استفاده از کراوات باریک از دهه 1960 میلادی آغاز، و به سرعت به یکی از ترندهای استایل روزمره و حتی رسمی تبدیل شد. این نوع کراوات استایلی منحصر به فرد و شیک به شما می دهد، و تقریبا با تمام آیتم های لباس، از شلوار جین گرفته، تا کت و شلوار، همخوانی دارد. در ادامه با نحوه ست کردن و بستن کراوات باریک آشنا خواهید شد.

 

به چه کراواتی باریک می گویند؟

عرض کراوات های معمولی حدود 9 سانتیمتر است. به پهن ترین قسمت کراوات (که معمولا به پایین آن نزدیک است) عرض کراوات گفته می شود. عرض کراوات باریک حدود 6 تا 7.5 سانتیمتر است. کراوات هایی با عرض کمتر از 6 سانتیمتر را خیلی باریک می نامند.

 

کراوات باریک با کت تک اسپورت

ست کردن کراوات باریک

تناسب کروات باریک و سایر لباس ها

پیراهن و کت و شلوار شما باید با کراوات باریکتان توازن داشته باشد. کراوات باریک را باید با کت و شلوار اسلیم (slim) یقه باریک و همچنین پیراهنی با یقه باریک استفاده کنید. در حقیقت، باریک بودن کراوات باید با بقیه اجزای پیراهن و کت و شلوارتان تناسب داشته باشد. از آنجا که کراوات باریک نسبت به کراوات های پهن، روزمزه تر و کژوال تر است، می توان آن را با پیراهن غیر رسمی، مثلا پیراهن آکسفورد، نیز استفاده نمود.

تناسب کراوات باریک با اندام

ابتدا این موضوع را مد نظر قرار دهید که چه نوع کت و شلواری برای اندامتان مناسب است. اگر کت و شلوار اسلیم (slim) بر روی اندام شما جلوه خوبی دارد، استفاده از یک کراوات پهن هم می تواند برای شما مناسب باشد. اما اگر قد و هیکل شما طوری است که کت و شلوار آزاد برایتان مناسب تر است، شاید بهتر باشد که به کراوات های معمولی و پهن فکر کنید.

تناسب کراوات باریک با مکان و شرایط استفاده

کراوات باریک یک آیتم راحت و به روز در دنیای مد محسوب می شود؛ پس شاید بهتر باشد در هنگام استفاده از آن، کمی شرایط را محک بزنید. برای مثال اگر می خواهید به یک قرار کاری با جوی پرحرکت و خلاقانه بروید (مثلا جلسه مشترک کاری در یک استارت آپ ویکند)، می توانید به راحتی از کراوات باریک استفاده کنید. اما اگر قرار شما کمی رسمی تر است (مثلا جلسه هیئت مدیره یک شرکت مشاور حقوقی)، شاید بهتر باشد در مورد استفاده از آن دوباره فکر کنید.

 

بستن کراوات باریک

تقریبا تمام گره ها، برای کراوات باریک هم قابل استفاده هستند. پس کافیست مراحل عادی بستن کراوات را روی آن اجرا کنید. توجه داشته باشید که به دلیل باریک بودن ساختار این کراوات، گره نهایی ظریف تر خواهد بود. پس آن دسته از روش های بستن کراوات که گره های زیادی دارند، مانند مدل دو گره و سه گره و …، جلوه خوبی با کراوات باریک پیدا خواهند کرد. همچنین به راحتی می توانید گره های خاص را روی کراوات باریک خود پیاده کنید. در ادامه، نحوه بستن کراوات باریک با یک گره ساده برای شما توضیح داده شده است.


1- کراوات را آماده کنید

کراوات باریک را آماده کنید

کراوات باریک خود را طوری دور گردنتان بیاندازید که طرف پهن آن یک سوم از طرف باریکش پایین تر باشد.


2- از روی هم رد کنید

دو طرف کروات را از روی هم رد کنیدطرف پهن را از روی طرف باریک رد کنید


3- به پشت ببرید

طرف پهن کراوات پشت طرف باریکطرف پهن را پشت طرف باریک ببرید.


4- از روی هم رد کنید

رد کردن طرف پهن از جلوی طرف باریکطرف پهن را یک بار دیگر جلوی طرف باریک بیاورید و از روی آن رد کنید.


5- از داخل حلقه رد کنید

رد کردن طرف پهن کراوات از داخل حلقه جلو

با انگشت اشاره و شست خود، جلوی کراوات را به آرامی بگیرید و طرف پهن را از داخل حلقه ایجاد شده رد کنید.


6- گره بزنید و سفت کنید

سفت کردن و تنظیم گرهطرف پهن را از داخل گره جلو پایین بکشید. وقتی بطور کامل رد شد، با احتیاط گره را سفت کنید. سپس به آرامی پایین گره را فشار دهید و آن را به سمت یقه پیراهن خود هل دهید تا گره کامل شود.