آموزش بستن باندانا با ۱۳ روش جذاب + ویدیو

3
31468
آموزش چند روش بستن باندانا

باندانا آن قدر منعطف است که می توانید تقریبا با هر استایل و لباسی از آن استفاده کنید. اکثر روش های بستن باندانا بسیار ساده هستند و به وسیله دیگری برای ثبات نگه داشتن آن نیاز نیست. بنابراین اگر می خواهید به استایل خود کمی جذابیت بدهید، باندانا یک گزینه آسان و عالی برای این کار است.

 

آموزش بستن  باندانا به سر

۱- هدبند پهن

باندانا را روی میز پهن کنید تا الماسی شکل شود. نیمه پایین الماس را تا کرده و روی قسمت بالا قرار دهید تا یک مثلث بزرگ تشکیل شود. سپس قسمت بالای مثلث را تا کنید و روی ضلع پایین آن قرار دهید تا یک ذوزنقه پهن ایجاد شود.

 • ذوزنقه را در راستای طول یک بار تا کنید. باندانای شما الان شبیه یک مستطیل دراز است.
 • تا زدن باندانا در راستای طول را آنقدر ادامه دهید که عرض مستطیل شما به حدود ۴ سانتیمتر برسد.
 • باندانا را بردارید، اما مواظب باشید که باز نشود. وسط نوار ایجاد شده را روی سر خود قرار دهید و دو سر آن را در پشت گردنتان گره بزنید.
 • اگر قرار است موهایتان باز باشد، باندانا را زیر موهایتان گره بزنید.

 

۲- هدبند گره بالا

همان مراحل قسمت بالا را انجام دهید، اما به جای اما به جای اینکه وسط هدبند را روی سرتان قرار دهید و آن را در پشت سر گره بزنید، وسط آن را در پشت سر قرار بدهید و گره را روی سرتان ایجاد کنید.

 

۳- هدبند استایل هیپی

هدبند استایل هیپی، با ظاهری شبیه تاج، از روی موهای شما رد شده و به شما استایلی بی خیال و یاغی می دهد. برای بستن باندانا با این استایل، همان مراحل هدبند پهن که در بالا گفته شد را تکرار کنید. سپس مرکز باندانا را روی پیشانی خود قرار داده و دو سر آن را در پشت سرتان گره بزنید. موهایتان باید حتما از زیر باندانا رد شود.

 • می توانید بنا بر ترجیح خود، نوار ایجاد شده با باندانا را پهن یا نازک بگیرید.

 

۴- دم اسبی استایل دهه ۵۰ میلادی

باندانا را روی میز پهن کنید و مرکز آن را جمع کنید و بپیچانید تا شبیه به یک طناب بلند شود. سپس طناب ایجاد شده را یک گره گشاد و باز بزنید.

 • بعد از اینکه باندانا را گره گشاد زدید، موهایتان را با یک کش کوچک بصورت دم اسبی ببندید.
 • موهایتان را از داخل گره باندانا رد کنید و گره را سفت کنید تا موهایتان را نگه دارد.
 • برای بستن باندانا به این شکل بهتر است به جای باندانای مربع شکل، از باندانای دراز و روسری شکل استفاده کنید.

 

۵- سر بند

برای بستن باندانا به شکل مو بندهای قدیمی، ابتدا موهایتان را به مدل پف کرده یا پیچ درست کنید و اگر چتری دارید، آن را روی پیشانی خود بیاورید. دو گوشه از باندانا را روی هم قرار دهید تا یک مثلت بزرگ ایجاد شود. سپس مثلث ایجاد شده را مانند شنل روی شانه های خود قرار دهید. گوشه های باندانا را بالا بیاورید، طوری که پف موها یا چتری شما جلوی آن قرار گیرد. سپس گوشه سوم باندانا را از پشت بالا بیاورید و زیر دو گوشه دیگر که در بالا است قرار دهید. حالا دو گوشه بالای سر را به هم گره بزنید.

 • باندانا می بایست کل موهایتان را بپوشاند، و فقط پف مو یا چتری شما بیرون باشد تا به استایل شما ظرافت لازم را بدهد.

 

۶- استایل دهه ۹۰ میلادی

یکی دیگر از روش های کلاسیک بستن باندانا ، استایل دهه ۹۰ میلادی است که برای خانم ها و آقایان کاربرد دارد. برای این استایل، باندانا را پهن کنید و آن را از وسط تا کنید تا یک مثلث بزرگ ایجاد شود. سر خود را جلو بیاورد و مرکز ضلع پایین مثلث را روی قسمت بالای پیشانی خود قرار دهید. حالا دو گوشه مثلث را پشت سر خود ببرید و آن ها را در پشت گردنتان به هم گره بزنید. گوشه مثلثی شکل باندانا نیز باید روی سر شما قرار بگیرد و به سمت گره پشت گردنتان باشد.

 • اگر موهایتان بلند است، باندانا را زیر موهایتان گره بزنید.

خرید باندانا

آموزش بستن باندانا به گردن

 

۷- گره جلوی گردن

گره جلوی گردن، یک روش آسان و کلاسیک برای بستن باندانا است. برای اینکار، گوشه های باندانا را روی هم قرار دهید تا یک مثلث ایجاد شود. باندانا را از پشت روی شانه هایتان بیاندازید و گوشه های آن را در جلوی گردنتان به هم گره بزنید.

 

۸- روی صورت

برای این استایل متفاوت، باندانا را تا کنید و گوشه های آن را روی هم قرار دهید تا یک مثلث ایجاد شود. باندانا را طوری دور گردنتان قرار دهید که دو سر آن در پشت قرار گیرد. حالا این دو سر را به هم گره بزنید و باندانا را بالا بکشید و روی بینی خود قرار دهید، بطوری که نیمه پایین صورتتان پوشانده شود.

 

۹- استایل کابوی

برای بستن باندانا با این استایل، مراحل بستن آن روی صورت را تکرار کنید. اما به جای بالا کشیدن باندانا و قرار دادن آن روی بینی، بگذارید روی گردنتان بماند و گوشه آن رو به پایین باشد.

 • اگر می خواهید (مثلا برای شرکت در یک تم پارتی) استایل کلاسیک یک کابوی را پیاده کنید، از باندانای قرمز استفاده کرده و آن را با شلوار جین آبی و یک کلاه کابویی بپوشید.

 

۱۰- گره فرانسوی

برای بستن باندانا با این استایل فوق العاده، گوشه های آن را روی هم قرار دهید یا شکل یک مثلث ایجاد شود. از سمت ضلع بزرگتر، باندانا را آن قدر پشت سر هم تا بزنید تا به عرض ۷ تا ۱۰ سانتیمتر برسد. مرکز باندانا را رو گلوی خود قرار داده و دو سر آن را در پشت گردنتان به هم گره بزنید.

خرید باندانا

آموزش بستن باندانا به دست و پا

 

۱۱- مچ بند

برای بستن باندانا به شکل مچ بند، آن را در راستای قطر تا کنید تا یک مثلث ایجاد شود. سپس مثلث ایجاد شده را طوری تا کنید که گوشه بالای آن در وسط ضلع پایینش قرار گیرد. حالا باندانا را در راستای طول آن قدر تا کنید که یک نوار تقریبا ۷ سانتی متری تشکیل شود. نوار را دور مچتان بپیچید و یک گره نه چندان محکم بزنید. اگر دوست ندارید انتهای باندانا آویزان باشد، آن ها را در زیر گره قرار دهید.

 

۱۲- دور ران پا

بستن باندانا دور ران پا به شما یک استایل باحال و خاص می دهد. این کار را می توانید روی شلوار انجام دهید، و یا در صورتی که شلوارک می پوشید، آن را مستقیم به ران پایتان ببندید. باندانا را به روش های گفته شده در بالا طوری تا کنید که یک نوار حدودا ۷ سانتی متری تشکیل شود. حالا این نوار را دور رانتان گره بزنید. می توانید گره را جلوی پا قرار دهید، بطوری که انتهای باندانا آویزان باشد؛ و یا گره را به پشت برده و انتهای آن را زیر گره قرار دهید.

 

۱۳- دور مچ پا

گرچه این روش زیاد مرسوم نیست، اما بستن باندانا دور مچ پا در کنار یک کفش شیک، به استایل شما کمی رنگ و لعاب داده و آن را متمایز می کند. باندانا را با روش های گفته شده در بالا به نحوی تا بزنید که یک نوار تقریبا ۷ سانتی متری تشکیل شود. حالا آن را دور مچ پا گره زده و گره را در بغل یا پشت قرار دهید.

 • پوشیدن شلوار کوتاه کمک می کند تا باندانای شما بیشتر به چشم بیاید.

خرید باندانا

تبلیغات

3 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید