آموزش روش صحیح رژ لب زدن – چگونه به درستی رژ لب بزنیم؟

1
7108
روش صحیح رژ لب زدن برای خانم ها

چندین دهه است که رژ لب، محبوب ترین گزینه در میان دیگر اقلام آرایشی محسوب می شود. رژ لب در واقع یکی از اصلی ترین آیتم هایی است که اکثر خانم ها بدون آن نمی توانند آرایش کنند. اکثر خانم ها عقیده دارند که این لوازم آرایشی برای خیلی از آنها، خصوصا هنگامی که می خواهند با عجله ظاهری آراسته داشته باشند، حرف اول را می زند. اما با تمام این تفاسیر باید گفت، درصد زیادی از خانم ها روش صحیح رژ لب زدن را نمی دانند. اگر قصد دارید این هنر جذاب را بیاموزید، با ریموژ همراه باشید.

 

رژ لب زدن به صورت حرفه ای

روش صحیح رژ لب زدن به صورت حرفه ای

برای اینکه رژ لب تان را به بهترین حالت ممکن زده و اطمینان حاصل کنید که از لب هایتان پاک نمی شود، کافی است تا به این چند نکته ساده عمل کنید.

در ابتدا بپردازیم به لوازم مورد نیاز:

۱- بالم لب یا نرم کننده لب

۲- خط لب

۳- کانسیلر

۴- پنکیک

۵- رژ لب دلخواه

در ادامه با چند روش مختلف برای رژ لب زدن آشنا خواهید شد.

 

زدن رژ لب قرمز کمرنگ

آموزش رژ لب زدن ساده

این روش ساده ترین و در عین حال بهترین روشی است که می توانید استفاده کنید.

 

آماده سازی لب ها

این مرحله اولین و مهم ترین مرحله ای است که پیش رو دارید؛ چراکه آماده سازی لب ها نقشی کلیدی در افزودن جذابیت به آنها دارد. لب های شما نباید حالت خشک و ترک خورده داشته باشند. با یک مسواک نرم و مرطوب لب هایتان را لایه برداری کرده و به کمک بالم لب، آنها را آبرسانی کنید تا لب هایی نرم و سالم داشته باشید. می توانید در نهایت از پرایمر لب استفاده کنید تا رنگ رژ برای مدت طولانی تری روی لب ها بماند و از مالیده شدن آن به اطراف لب ها جلوگیری شود.

 

زیرسازی لب ها

اگر نگران هستید رنگ لب هایتان چند رنگ شده یا یکدست نشود، باید بستری آماده کنید که رژ لب به آن بچسبد. کانسیلری انتخاب کنید که هم رنگ لب هایتان باشد و با یک فرچه صاف یا یک فرچه کوچک پرمو، کمی از آن روی لب ها بزنید. سپس کمی پنکیک روی آن بزنید. این کار کمک می کند رنگ رژ ماندگاری بیشتری روی لب ها داشته باشد.

 

خط لب بزنید

برای تعیین محدوده خط دور لب و جلوگیری از نامرتب به نظر رسیدن رژ لب تان، به کمک یک خط لب، دور لب تان را به دقت خط بکشید. با انجام این کار، ظاهر لب هایتان مرتب تر، آراسته تر و جذاب تر خواهد شد. با استفاده از خط لب، از یک سمت خط طبیعی لب ها، خطی تا سمت دیگر بکشید. برای انتخاب رنگ خط لب، باید آن را مطابق با رنگ رژ لب تان انتخاب کرده و یا از خط لب های رنگ پوست استفاده کنید. برای پرتر جلوه دادن بخش میانی لب بالا، خط لب را در زیر این قسمت به شکل ضربدری در آورید. اگر خطی که داخل لب تان کشیده اید زیاد دقیق نیست نگران نباشید؛ چون رژ لب سطح لب را خواهد پوشاند. این خطوط بیرون لب هستند که اهمیت بیشتری دارند.

نکته: از خط لب های نرمی استفاده کنید که کار با آنها آسان تر می باشد.

 

رژ لب زدن

وقتی مراحل بالا به پایان رسید، کمی از رژ لب تان را به طور مساوی روی تمام سطح لب ها بمالید. قسمت های داخلی و گوشه های لب ها را فراموش نکنید. رژ را لایه لایه بزنید و تا مرحله ای که به رنگ مطلوب خود دست یابید، پیش روید. معمولا اگر رژ لب تان با کیفیت باشد، یک لایه کفایت می کند.

نکته: اگر لب های خشکی دارید بهتر است از رژ لب های مات استفاده نکنید؛ چون این رژها، لب های شما را بیشتر خشک می کنند. اگر لب های خشکی نداشته و قصد استفاده از رژ لب های مات را دارید، اینجا کلیک کنید تا با چند نکته برای استفاده از این نوع رژ لب آشنا شوید. به طور کلی بهتر است از رژ لب های مرطوب کننده که لب ها را نرم می کنند استفاده کنید. اگر لب های باریک و نازکی دارید، از رژ لب های رنگ تیره استفاده نکنید. این رنگ ها لب ها را کوچک تر نشان می دهند. اگر لب های بزرگی دارید می توانید به راحتی از رژ لب های تیره استفاده کنید. با کلیک کردن بر اینجا می توانید با نکاتی در مورد استفاده از رژ لب تیره آشنا شوید.

 

حجم دادن به لب ها

با استفاده از یک براش کانسیلر کوچک، مقدار کمی کانسیلر به اطراف لب ها زده و این نواحی را تمیز کنید. این مرحله کاملا اختیاری است؛ اما اگر می خواهید ظاهر لب هایتان حجیم تر و پرتر باشد می توانید کمی برق لب روی رژ لب تان بزنید.

 

زدن رژ لب قرمز

آموزش رژ لب زدن بدون خط لب

اگر در کیف لوازم آرایش تان خط لب ندارید، نگران نباشید؛ چون بدون آن هم می توانید به بهترین نحو رژ لب بزنید.

 

از انگشتان تان استفاده کنید

انگشت حلقه تان را به رژ لب مالیده و آن را مستقیما روی خط طبیعی لب ها بمالید. به این صورت می توانید بدون خط لب کشیدن، رژ لب دقیقی بزنید.

 

اتمام رژ لب زدن

برای قسمت های داخلی لب ها می توانید یا مستقیما از خود تیوب رژ روی لب ها بمالید، و یا از یک فرچه مخصوص رژ لب استفاده کنید.

آیا به اندازه کافی ساده نبود؟ این روش بیشتر به درد زمانی می خورد که عجله دارید.

 

رژ لب قرمز تیره

آموزش رژ لب زدن برای لب های تیره

اگر لب های تیره، بی رنگ یا چند رنگی دارید نگران نباشید. شما می توانید با چند ترفند ساده، به راحتی از رژ لب مورد علاقه تان استفاده کنید. دیگر نیازی نیست از رژ لب های روشن و صورتی های شفاف دوری کنید؛ چون با کمی تلاش می توانید از تمام رژ لب ها استفاده کنید.

 

کانسیلر زدن

نکته مهم در این قسمت، یکدست کردن چند رنگی لب ها با استفاده از کانسیلری است که دقیقا هم رنگ پوست تان باشد. هر جا تیرگی وجود دارد می توان روی آن کانسیلر زد؛ پس استفاده از کانسیلر برای لب ها چیز عجیبی نیست. از دیدن تفاوتی که بعد از زدن کانسیلر مشاهده خواهید کرد، تعجب زده خواهید شد.

 

پوشاندن تیرگی لب ها

اگر زدن کمی کانسیلر مشکل تان را حل نکرد، مقدار بیشتری از آن استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه تان برسید.

 

خط لب زدن

با خط لب مرغوبی که هم رنگ رژ لب تان است با دقت، خطی دور خط طبیعی لب خود کشیده و ضربدری زیر کمان وسط لب بالای خود ایجاد کنید تا لب تان شکل بهتری به خود بگیرد.

 

رژ لب زدن

رژ لب تان را لایه لایه به لب ها بزنید. بهتر است رژ لب تان غیربراق یا مات باشد. این نوع رژ لب ها نسبت به رژهای کرمی یا براق، ماندگاری بیشتری دارند.

 

رژ لب زدن برای لب های باریک

آموزش رژ لب زدن برای لب های باریک

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید با استفاده از رژ لب، یک ظاهر کامل و جذاب داشته و لب هایتان را پرتر نشان دهید، این قسمت از مقاله مختص شماست. با استفاده از ترفندی که به شما خواهیم آموخت، قادر خواهید بود تا لب هایتان را بزرگتر نشان دهید.

 

لایه برداری کردن

می توانید از یک اسکراب لب برای لایه برداری لب هایتان استفاده کنید. به آرامی و با انجام حرکات دورانی، اسکراب را روی لب هایتان ماساژ دهید.

 

پرایمر زدن

با استفاده از پرایمر، لب هایتان را یک دست کرده و ماندگاری رژ لب را روی لب هایتان افزایش دهید.

 

خط لب زدن

با استفاده از یک خط لب هم رنگ رژتان، خطی بکشید. از خط لب های تیره خودداری کنید؛ چون باعث می شوند لب های شما کوچک تر به نظر برسند.

 

هایلایت کردن

بعد از زدن رژ لب، نوبت هایلایت کردن است. همانطور که هایلایت کردن صورت به آن بعد می دهد، هایلایت لب ها هم آن ها را پرتر نشان می دهد. می توانید از کمی برق لب روی رژ لب تان استفاده کنید. برق لب موهبتی برای لب های کوچک و باریک محسوب می شود.

 

زدن خط لب قرمز

نکاتی در مورد رژ لب زدن

 • هرگز با رژ لب رنگ روشن، خط لب تیره نکشید؛ چراکه این کار می تواند کل آرایش تان را خراب کند.
 • همیشه خطوطی که بعد از کشیدن خط لب روی لب ها ایجاد می شوند را به کمک گوش پاک کن یا نوک انگشتانتان محو کنید.
 • لب های خود را بشناسید و بدانید چه نوع رژ لب و خط لبی با آن سازگاری دارد؛ چون این موضوع در افراد مختلف متفاوت است.
 • همیشه با یک دستمال اضافی، رژ لب تان را بگیرید و آن را یکدست کنید.
 • برای مات کردن رژ لب های براق، کمی پودر تثبیت کننده را روی لب ها بزنید و بگذارید چند ثانیه بماند. سپس با کمک یک فرچه صاف یا توپر، ضربات آهسته ای روی آن بزنید تا یکدست شود.
 • اگر قصد دارید با فرچه رژ لب بزنید، از فرچه های نوک تیز استفاده کنید. استفاده از این نوع فرچه باعث می شود نتیجه کارتان دقیق تر شود.
 • اگر می خواهید از رژ لب های رنگ روشن و یا پاستلی استفاده کرده و در عین حال هزینه زیادی صرف خرید رژهای پاستلی نکنید، می توانید خودتان رژ لب مورد نظرتان را درست کنید. تمام سطح لب تان را مداد سفید بکشید و هر رنگ رژ لبی که دوست دارید روی آن بزنید. به همین سادگی!
 • برای داشتن لب های قلوه ای، کمی هایلایتر کرمی روی کمان مرکزی لب بالایتان بزنید.
 • برای بزرگ نشان دادن لب هایتان، از تکنیک کانتورینگ لب استفاده کنید.
 • مراقب باشید رژ لب به دندان هایتان نخورد؛ چون زمانی که از رژ لب های کرمی استفاده می کنید، ممکن است این اتفاق رخ دهد.
 • هرگز از محصولات تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید؛ چون استفاده از این محصولات باعث واکنش های آلرژیک و سایر مشکلات می شوند.
 • از استفاده از محصولات آرایشی تستر در فروشگاه ها اجتناب کنید؛ چون این محصولات توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند و می توانند باعث شیوع عفونت شوند.
 • هیچوقت به لب های ترک خورده خود، رژ لب نزنید. این کار ترک ها را بدتر می کند.
تبلیغات

1 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید