کانتورینگ روشی عالی برای کوچک نشان دادن صورت و ایجاد ظاهری چشمگیر است. صورت کشیده به تکنیک خاصی از کانتورینگ نیاز دارد. برای شروع از زیرسازهای تیره یا برنزه کننده ها استفاده کنید تا خطوط کانتورینگ را با کمک آنها ایجاد کنید. سپس برای روشن کردن اعضای چهره تان از هایلایتر استفاده کنید. خطوط کانتورینگ را محو کرده و در نهایت کمی رژگونه بزنید. این ها مراحل کانتورینگ صورت کشیده می باشند که در ادامه این مقاله به طور کامل تر به آنها پرداخته ایم.


کشیدن خطوط کانتورینگ

زیر سازی صورت تان را مانند همیشه انجام دهید

کشیدن خطوط کانتورینگبرای کانتورینگ صورت کشیده خود، ابتدا باید زیرسازی را انجام دهید. توجه داشته باشید که زیرسازی باید پیش از کانتورینگ انجام شود. از کرم همیشگی تان استفاده کنید. یک لایه از آن بزنید تا تیرگی ها یا عیب و نقص های پوست تان را قبل از کشیدن خطوط کانتورینگ برطرف کرده باشید.

  • رنگ فونداسیون باید کم و بیش با رنگ پوست تان یکسان باشد.

خطی به موازات خط موهایتان بکشید

کشیدن خط به موازات مو ها در کانتورینگکشیدن یک خط نازک در کنار خط موهایتان، باعث می شود پیشانی شما کمی کوچک تر به نظر برسد. از یک براش آرایشی باریک برای کشیدن خط کانتور در این قسمت استفاده کنید. خطوط کانتورینگ را می توانید با برنزه کننده یا کرم پودری که کمی تیره تر از رنگ پوست تان باشد هم بکشید.

  • برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، براشی تهیه کنید که مخصوص کانتورینگ باشد.

روی گونه هایتان خط بکشید

کشیدن خط کانتورینگ روی گونه هادر کانتورینگ صورت کشیده می بایست به گونه ها توجه ویژه ای داشت. از گوش ها شروع کنید و تا وسط گونه ها را خط بکشید. روی هر گونه، خطی بکشید که درست زیر استخوان گونه تان باشد. این کار با برجسته کردن گونه هایتان، صورت شما را لاغرتر نشان خواهد داد.


خطی روی چانه بکشید

خط روی چانه در کانتورینگیک خط کوچک در وسط چانه تان بکشید. بعد خط را به سمت گردن محو کنید. این کار چانه تان را کمی باریک تر نشان می دهد.


افزودن هایلایتر

زیر چشم ها مثلث های وارونه ای بکشید

مثلث وارونه زیر چشمبرای روشن کردن صورت، با کانسیلر یا هایلایتر دو مثلث وارونه زیر چشم ها بکشید. این عمل چشم های شما را درخشان کرده و حلقه های تیره را از بین می برد.

  • می توانید برای کشیدن مثلث ها از انگشتان خود یا یک براش استفاده کنید.
  • اگر کانسیلر یا هایلایتر مدادی دارید، برای کشیدن مثلث ها از آن استفاده کنید.

خطی در امتداد بخش بالای گونه ها بکشید

کشیدن خط بالای گونهبرای برجسته تر نشان دادن گونه ها، با کمک هایلایتر یا کانسیلر، خطی نزدیک خطوط کانتورینگ تان بکشید. با کانسیلر خط کوچکی بالای گونه ها و کنار خطوط کانتورینگ بکشید. لزومی ندارد مثل خطوط کانتورینگ خطی که می کشید سراسر گونه را بپوشاند.


بینی تان را هایلایت کنید

هایلایت کردن بینیخطی از بالا تا پایین تیغه بینی ایجاد کنید. این کار کمی بینی شما را لاغر کرده و آن را کوچک تر نشان می دهد.


آرایش تان را تکمیل کنید

خطوط کانتورینگ را محو کنید

محو کردن کانتورینگاز یک بیوتی بلندر یا هر لوازم دیگری که دارید مثل اسفنج آرایشی استفاده کرده و کمی آن را مرطوب کنید. قلم مو یا اسفنج را با حرکات دورانی و کوتاه در سرتاسر صورت تان بکشید. از طرف گرد اسفنج برای پخش کردن قسمت هایی مثل گونه ها و پیشانی استفاده کنید. برای قسمت هایی مثل بینی، قلم مو را بین دست ها بفشارید تا صاف شود و با ضربه زدن مواد آرایشی را روی پوست تان پخش کنید.

  • عجله نکنید. ممکن است چند دقیقه زمان ببرد تا خطوط کانتورینگ تان طبیعی جلوه کند. انجام سریع این کار می تواند باعث در هم رفتن خطوط شده و زحمت تان را به هدر دهد.

پودر تثبیت کننده فیکس بزنید

زدن پودر تثبیت کنندهپودر یا اسپری تثبیت کننده به شما کمک می کند خطوط کانتورینگ صورت تان در طول روز ثابت بماند. بعد از اینکه سایه ها به خوبی در هم پخش شدند، یک قلم موی کرکی را در مقداری پودر بزنید. به آرامی یک لایه نازک از پودر را روی صورت خود زده و آرایش تان را تثبیت کنید.


رژگونه بزنید

زدن رژگونهبا یک براش آرایشی، کمی رژگونه به گونه هایتان بزنید. سعی کنید رژگونه را فقط به گردی گونه تان بزنید، چون اگر صورت کشیده ای داشته باشید این کار جذابیت چهره تان را بسیار بیشتر می کند.

  • از رژگونه براق استفاده نکنید، به دلیل اینکه توجه را از قسمت های هایلایت شده منحرف می کند.