کراوات یک گره یا همان ساده، با عنوان تخصصی Four-in-Hand نیز شناخته می شود. این عنوان در حقیقت مربوط به یک کلوپ آقایان در دهه 90 میلادی است. کراوات یک گره یکی از محبوب ترین روش های بستن کراوات است. این محبوبیت به دلیل سادگی و همچنین پرکاربرد بودن این روش می باشد. بستن کراوات یک گره بسیار آسان بوده و گره حاصل از آن، نسبتا کوچک، کمی نامتقارن، ظریف و مخروطی شکل است. پس اگر قرار است تنها یک روش را بلد باشید، کراوات یک گره ساده پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود.

در ادامه، آموزش تصویری و مراحل بستن کراوات یک گره را مشاهده بفرمایید.

 

ویدیوی آموزش بستن کراوات یک گره ساده:

 

مراحل بستن کراوات یک گره ساده:

همزمان با مطالعه، مراحل بستن کراوات یک گره ساده را در تصویر انتها نیز دنبال نمایید.

1- طرف پهن کراوات را در سمت راست و طرف باریک آن را در سمت چپ قرار دهید. در شروع کار، کراوات را طوری روی گردن خود تنظیم کنید که طرف باریک آن کمی بالاتر از ناف شما قرار گیرد (البته ابن موضوع به قد شما، و طول و پهنای کراوات نیز بستگی دارد). در مراحل بعد، طرف باریک ثابت بوده و فقط طرف پهن کراوات را جابه جا خواهید کرد.

2- طرف پهن را از روی طرف باریک رد کرده و به سمت چپ ببرید.

3- طرف پهن را زیر طرف باریک برده و دوباره به سمت راست بیاورید.

4- مجددا آن را از روی طرف باریک رد کرده و به سمت چپ بیاورید.

5- طرف پهن را از داخل حلقه دور گردن رد کرده و بالا بیاورید.

6- طرف پهن را از حلقه ایجاد شده در جلو رد کرده و آن را پایین بکشید. می توانید این حلقه را با دو انگشت دست مخالف خود باز نگه دارید.

7- طرف پهن را به سمت پایین بکشید و گره را سفت کنید. به طور همزمان نیز گره را رو به بالا هل داده و آن را تنظیم کنید.

در پایان، طرف باریک کراوات را از حلقه پشت طرف پهن رد کنید تا مخفی بماند (ممکن است کراوات شما این حلقه را نداشته باشد). نوک کراوات باید مماس با کمربند شما یا روی آن قرار گیرد. اگر در پایان، کراوات شما بلند یا کوتاه بود، آن را باز کرده و با تنظیم مجدد، مراحل را تکرار کنید.

مراحل بستن کراوات یک گره

 

برای آشنایی با روش بستن گره های پرکاربرد دیگر، این مقاله را مطالعه بفرمایید.