آموزش کشیدن سایه چشم به صورت مرحله به مرحله همراه با تصویر

0
18585
یک خانم در حال آموزش کشیدن سایه چشم

آرایش چشم می تواند کل آرایش صورت تان را متحول کند؛ یا آن را بهتر می کند یا کل آرایش تان را خراب می کند. اگر چندان با فوت و فن آرایش این قسمت از صورت آشنایی نداشته باشید، ممکن است آرایش تان بیشتر مناسب مهمانی های شب هالووین از آب در بیاید تا محل کار! اما نگران نباشید. ما در ادامه این مقاله شما را با یک آموزش کشیدن سایه چشم به صورت مرحله به مرحله به همراه تصاویر آن آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.


لوازم مورد نیاز برای آرایش چشم

در ابتدا لازم است لوازم مورد نیاز برای آرایش چشم را معرفی کنیم.

 • کرم مرطوب کننده
 • کرم دور چشم
 • پرایمر چشم
 • سایه رنگ دلخواه تان
 • برس های مخصوص سایه کشیدن
 • مداد چشم
 • خط چشم
 • ریمل

انواع برس مخصوص کشیدن سایه چشم

حالا نگاهی به انواع برس هایی که در طول کار از آن ها استفاده خواهیم کرد می اندازیم.

برس صاف و سفت

در آموزش کشیدن سایه چشم خواهید آموخت که چگونه می توانید از این برس برای کشیدن سایه روی پلک بالا و همچنین زیر پلک پایین استفاده کنید. بهترین کاربرد این نوع برس، پخش کردن سایه روی پلک است. از این برس ها به دلیل جنس سفتی که دارند، می توان برای زدن سایه های اکلیلی هم به خوبی استفاده کرد.

برس مدادی

از برس مدادی برای کشیدن سایه زیر پلک پایین استفاده می شود. این برس برای زمانی که قصد دارید سایه پلک پایین تان را محو و دودی کنید، عالی است. زمانی که می خواهید ظاهر آرایش تان لطیف و ملایم باشد باز هم به سراغ این برس بروید. همچنین می توانید برای زدن سایه در قسمت چین پلک بالایی تان هم از این برس استفاده کنید و در آن قسمت هم آرایش ملایمی داشته باشید. قسمت های بیرونی پلک هم نواحی دیگری هستند که می توانید از این برس در آنجا استفاده کنید و سایه تان را غلیظ تر کنید.

برس سفت هلالی

این برس برای کشیدن سایه و محو کردن آن کاربرد دارد. مخصوصاً به درد زمانی می خورد که از بیش از یک رنگ سایه استفاده می کنید و می خواهید انتهای آن ها را خیلی ملایم با هم ترکیب کنید.

برس کرکی هلالی

برس کرکی هلالی فقط و فقط برای محو کردن است. با این برس می توانید چند رنگ سایه را در کنار هم استفاده کنید و خطوط بین آن ها را در هم محو کنید تا ظاهر سایه تان ملایم و طبیعی شود.

خرید براش سایه چشم از دیجی کالا


آموزش کشیدن سایه چشم

حال که با کارکرد برس های مختلف آشنا شدید وقت آموزش کشیدن سایه چشم رسیده است.

گام ۱: زیرسازی کنید

آماده سازی دور چشم برای زدن سایه چشمنکته حائز اهمیت در آموزش کشیدن سایه چشم آماده سازی دور ناحیه چشم می باشد؛ چون اصل کاری که می خواهید انجام دهید به این بخش مربوط است. ناحیه اطراف چشم ها را پاک کنید و سپس مرطوب کننده یا کرم دور چشم بزنید. سپس از یک پرایمر چشم استفاده کنید تا آرایش چشم تان برای مدت زمان طولانی ثابت بماند و ظاهر بهتری پیدا کند. می توانید از کانسیلر هم استفاده کنید؛ فقط باید در نظر داشته باشید که کانسیلر می بایست هم رنگ پوست دور چشم تان باشد. کانسیلر را با برس بزنید و روی آن پودر تثبیت کننده بزنید. این کار باعث می شود پوست اطراف چشم، صاف و بدون چروک شده و رنگ آن یک دست شود. همچنین زمینه مناسبی برای سایه هایی که قرار است روی آن بنشینند ایجاد می کند.


گام ۲: نوع سایه خود را انتخاب کنید

یک خانم در حال زدن سایه سفید چشمحالا زمان آرایش واقعی چشم تان رسیده است. همیشه باید اول شکل چشمان خود را در نظر داشته باشید و بر اساس آن از تکنیک آرایشی که باعث بهتر جلوه دادن چشم هایتان می شود استفاده کنید. ناحیه چشم شامل پلک ها، خط چین پلک و زیر ابرو می شود. همچنین باید به رنگ و نوع سایه ای که در هر کدام از این قسمت ها استفاده می کنید دقت کنید. بهتر است در قسمت پلک و زیر ابرو از سایه های براق و شفاف استفاده کنید و در قسمت چین پلک از رنگ های مات بهره ببرید.

 • نکته: از سایه های تیره برای کانتورینگ چشم ها در ناحیه چین پلک و از سایه های روشن تر در قسمت میانی پلک ها استفاده کنید تا چشم هایتان جلوه بیشتری پیدا کنند.

سایه را با یک برس صاف و با حرکات راست و چپ یا کوبه ای روی پلک تان بزنید. می توانید از سایه طلایی نیز استفاده کنید؛ چون باعث می شود پلک ها بیشتر خودشان را نشان دهند. سایه زدن چشم را از وسط پلک شروع کرده و به سمت گوشه های داخلی و بیرونی چشم بکشید. سعی کنید سایه را به طور مساوی در همه جای پلک تان بزنید و اگر می خواهید سایه ای غلیظ تر داشته باشید، مقدار بیشتری سایه استفاده کنید.


گام ۳: در چین پلک از سایه تیره استفاده کنید

استفاده از سایه چشم تیرهحالا نوبت به قسمت چین پلک می رسد. از سایه تیره رنگ برای این قسمت استفاده کنید تا شکل چشم ها را مشخص کند. به این منظور از رنگ هایی مثل قهوه ای تیره، مشکی، خاکستری تیره، بنفش تیره و این قبیل رنگ ها استفاده کنید. سایه زدن چشم را از قسمت بیرونی چشم شروع کنید؛ یک ۷ بکشید و با یک برس کرکی نیمی از سایه را تا پلک خود محو کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که رنگ سایه ملایم تر شود. برای هایلایت قسمت زیر ابرو از سایه های روشن تر براق یا اکلیلی استفاده کنید.


گام ۴: از مداد چشم استفاده کنید

یک خانم در حال کشیدن سایه مشکیبرای جذاب شدن آرایش چشم ها، روی خط مژه پلک پایین خود، خطی با مداد مشکی بکشید. اگر می خواهید خط چشم تان ظاهری دودی داشته باشد با یک برس مدادی آن را کمی پخش کنید.

 • نکته: با یک مداد چشم سفید یا بژ داخل پلک پایین را بکشید تا چشم های خود را درشت تر و درخشان تر کنید.

گام ۵: حالا وقت کشیدن خط چشم است

یک خانم در حال زدن سایه تیره و خط چشمآخرین مرحله آموزش کشیدن سایه چشم استفاده از خط چشم برروی سایه است؛ چراکه این کار زیبایی آرایش چشمتان را چندین برابر می کند. اما اگر به هر دلیلی علاقه ای به زدن خط چشم ندارید می توانید این مرحله را نادیده بگیرید. اما برای کشیدن خط چشم، از بیرون پلک تان شروع کرده و به تدریج به سمت داخل حرکت کنید. می توانید خط چشم ساده بکشید یا کمی آن را پهن تر کنید و یا انتهای آن را دنباله دار کنید.


برای جلوگیری از ماسیدن آرایش چه کنیم؟

برای جلوگیری از ماسیدن آرایش چشم و مالیدن آن به پلک تان، می توانید این ۳ نکته را در نظر داشته باشید.

۱٫ پرایمر خوبی بخرید؛ چون باعث بهبود کیفیت آرایش تان می شود و به مدت طولانی آرایش چشم ها را حفظ می کند.

۲٫ اگر از سایه چشم کرمی استفاده می کنید، حتماً از محصولات پودری برای زیرسازی آرایش تان استفاده کنید.

۳٫ برای پیشگیری از مالیده شدن خط چشم به پلک تان، از خط چشم های ژله ای یا ضد آب استفاده کنید.

خرید سایه چشم از دیجی کالا


راهکارهایی برای کشیدن سایه چشم بی نقص

 • بهتر است اول آرایش چشم تان را تمام کنید و سپس به سراغ آرایش صورت بروید. بدین ترتیب اگر کمی سایه زیر چشم تان بریزد، می توانید سریعاً بدون اینکه بیس آرایش تان خراب شود، آن را پاک کنید.
 • یکی از نکاتی که در آموزش کشیدن سایه چشم حائز اهمیت می باشد توجه به چین پلک است. در قسمت چین پلک، بهتر است از برس مدادی استفاده کرده و بعد سایه را با یک برس کرکی محو کنید.
 • از سایه ای استفاده کنید که مناسب پوست شماست. سایه انواع مختلفی مثل کرمی، پودری و فشرده دارد. سایه های کرمی می توانند به عنوان پایه ی سایه های پودری مورد استفاده قرار گیرند.
 • اگر چشم های گود یا پلک های افتاده دارید سعی کنید با چشم های باز سایه بزنید نه چشم های بسته؛ اینگونه می توانید رنگ چین پلک تان را به خوبی ببینید.
 • اگر نمی توانید روی قسمت بیرونی پلک ۷ بکشید، به جای آن با یک مداد چشم علامت # بکشید و آن را محو کنید تا گوشه های آن سایه تان را خراب نکند.
 • برای جلوگیری از ریختن سایه زیر چشم، قبل از شروع آرایش در ناحیه زیر چشم خود از پودر تثبیت کننده استفاده کنید.
 • همچنین می توانید زدن کانسیلر زیر چشم را به بعد از اتمام آرایش چشم موکول کنید.
 • سعی کنید برس های سایه تان تمیز باشند تا بهترین نتیجه را از آرایش خود به دست آورید.

زدن سایه چشمی بی نقص، کمی وقت و حوصله می طلبد. اما زمانی که شیوه صحیح آن را یاد گرفتید کارتان آسان می شود و باور نخواهید کرد که یک زمانی از این کار می ترسیدید. پس از آن بی صبرانه منتظر روزی خواهید بود که باید در مهمانی یا عروسی شرکت کنید تا بتوانید هر طور که می خواهید چشم هایتان را آرایش کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید