آیا الیکا عبدالرزاقی معلولیت دارد؟

0
188

سریال سرباز جدیدترین سریال الیکا عبدالرزاقی است که در روزهای ماه رمضان از شبکه‌ی سه سیما پخش می‌شود. در این سریال، لانگ ‌شات‌های زیادی وجود دارند و در آن‌ها به ‌تازگی مشخص شده که الیکا عبدالرزاقی موقع راه‌ رفتن تقریباً می‌لنگد. این ماجرا موجب شده که درذهن بینندگان سریال سرباز این پرسش ایجاد شود که آیا الیکا عبدالرزاقی عامدانه در این سریال می‌لنگد یا همواره همینطور بوده است؟ این پرسش را صراحتاً آقای سیدمحمدرضا حسینیان از الیکا عبدالرزاقی پرسید و جالب آن که خود الیکا عبدالرزاقی تأیید کرد که از کودکی دچار معلولیت است. در واقع معلولیت الیکا عبدالرزاقی موردی بود که اولین بار خود عبدالرزاقی به آن اعتراف کرد.

 

ماجرای معلولیت الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی خود اذعان داشت که در کودکی، در سن ۱۱ سالگی، دچار بیماری «سندرم گیلن‌ باره» شده و نیمه‌ی پایینی بدن‌اش بی‌حس و معلول شده است. پس از مدتی سلامت خود را به دست آورده، ولی پای راست او هیچ ‌زمان مانند قبل نشده است.
معلولیت الیکا عبدالرزاقی در واقع از ۱۱ سالگی با او همراه است و موردی نیست که تازه به آن دچار شده باشد. او خود در گفتگو با محمدرضا حسینیان گفت که هیچ ابایی از گفتن این که معلول است ندارد و مشکلی هم از این بابت نمی‌بینید. او اذعان کرد که در رشته‌اش، یعنی بازیگری، تقریباً موفق است و درنتیجه نباید با انسان‌هایی که نقص عضو دارند یا معلول هستند طور دیگری رفتار کرد. تجربه نشان داده که افراد معلول یا توان‌ یاب هم می‌توانند در خیلی از رشته‌ها موفق باشند.

مطلب مرتبط:  زیباترین استریت استایل های کیارا فرانی

سندرم گیلن باره چیست؟

اما سندروم گیلن باره که موجب معلولیت الیکا عبدالرزاقی شده چیست؟ سندرم گیلن باره یک نوروپاتی محیطی است و موجب می‌شود که در بدن نارسایی عصبی – عضلانی ایجاد شود. این بیماری از بیماری‌های رایج نیست و در واقع یکی از بیماری‌های نادر محسوب می‌شود. در سندرم گیلن باره سیستم عصبی مرکزی بدن دچار مشکل شده و خیلی سریع ضعف عضلات و بی‌حسی پدیدار می‌شود.از شایع ‌ترین علائم آن می‌توان به ضعف عضلات (از جمله عضلات دست و پا، ساعد، بازو، ران، شکم و…) صرفاً در ۳ روز اشاره داشت. این بیماری گاه مشکلات تنفسی را هم در پی دارد. در اغلب موارد کسانی که به این سندرم یا نشانگاه دچار می‌شود، فلج کامل می‌شوند. البته فلج ‌شدن افراد همیشه دائمی نیست و گاهی این فلج ‌شدن چند هفته یا چند ماه طول می‌کشد و پس از آن بدن وضعیت سلامت خود را پیدا می‌کند. اما گویا برای الیکا عبدالرزاقی، بعد از بهبودی بدن پای راست نتوانسته به حالت قبل بازگردد و اینگونه شده که معلولیت الیکا عبدالرزاقی برای او پدیدار شده‌است و از ۱۱ سالگی تا امروز، که ۴۰ ساله است، با او همراه بوده‌است.

بیوگرافی الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی در سال ۱۳۵۸ در رامسر، استان مازندران، متولد شد.او لیسانس ادبیات نمایشی و فارغ التحصیل آموزشگاه هنری سمندریان و همسر امین زندگانی است. در سال ۱۳۷۷، یعنی زمانی که حتی ۲۰ ساله نشده بود، هم وارد دنیای تئاتر حرفه‌ای شد و هم توانست برای نخستین بار در سریالی تلویزیونی نقش‌آفرینی کند. سریال تلویزیونی گمشده، به کارگردانی مسعود نوابی، اولین سریالی است که الیکا عبدالرزاقی در آن نقش‌آفرینی کرده. او قبل از همکاری با مهران مدیری ۱۳ سال سابقه بازیگری را داشت اما بازی در نقش “فخرالتاج” بانوی اول دربار در سریال قهوه تلخ باعث شهرتش شد.
اودر بسیاری از سریال های مهران مدیری ایفای نقش کرده است اما بدلیل ایفای نقش بی نظیر و قدرتمند در سریال قهوه تلخ در سال ۱۳۹۱ موفق به کسب تندیس حافظ بهترین بازیگر زن کمدی در دوازدهمین جشن سینمایی ، تلویزیونی دنیای تصویر شد.

مطلب مرتبط:  میکاپ سلبریتی ها در مراسم مت گالا ۲۰۱۸

منبع: خبر ببر

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید