آیا مدت هاست که می خواهید آرایش چشم حرفه ای انجام دهید؟ آیا می خواهید کانتورینگ (شکل دادن به ناحیه ای از صورت و ارتقاء ساختار صورت با استفاده از آرایش) چشمهایتان را یاد بگیرید؟ الان بهترین زمان برای این کار است! در ادامه راهنمای کانتورینگ چشم با توجه به شکل و فرم چشمهایتان را بخوانید.

راهنمای کانتورینگ چشم با توجه به فرم آن

کانتورینگ فقط برای داشتن گونه های مخروطی شکلی مثل کیم کارداشیان نیست. کانتورینگ می تواند برای بهبود دادن فرم سینه، شکل فک و حتی فرم دادن به چشمها مورد استفاده قرار گیرد! کانتورینگ چشم به معنی استفاده از آرایش برای تغییر یا بهبود شکل طبیعی چشم ها است؛ اگر شما چشم هایی رو به پایین، مونولید (چشم هایی با پلک بدون چروک و صاف)، یا چشمان ریز دارید، نکات زیر بسیار برای شما مفید خواهد بود. با مطالعه این مطلب، یاد می گیرید که چطور چشمانتان را کانتور کنید و شگفت انگیز بنظر برسید!

انواع فرم چشم

چشمان شما چه فرمی است؟ اگر هنوز مطمئن نیستید، عکس های زیر را ببینید تا بهتر بتوانید شکل چشمتان را مشخص کنید و سپس دستورالعمل مناسب برای یک آرایش چشم حرفه ای را بخوانید.

مدل های مختلف چشم و روش های کانتورینگکانتورینگ چشم های گرد

کانتورینگ چشم های گردخانم هایی با چشمان گرد، چشمانی بزرگ و پهن دارند. از این رو، هدف از کانتورینگ چشم های گرد این است که ظاهر چشم ها را کمی باریک کنیم. به مرکز چشم، سایه متوسط تا تیره بزنید، و سپس با استفاده از سایه های روشن، گوشه های چشم را هایلایت کنید. بهتر است برای این منظور از سایه چشم مات استفاده کنید. بعلاوه، بهتر است لبه پلک خود را خط چشم بکشید، زیرا این کار می تواند به کوچک تر نشان دادن چشم ها کمک کند.

کانتورینگ چشم های بادامی

صورت یک خانم با چشم های بادامیاگر فرم چشم تان بادامی ست، دختر خوش شانسی هستید. کانتورینگ این فرم از چشم به نسبت راحت تر است. پس بهتر است از یک سایه چشم با رنگ متوسط، مثل قهوه ای مات یا طوسی مات، بر روی پلک هایتان استفاده کنید. همچنین برای چروک های بیرونی، از رنگی تیره تر استفاده کنید. حتما رنگ دو سایه چشم استفاده شده را به خوبی ترکیب کنید تا تغییر رنگ بین آنها و در نهایت آرایش چشم هایتان زیباتر به نظر برسد. این تکنیک کانتورینگ، به چشم های بادامی شما کمک کند تا زیباتر به نظر برسند و در مرکز توجه قرار بگیرند.

کانتورینگ چشم های مونولید

صورت یک خانم با چشم های مونولید و موهای مشکیهمانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، به چشمانی مونولید گفته می شود که پلک بالای آن کاملا صاف و بدون چین و چروک باشد. در این فرم چشم ، از تا خوردگی پلک بالا خبری نیست، و پلک بسیار یکدست به نظر می رسد. اگر تکنیک های کانتورینگ یا روش های حرفه ای آرایش چشم را بلد نباشید، صاف بودن پلک بالا به یک چالش برای شما تبدیل می شود. کاری که باید انجام دهید، تغییر تدریجی رنگ سایه بر روی پلکتان است. این کار را با یک رنگ تیره در نزدیکی مژه هایتان شروع کرده و سپس از رنگی خنثی در مرکز پلک استفاده کنید. در نهایت به استفاده از یک سایه درخشان در زیر ابرو، کار خود را به پایان برسانید. این روش آرایش چشم کمک می کند تا چشم هایتان بزرگتر و درخشان تر به نظر برسند.

کانتورینگ چشم های پف دار

صورت یک خانم با چشم های پف دار و موهای بلونداگر چشمانی پف دار دارید، در هنگام باز بودن چشمانتان، پلک شما در زیر پف چشمتان قرار می گیرد. پس باید فضایی بیشتر برای آرایش روی پلکتان پیدا کرده و تا جای ممکن، فرم چشمان خود را اصلاح کنید. در ابتدا به آرامی سایه چشم قهوه ای مات را بر روی چشمانتان بزنید. لطفا واقعا به آرامی این کار را انجام دهید تا پلکتان زیادی تیره بنظر نرسد. سپس گوشه داخلی چشمانتان و همینطور استخوان ابرو را هایلایت کنید. اگر فکر می کنید این مقدار آرایش کافی نیست، لبه چشم خود را نیز خط چشم بکشید. بهتر است خانم هایی که فرم چشم هایشان پف کرده است، ابروهای خود را همیشه مرتب نگاه دارند؛ تا همیشه برای آرایش کردن، به اندازه کافی فضا وجود داشته باشد.

کانتورینگ چشم های ریز

تیلور سوییفت با موهای بلوند چشم های ریز آبی و رژلب قرمزهدف اصلی از کانتوریگ چشم های ریز، بزرگتر نشان دادن آنها است. اما نباید در این کار زیاده روی کنید. بهترین انتخاب این است که از سایه چشمهای روشن تا متوسط بر روی پلک های خود استفاده کنید؛ زیرا سایه های تیره چشمان شما را ریزتر نشان خواهد داد. بعلاوه می بایست از خط چشم و ریمل هم کمتر استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما، استفاده از رنگ های طوسی یا برنز روشن است. سایه یکدست روشن هم بر روی چشمان ریز، خوب بنظر می آید. همچنین می توانید از یک سایه چشم روشن، بر روی خط مژه پایینی استفاده کنید تا چشم هایتان را بزرگ تر نشان دهید.

کانتورینگ چشم های بیرون زده

یک خانم با چشم های بیرون زده و موهای تیرههدف از کانتورینگ چشم های بیرون زده یا برجسته این است که بدون بزرگ تر نشان دادن چشم ها، ظاهر آن ها را بهبود بدهیم. بر روی پلک هایتان از سایه چشم متوسط یا تیره استفاده کنید. برای کانتورینگ این فرم چشم ، ابتدا یک سایه بیس بزنید، و سپس از یک سایه چشم درخشان بر روی پلک هایتان استفاده کنید. با استفاده از سایه چشمی تیره تر، چروک پلک را کانتور کنید. در نهایت با کشیدن خط چشم بر روی لبه پلک، کارتان را به پایان دهید. لطفا از سایه چشم روشن اجتناب کنید؛ زیرا اینکار فقط چشمان شما را بزرگتر نشان می دهد.

کانتورینگ چشم های رو به پایین

صورت یک خانم با چشم های رو به پایین و موهای مشکیهدف خانم هایی که چشمان رو به پایین دارند، این است که چشمان خود را بالا بکشند. چطور می توانید این کار را بکنید؟ می توانید از سایه سفید درخشان یا صورتی بر روی چروک های داخلی، و از سایه طلایی متوسط یا قهوه ای بر روی مرکز پلک ها استفاده کنید. در گوشه های بیرونی هم، از یک سایه چشم تیره تر استفاده کنید. این کار باعث می شود تا چشمانتان در ظاهر به بالا کشیده شود. تا همین جای کار، یک تغییر رنگ تدریجی روی پلک خود ایجاد کرده اید. پس حتما رنگ ها را کاملا با هم ترکیب کنید. استفاده از خط چشم نیز به شما بسیار توصیه می شود. روی پلک بالا را خط بکشید و با ادامه خط، یک بال کوچک در انتهای پلک خود ایجاد کنید.

کانتورینگ چشم های رو به بالا

آنجلینا جولی با موهای قهوه ای و چشم های رو به بالااگر چشم های رو به بالا دارید، هدف شما از کانتورینگ باید ایجاد تعادل باشد. از سایه چشم تیره در گوشه های پایینی بیرون چشم خود استفاده کنید. این کار بالافاصله ظاهر چشم های شما را کمی پایین آورده و در فرم آن ها تعادل ایجاد می کند. از سایه چشم متوسط بر روی پلک ها استفاد کنید. می توانید از همین سایه چشم، در طول خط مژه پایینی خود هم استفاده کنید. حتما استخوان ابروی خود را هایلایت کنید. در نهایت اگر می خواهید فرم چشم هایتان خود را بیشتر نمایان کنید و آرایش چشم تان جذابتر شود، می توانید با استفاده از خط چشم، در انتهای چشم خود یک فرم بال ایجاد کنید.