراهن را نمدار تر نمایید.

جلو: ابتدا جلوی پیراهن (جایی که دکمه ها و سوراخ های دکمه قرار دارند) را اتو کنید؛ پایین لباس را گرفته و بکشید تا کارتان راحت تر شود. از نوک تیز اتو استفاده کنید تا بین دکمه ها نیز اتو شود. سپس بقیه قسمت های جلوی پیراهن را اتو کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش نحوه تا زدن پوشت (دستمال جیب کت) به 12 روش مختلف

آستین ها: مطمئن شوید که از روی درز تا شده اند و سپس هر دو طرف آستین های پیراهن را اتو کنید، و در حین انجام کار به آرامی آستین پیراهن را از کنارها بکشید تا مطمئن شوید آستین ها کشیده و بدون چروک هستند.

 

فوت و فن مورد توجه در این رابطه این است که تمام مدت اتو را در حرکت نگاه دارید، تا چیزی را نسوزانید (و همزمان چروک ها را اتو کرده و از اضافه کردن چروکهای جدید اجتناب کنید.) در حین کار به آرامی پیراهن را بکشید، اما نه آنقدر زیاد که چروک های جدید ایجاد شود. این کار را می توان با تمرین درست انجام داد.

آخرین قدم که اهمیت آن از باقی مراحل کمتر نیست، این است که به یاد داشته باشید که بلافاصله پس از تمام شدن کارتان پیراهن را آویزان کنید. اهمیت این موضوع زمانی زیاد می شود که زیادی از بخار استفاده کرده باشید و پیراهن هنوز کمی نم داشته باشد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید