آموزش کانتورینگ بینی – اصلاح فرم بینی با استفاده از کانتورینگ

1
2169
آموزش نکات کانتورینگ بینی

کانتورینگ بینی یکی از کاربردی ترین ترفندهای آرایشی است که به شما کمک می کند تا بینی خود را زیباتر جلوه دهید. با استفاده از یک پنکیک، کرم پودر و یا کانسیلری که یک تا دو درجه تیره تر از رنگ پوست طبیعی شما باشد می توانید سایه هایی روی پوست خود ایجاد کنید که ظاهر یک بینی خوش فرم را تداعی کند. کانتورینگ بینی بخشی از آرایش کلی صورت است که باید بعد از زیرسازی کردن و قبل از استفاده از تثبیت کننده، انجام گیرد. به یاد داشته باشید روش های نسبتا متفاوتی برای کانتورینگ بینی وجود دارد تا بینی شما باریک تر، کوتاه تر، کشیده تر و یا صاف تر به نظر برسد.

بینی خود را باریک تر نشان دهید


دو خط در دو طرف بینی خود بکشید

کشیدن خط در دو طرف بینیاین کار را بعد از زیرسازی کردن انجام دهید. از یک براش زاویه دار مخصوص سایه، برای کشیدن خطوط کانتور استفاده کنید. این خطوط باید از استخوان ابرو شروع شده و تا انتهای بینی برسند. حتما باید توجه داشته باشید که خطوط در ابتدا کم رنگ باشند، چون پررنگ کردن آن ها آسان تر از کم کردن شان است.

 • اگر نمی دانید خط ها را کجا بکشید، نقطه شروع کشیدن خط را درست در زیر گوشه داخلی ابروها درنظر بگیرید. مستقیما از دو طرف تیغه بینی به سمت پایین بیایید و در گوشه بیرونی سوراخ های بینی تان، خط را پایان دهید.
 • محصولات مختلفی برای کانتورینگ بینی وجود دارند. کرم پودرهای مخصوص زیرسازی یا کانسیلر تیره، برنزه کننده های مات، یا یک سایه تیره از پالت کانتورینگ، همگی این کار را به خوبی انجام می دهند. تنها باید سعی کنید از رنگی استفاده کنید که یک تا دو درجه تیره تر از پوست خودتان باشد و با ته مایه طبیعی سرد یا گرم پوست تان هماهنگی داشته باشد. محصولات کرمی هم می توانند برای کانتورینگ مورد استفاده قرار گیرند، اما کار کردن با پودر راحت تر است؛ مخصوصا برای تازه کارها.

روی تیغه بینی را هایلایت کنید

هایلایت کردن روی بینیاز یک هایلایتر که یک تا ۲ درجه روشن تر از رنگ طبیعی پوست تان باشد استفاده کرده و روی تیغه بینی تان را هایلایت کنید. با هایلایتر خط باریکی از بالا تا نوک بینی بکشید.

 • دقت کنید خطی که با هایلایتر می کشید زیاد پهن نباشد. هایلایتر ناحیه ای که روی آن قرار می گیرد را برجسته می کند، بنابراین استفاده بیش از حد از آن روی بینی باعث می شود بینی پهن تر از آنچه که هست به نظر برسد.
 • اگر قسمت پایین یا نوک بینی تان پهن تر است، هایلایتر را تنها تا نیمه زیر بینی تان بزنید.
 • برای هایلایت کردن بینی می توانید از یک هایلایتر مخصوص، یک سایه چشم رنگ پوست یا سفید مات و کرم پودر مخصوص زیرسازی، یا کانسیلری که یک تا دو درجه روشن تر از کرم پودر اصلی تان باشد، استفاده کنید.

خطوط واضح را محو کنید

محو کردن خطوط کانتوربعد از کشیدن خطوط اولیه، آن ها را تا جایی محو کنید که تنها سایه های اندکی از آن ها باقی بماند. مواد آرایشی که استفاده کرده اید نباید زیاد به چشم بیایند.

 • از یک براش کرکی یا یک اسفنج آرایشی برای پخش کردن خطوط کانتور و هایلایت استفاده کنید.
 • دقت کنید هنگام پخش کردن سایه ها، خطوط را در هم محو نکنید. چون قرار است خط ها را کم رنگ کنید، طوری که در عین حال از یکدیگر هم قابل تشخیص باشند.

بینی خود را کوتاه تر نشان دهید


نوک بینی تان را تیره کنید

تیره کردن نوک بینیاستفاده از سایه تیره باعث می شود صورت تان بازتر به نظر برسد. در کانتورینگ بینی ، برای اینکه بینی تان کوتاه تر به نظر برسد، کمی برنزه کننده یا سایه چشم مات به نوک بینی، در قسمت انحنای بین سوراخ ها، بزنید.

 • سعی کنید حتما از برنزه کننده یا سایه چشم مات برای این کار استفاده کنید، زیرا احتمالا نمی خواهید نوک بینی تان برق بزند!
 • پودر را با یک براش یا اسفنج خوب پخش کنید.

هایلایتر بزنید

استفاده از هایلایتر روی بینیهایلایتر را روی تیغه بینی بزنید و تا نیمه تیغه بکشید. این کار باعث می شود بینی کوتاه تر به نظر برسد.


بینی تان را کوتاه تر و باریک تر جلوه دهید

کوتاه نشان دادن بینی با کانتورینگمی توانید با زدن سایه تیره در دو طرف پایین بینی و همچنین روی نوک بینی، آن را کوتاه تر و در عین حال باریک تر نشان دهید. اما برای اینکه بینی تان بلند نشود، باید خط کانتور را به جای استخوان ابرو، موازی با گوشه چشم ها بکشید.


بینی خود را کشیده تر نشان دهید


کانتورینگ بینی را از استخوان ابرو شروع کنید

کانتور کردن استخوان بینیبرای کشیده تر نشان دادن بینی باید کشیدن خطوط کانتورینگ را از انحنای استخوان ابرو شروع کنید و بعد به سمت پایین امتداد دهید. با یک براش زاویه دار، انحنای استخوان ابرو به سمت بالای بینی را سایه تیره بزنید و بعد یک خط صاف تا انتها بکشید. در طرف دیگر هم همین کار را تکرار کنید.

 • خط کانتور استخوان ابرو، باید درست از زیر ابرو شروع شود.
 • همیشه از جهت بالا به پایین حرکت کنید و سعی کنید تیره ترین خط را در قسمت استخوان ابرو بکشید.

خط هایلایتر را بلندتر بکشید

کشیدن خط هایلایتربرای کشیده تر نشان دادن بینی باید هایلایتر را روی تمام تیغه بینی تا نوک آن بزنید. اما از همه مهم تر، باید هایلایتر را تا بین ابروها هم امتداد دهید تا جایی که با بالاترین نقطه ابروها موازی شود.


بینی خود را صاف تر نشان دهید


کانتورینگ بینی را آغاز کنید

کانتور کردن بینیبا یک براش زاویه دار کوچک از قسمت ابرو شروع کرده و با رنگی که ۱ الی ۲ درجه تیره تر از رنگ پوست تان است، دو خط صاف در دو طرف بینی بکشید. این دو خط را در پایین بینی و در قسمت بین سوراخ ها به هم متصل کنید. باید شکلی شبیه یک هلال رو به پایین شود.


خطوط مشخص را محو کنید

محو کردن خطوط کانتوربا یک براش کرکی، سایه ها را به خوبی محو کنید و دست خود را در جهت بیرونی خطوط حرکت دهید.


نقاط برجسته روی بینی را هایلایت کنید

هایلایت کردن برخی نکات روی بینیبا یک پودر هایلایتر یا کانسیلر روشن کننده خطی نازک و دقیق در وسط ابروها تا پایین تیغه بینی تان بکشید. خط را پخش کنید. بعد با کانسیلر در دو طرف بینی و نزدیک سوراخ های بینی کانسیلر بزنید و آن را پخش کنید.


خلاصه

برای کانتورینگ بینی از یک براش کوچک استفاده کنید و با کمی برنزه کننده خطوط کانتور را از استخوان ابرو تا انتهای بینی بکشید. بعد روی تیغه بینی تا نوک آن هایلایتر بزنید و سعی کنید خطی که می کشید بسیار نازک باشد. اگر هم دوست دارید بینی تان کوتاه تر به نظر برسد نوک بینی خود، درست در قسمت بین سوراخ ها را با کمی برنزه کننده تیره کنید. سپس خطوط کانتورینگ را با یک اسفنج یا براش آرایشی در هم محو کنید، طوری که خط واضحی باقی نماند.


نکات کانتورینگ بینی

 • ویدئوهای بسیاری در زمینه کانتورینگ بینی در اینترنت وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین آن ها را تماشا کنید.
 • می توانید گونه ها و نواحی دیگر صورت خود را هم کانتور کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.
 • از کرم پودر یا پنکیکی که رنگ آن خیلی تیره است استفاده نکنید، چون ظاهر کانتورینگ را غیر طبیعی می کند.
تبلیغات

1 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید