آموزش ۴ متد ساده برای بستن کراوات – چگونه گره کراوات بزنیم

0
354
آموزش گره کراوات و راه هایی برای بستن کراوات

آیا برای شرکت در مراسم های رسمی خود از گره های کراوات آماده استفاده می کنید؟ به کمک مراحلی که به شما می گوئیم و کمی صبر و حوصله و بوسیله ی یک آینه می توانید در بستن کراوات ماهر شوید. در اینجا چندین متد ساده برای بستن کراوات در مقابل شماست تا بیاموزید چگونه خودتان می توانید گره کراوات تان را تنظیم کنید.

آموزش بستن کراوات

متد اول

فور این هَند

روش فور این هند بستن کراواتفور این هند، ساده ترین روش برای بستن کراوات است. دکمه های پیراهن مردانه تان را تا بالا ببندید و کراوات را دور شانه ی خود بیندازید. کراوات را طوری دور گردن بیندازید که طرف پهن کراوات در سمت راست و طرف باریک آن در سمت چپ قرار گیرد. طرف باریک تر نسبت به طرف پهن باید تقریبا ۳۰ سانتی متر بالاتر قرار گیرد.

۱- طرف پهن را از روی طرف باریک کراوات که در سمت راست قرار دارد، عبور دهید. طرف پهن کراوات را از زیر طرف باریک رد کنید و به سمت چپ بیاورید. دو طرف پهن و باریک را روی هم و نزدیک گردن نگه دارید.

۲- یکبار دیگر طرف پهن کراوات را از روی طرف باریک آن رد کنید و به سمت راست ببرید. اینبار طرف پهن کراوات را از زیر قسمتی که دور گردن در سمت راست پیچیده شده عبور دهید و به بالا بکشید.

۳- طرف پهن کراوات را که به بالا کشیده بودید یکبار دیگر از میان حلقه ای که در آخرین مرحله با بالا بردن همین قسمت پهن ایجاد کرده بودید، رد کنید.

۴- در حالیکه با دست چپ گره را گرفته اید، دوباره طرف پهن کراوات را بکشید تا گره محکم شود. قسمت جلوی گره باید به سمت روبرو باشد.

۵- طرف پهن را از میان گره جلویی رد کنید. حتما باید یک گره افقی در قسمت جلوی کراوات شما وجود داشته باشد. دهانه ی گره را با انگشت خود باز نگه دارید و طرف پهن کراوات را وارد آن کنید.

مطلب مرتبط:  5 قانون در انتخاب بهترین مدل ریش و سبیل برای صورت شما

گره را با بالا دادن لبه باریک محکم کنید. مطمئن شوید که کراوات شما در خطی مستقیم تنظیم شده و طول آن مناسب است. ایده آل ترین مدل این است که انتهای آن روی سگک کمربند شما بیفتد.

با این روش، گره کراوات بر روی گردن، کمی حالت غیرمتقارن به خود می گیرد ولی نگران نباشید این حالتی طبیعی است.

متد دوم

 پرات نات برعکس

گره کراوات به روش پرت نات۱- برخلاف بقیه گره ها، بستن کراوات به روش پرات به حالت برعکس انجام می شود؛ بنابراین پشت سجاف کراوات باید به سمت روبرو باشد. سر پهن کراوات باید به سمت راست آویزان باشد و سر باریک آن به سمت چپ.

۲- جای قسمت پهن کراوات را چک کنید. درکراوات گره خورده، سر پهن باید درست بالای سگک کمربند شما قرار گیرد. هنگام شروع گره زدن، سر پهن را تا ۵ – ۲٫۵ سانتی متر زیر این قسمت در نظر بگیرید. به طور کلی در گره پرات در آخر کار، سر پهن کراوات به اندازه ی همین مقدار بالا کشیده می شود.

انتهای قسمت باریک، باید بالاتر از قسمت پهن و تقریبا بالای ناف قرار بگیرد. فقط اینکه انتهای سر پهن باید متحرک باشد.

۳- انتهای قسمت پهن را از زیر انتهای سر باریک در سمت چپ رد کنید. سر پهن را دور حلقه اطراف گردن ببرید و آن را در زیر قسمت باریک قرار دهید.

قسمت باریک کراوات را به هیچ وجه حرکت ندهید تنها زمانیکه در حال استفاده از سر پهن  هستید آن را سفت نگه دارید.

۴- انتهای سر پهن را رو به سمت داخل حلقه دور گردن تا کنید و به سمت چپ پایین بیاورید.

۵- انتهای سر پهن را به سمت راست از روی انتهای قسمت باریک رد کنید.

۶- سر پهن کراوات را از روی سر باریک آن عبور داده و از چپ به راست بکشید. این کار باعث می شود سجاف کراوات معلوم نباشد.

۷- .سر پهن کراوات را از میان گره جلوی کراوات عبور دهید و به سمت پایین بکشید سپس گره را تا یقه بالا ببرید و آن را محکم کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه چکمه های چلسی را با استایل خود ست کنیم

متد سوم

هاف وینزر

گره کراوات به روش هاف وینزور۱- کراوات را طوری دور گردن بیندازید که طرف پهن آن در سمت راست قرار گیرد. طرف پهن تر نسبت به طرف باریک باید تقریبا ۳۰ سانتیمتر پایین تر قرار گیرد.

هاف وینزور، گره ای نامتقارن و مثلثی شکل است که برای مراسم رسمی مناسب است. این گره که بزرگ تر از فور این هند و حجیم تر از گره وینزور است، با بیشتر یقه ها و جنس های کراوات، قابل استفاده است.

۲- طرف پهن را در سمت راست از روی طرف باریک کراوات عبور دهید. طرف پهن کراوات را از زیر طرف باریک رد کنید و به سمت چپ بیاورید.

۳- طرف پهن کراوات را بالا ببرید، دور حلقه ی دور گردن در سمت چپ بپیچانید و به پایین و سمت راست بکشید.

۴- این بار طرف پهن کراوات را از زیر حلقه ای که دور گردن پیچیده شده در سمت چپ عبور دهید و به بالا بکشید.

۵- طرف پهن کراوات را که به بالا کشیده بودید، از میان حلقه ای که در آخرین مرحله با بالا بردن همین قسمت پهن به بالا ایجاد شده، رد کنید طوری که از زیر قسمت باریک عبور کند.

۶- اکنون برای دومین بار این سر پهن را از روی گره رد کنید.

۷- طرف پهن و باریک کراوات را بکشید تا گره کراوات تان محکم شود.

متد چهارم

وینزور

گره کراوات به روش وینزور۱- برای بستن کراوات به روش وینزور، کراوات را طوری دور گردن بیندازید که طرف باریک آن در سمت راست قرار گیرد. دکمه پیراهن را تا بالا ببندید. طرف پهن تر نسبت به طرف باریک باید تقریبا ۳۶ سانتیمتر پایین تر قرار گیرد. گره وینزور مقدار بیشتری از کراوات را درگیر می کند، بنابراین قسمت پایین آن باید کمی پایین تر از جایی باشد که معمولا کراوات خود را از آنجا شروع می کنید.

مطلب مرتبط:  ست کردن جوراب با کفش و شلوار در استایل روزمره با رعایت چند قانون ساده

خیلی ها گره بزرگ و متقارن وینزور را شیک ترین و رسمی ترین گره کراوات می دانند که می توان آن را با یقه های پهن و معمولی پوشید.

۲- طرف پهن را از روی طرف باریک کراوات در سمت راست عبور دهید. هر طرف را در دست خود نگه دارید و بعد هر کدام را به دست مقابل خود بدهید. حالا طرف پهن باید در دست چپ شما باشد.

۳- طرف پهن کراوات را از زیر حلقه ی دور گردن رد کنید و با دست راست، دو سر کراوات را نزدیک یقه ی خود بگیرید. با دست چپ، طرف پهن را از زیر به سمت بالای حلقه رد کنید.

۴- طرف پهن را دوباره به پایین و سمت چپ طرف باریک برگردانید.

۵- طرف پهن کراوات را از زیر طرف باریک کراوات رد کنید و به سمت چپ ببرید. آن را دوباره با دست راست به سمت راست خود بکشید و زیر طرف باریک نگه دارید. آن را با دست چپ، دور حلقه ی دور گردن بپیچانید و به پایین بکشید.

۶- طرف پهن را از روی طرف باریک کراوات عبور دهید و به سمت راست ببرید.

۷- این بار طرف پهن کراوات را از زیر حلقه ای که دور گردن پیچیده شده در سمت راست عبور دهید و به بالا بکشید. زیر طرف پهن باید رو به سمت بیرون باشد.

۸- طرف پهن کراوات را از میان حلقه ای که در آخرین مرحله با بالا بردن همین قسمت پهن ایجاد شده بود، رد کنید طوری که قسمت جلوی گره کراوات بار دیگر مشخص شود.

۹- طرف پهن و باریک کراوات را از پایین بکشید تا گره کراوات تان محکم شود.

۱۰- طرف پهن را از روی گره عبور داده و سپس از پشت گره بالا آورده و از داخل آن رد کنید.

۱۱- کراوات را سفت کنید و جای آن را تنظیم کنید. به آرامی سر پهن کراوات را بکشید تا گره را به گردن خود نزدیک تر کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید