آموزش مانیکور و پدیکور ناخن در خانه با ۷ مرحله ساده و کاربردی

0
2718
آموزش مراحل مانیکور و پدیکور ناخن در خانه

چه چیزی در مورد یک مانیکور و پدیکور حرفه ای وجود دارد که به آن را تا این میزان جذاب می کند؟ آنقدر تنوع خدمات در سالن های زیبایی ناخن وجود که هر گاه وارد می شوید، می توانید به عنوان فردی جدید از آنجا بیرون بیایید. اما همیشه زمان و بودجه ی کافی برای اصلاح ناخن های دست و پا در اختیار ما نیست. خبر خوب اینکه اگر مراحل مانیکور و پدیکور ناخن در خانه را بیاموزید، و ابزار مناسب را در دسترس داشته باشید، می توانید این کار را به بهترین نحو در خانه انجام دهید. ما راه و روش این کار را به شما نشان خواهیم داد.

در ابتدا وسایل مورد نیاز برای مانیکور و پدیکور ناخن را با یکدیگر مرور می کنیم

. پنبه و لاک پاک کن بدون استون

. سوهان ناخن

. سوهان پولیش و جلا

. اسکراب لایه برداری

. یک قلم نوک تیز

. روغن مخصوص کوتیکول ناخن

. مرطوب کننده

. لاک ناخن و تاپ کوت ( رنگ پایه ، برق ناخن و رنگ های مختلف)

 

مراحل مانیکور و پدیکور ناخن در خانه :

۱- ابتدا پاکسازی کنید

قبل از شروع، لاک قبلی را با استفاده از لاک پاک کن بدون استون پاک کنید، چون استون برای ناخن ها مضر است. از لاک پاک کن هایی استفاده کنید که نه تنها در یک چشم به هم زدن لاک را پاک می کنند، بلکه بسته بندی مناسبی داشته باشد که به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید. بعد از پاک کردن لاک های قبلی، ناخن های خود را با استفاده از ناخن گیر و یا سوهان، به شکل و اندازه ی دلخواه در بیاورید. برای این کار از سوهان های کریستالی استفاده کنید، چون از شکستن ناخن های ظریف جلوگیری می کنند و ناخن ها را بهتر فرم می دهند. بعد از آن، سطح ناخن را با یک سوهان پولیش تمیز کنید؛ این کار باعث می شود زردی های حاصل از استفاده ی طولانی مدت از لاک های تیره، از بین برود. سوهان های ۴ کاره، انتخاب مناسبی برای مانیکور و پدیکور ناخن هستند، چرا که ۴ بافت پولیش متفاوت دارند. مثلا با قسمت های نرم آن می توانید ناخن ها را برق بیندازید.

مطلب مرتبط:  دلیل سیاهی ناخن پا و روش هایی برای پیشگیری و درمان آن

۲- خیساندن و اسکراب

دست ها را ۲ تا ۳ دقیقه و پاها را ۵ دقیقه در آب قرار دهید تا برای لایه برداری آماده شوند. اسکراب های بسیار خوبی در بازار موجودند، اما برای مصرف خانگی می توانید یک قاشق غذاخوری شکر را با یک قاشق غذاخوری روغن بچه مخلوط کنید و با استفاده از آن به آرامی سلول های مرده را لایه برداری کنید. این ترکیب، بوی فوق العاده ای دارد و باعث می شود پوست شما مانند ابریشم نرم شود. در آخر نیز ناخن هایتان را بشویید و خشک کنید.

ناخن های مانیکور شده با لاک صورتی۳- از ریشه های ناخن مراقبت کنید

با استفاده از کمی روغن کوتیکول، ریشه های ناخن را نرم کنید. بعد از نرم شدن ریشه ی ناخن ها، می توانید با استفاده از یک قلم چوبی آن ها را به عقب برانید و شکل زیباتری به ناخن خود بدهید. همچنین می توانید در این مرحله با همین قلم چوبی، زیر ناخن ها را تمیز کنید. اکنون زمان مفرح ترین قسمت مانیکور، یعنی ماساژ است. با استفاده از یک مرطوب کننده ی سرشار از ویتامین، دست ها و انگشتان خود را ماساژ دهید. ناخن و ریشه ها را فراموش نکنید و قبل از انجام مرحله ی چهارم، با استفاده از لاک پاک کن بدون استون، ناخن های خود را از وجود هرگونه روغن و مرطوب کننده پاک کنید. ناخن های تمیز باعث می شوند ماندگاری لاک شما بیشتر شود.

۴- پوشش پایه بسیار مهم است، آن را فراموش نکنید

یکی از ترفند های حرفه ای برای مانیکور و پدیکور ناخن ، استفاده درست از پوشش پایه برای ناخن است. با استفاده از یک لایه نازک از لاک پایه، تمام برآمدگی و فرورفتگی ها را پر کنید تا سطحی صاف برای لاک اصلی ایجاد شود.

مطلب مرتبط:  رشد ناخن در یک هفته - معرفی راهکار هایی برای بلند شدن سریع ناخن ها

۵- لاک بزنید

دو لایه نازک لاک استفاده کنید و قبل از هر لایه ای که می زنید، مطمئن شوید لایه ی زیری خشک شده باشد. اگر می خواهید مثل حرفه ای ها عمل کنید، ابتدا مرکز ناخن  و سپس دو سمت کناری را لاک زده و تا جایی که می توانید لایه ها را نازک بزنید. این کار باعث می شود لاک شما زودتر خشک شود و دوام بیشتری داشته باشد.

۶- بدرخشید

در این مرحله نوبت به تاپ کوت می رسد. جالب است بدانیید، تنها کاربرد تاپ کوت، درخشان کردن ناخن ها نیست. یک لایه از تاپ کوت، حباب ها و درزهای احتمالی را از بین می برد و ظاهر ناخن را زیبا می کند. برای این که در طول هفته رنگ لاک را تازه و درخشان نگه دارید، کافی است یک لایه ی دیگر تاپ کوت استفاده کنید. این کار تاثیر بزرگی خواهد داشت. همچنین می توانید لاک های سه کاره را به کار ببرید تا هم به عنوان لاک و تاپ کوت از آن استفاده کنید، و هم استحکام ناخن هایتان را بالا ببرید.

۷- آرامش خودتان را حفظ کنید و به چیزی دست نزنید

حالا فقط استراحت کنید و در برابر هر وسوسه ای، غیر از نشستن روی مبل و تماشا کردن تلویزیون، مقاومت کنید. شما و ناخن های شما استحقاق این را دارید که با آرامش استراحت کنید. برای تکمیل کار، می توانید چند قطره محلول خشک کننده روی ناخن های خود بریزید، به حر حال این کار اختیاری است و تنها به زمان خشک شدن لاک سرعت می بخشد. اگر نتیجه به خوبی کار سالن آرایشتان نشد، نگران نباشید. همین که اعتماد به نفس انجام این کار را داشتید کافیست. مطمئن باشید هر بار بهتر از دفعه قبل خواهید بود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید