آنچه در مورد انتخاب لاک باید بدانید

0
3544

داشتن دست هایی زیبا و شفاف با ناخن های تمیز و خوشرنگ، تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس خانم ها دارد. اکثر خانم ها حساسیت بالایی در این مورد دارند. لاک ها، جزء لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد که برای افزودن زیبایی به دستان شما مورد استفاده قرار می گیرد.اما لاک مورد استفاده شما باید مزایای خاص خود را داشته باشد که دراین مقاله به آن پرداخته ایم:

داشتن دست هایی زیبا و شفاف با ناخن های تمیز و خوشرنگ، تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس خانم ها دارد.


+لاک استاندارد

لاک استاندارد مدت زمان بیشتری روی ناخن های شما باقی می ماند( حدود ۱هفته) همچنین لاک خوب ، باید در مدت زمان بسیار کوتاهی (حدود ۱ دقیقه) بعد از اینکه به ناخن زده میشود، کاملاً خشک شود و دیگر هیچ ردی روی آن نیفتد.
همچنین زمانی که میخواهید آن را با مواد پاک کننده (استون) از ناخن پاک کنید، به راحتی پاک شده و اثری از آن روی ناخن یا پوست اطراف ناخن تان باقی نماند.


+ماندگاری لاک

نکته ای که تقریباً برای همه خیلی مهم است ، ماندگاری لاک بروی ناخن میباشد. لاکی مناسب و استاندارد است که حداقل تا یک هفته روی ناخن باقی بماند. بدیهی ست که لاک، روی ناخن های کاشته شده، دوام و ماندگاری بیشتری دارد و لاک در ناخن هایی که کاشت نیستند، زمان کمتری باقی می ماند. البته جنس ناخن شما هم در ماندگاری لاک بی تاثیر نیست.


+قلموی لاک

قلموی لاک ، حتماً باید پر ، بلند و یکدست باشد و پرزهای آن به هم نچسبیده و از هم جدا باشد. همچنین قلمو باید نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد و به نرمی و راحتی روی ناخن شما کشیده شود. همچنین پرزهای لاک ، نباید در حین لاک زدن ، کنده شود.

مطلب مرتبط:  رژ لب بنفش خود را مانند یک حرفه ای استفاده کنید - راهنمای استفاده از رژ لب بنفش

+لاک مناسب پوست شما

گاهی ممکن است رنگ لاک را از روی شیشه آن ببینید و مورد پسندتان باشد اما زمانی که روی ناخن شما قرار میگیرد رنگی متفاوت داشته باشد.این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثل اینکه برخی از لاک ها پس از خشک شدن ، مقداری تغییر رنگ می دهند. اما مهمترین دلیل، نامناسب بودن رنگ لاک برای پوست دست شماست.

برای هر رنگ پوست، رنگ خاصی لاک باید استفاده کنید که در مطالب زیر به آن پرداخته ایم:

*لاک مناسب پوست های خیلی روشن

اگر پوست دست شما خیلی روشن یا به نوعی بی رنگ یا رنگ پریده است، بهتر است از لاک های ملایم بیشتر استفاده کنید. همچنین بهتر است از لاک هایی با رنگ خیلی تند و غیر طبیعی مثل سبز استفاده نکنید.

*لاک مناسب پوست های روشن

افرادی که پوست دستشان روشن است، انتخاب لاک برایشان خیلی ساده تر از افراد دیگر است. چراکه تقریباً همه رنگ لاک به دست این افراد می آید. اما زیباترین و مناسبترین رنگی که میتوانند استفاده کنند رنگ قرمز و صورتی است.

*لاک مناسب پوست های متوسط

این رنگ پوست باعث میشود که لاک ، جلوه خیلی بیشتری روی دست شما داشته باشد. برای جذابیت بیشتر ، بهتر است از لاک های براق و تقریباً تیره مثل بادمجانی استفاده کنید.

*لاک مناسب پوست های متوسط مایل به تیره

برای این رنگ پوست، توصیه میشود از رنگ های خیلی روشن و ملایم مانند کرم یا پوست پیازی استفاده نکنید. بهتر است از رنگ های تیره تر مثل قهوه ای یا مشکی استفاده کنید تا جلوه بیشتری روی دست تان داشته باشد.

مطلب مرتبط:  چگونه رنگ رژ لب مناسب برای خود را پیدا کنید

*لاک مناسب پوست های تیره

این افراد میتوانند از لاک هایی با رنگ جیغ و تند مثل زرشکی استفاده کنند که جذابیت زیادی بروی انگشتانشان خواهد داشت. همچنین استفاده از لاک مشکی هم برای این افراد خیلی مناسب است.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید