داشتن ابروانی زیبا، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره شما دارد. انتخاب فرمی مناسب برای ابروهایتان می تواند به ظاهر شما جلوه بسیاری دهد و در عین حال انتخاب فرم نامناسب، می تواند زیبایی چهره شما را تا حد زیادی از بین ببرد. پس برای انتخاب مدل ابروی مناسب صورتتان، فرم صورتتان را بشناسید و سپس مدل ابروی مناسب خود را پیدا کنید.

ابروی مناسب صورت گرد

اگر شما صورتی گرد دارید، بهتر است مدل ابروی خود را زاویه دار، با ارتفاع نسبتاً بلند و دم باریک درست کنید. این فرم ابرو گردی صورت شما را پنهان کرده و باعث می شود صورتی باریک و بلندتر داشته باشید. افرادی که صورت گرد دارند، صورتشان خالی از چارچوب است. این نوع ابرو برای صورت شما چارچوب می سازد.

اما شیب زیادی به ابروی خود ندهید. چراکه توجه را به گردی صورتتان جلب می کند. ابروی گرد جزء بدترین انتخاب ها برای افرادی با صورت گرد می باشد. چون صورت شما را گردتر نشان می دهد که البته حالت مناسبی نیست.

ابروی مناسب صورت کشیده

برای افرادی باصورت کشیده، ابروهایی صاف و افقی پیشنهاد می شود. این مدل ابرو باعث میشود چشم های شما در یک راستا به نطر آیند و حالت صورت شما کمی بیضی شکل به نظر آید. بهتر است دنباله ابروی شما تا گوشه چشمتان کشیده شود. البته مراقب باشید که کشیدگی ابروهایتان خیلی زیاد نشود. چراکه موجب پژمردگی صورتتان می شود. ابروهای زاویه دار با دم کوتاه، بدترین انتخاب برای افرادی با صورت کشیده است.

 

ابروی مناسب صورت بیضی

این افراد هر نوع ابرویی را که بخواهند می توانند انتخاب کنند. فقط توجه داشته باشید که ابروهایی با ارتفاع زیاد انتخاب خوبی نیست. به طور کلی ابروهای متعادل برای صورت شما بسیار مناسب است. اما به طور کلی افرادی با صورت های بیضی خیلی انتخاب بیشتری برای فرم ابروهایشان دارند.

ابروی مناسب صورت چندضلعی

ابروی گرد، فرمی زیبا به صورت شما می دهد. چرا که باعث میشود چهره شما تا حد زیادی ملایم تر به نظر برسد. ابروانی منحنی قوس دار و یا زاویه دار نیز یک انتخاب هوشمندانه و بسیار خوب برای این دسته افراد می باشد. این مدل ابرو باعث می شود گونه های شما ظریف تر به نظر برسد. اما توجه داشته باشید که ابروهای خود را به حالت صاف در نیاورید. چون موجب جلب توجه زیادی در پهنای صورت شما می شود.

ابروی مناسب صورت قلبی

بهترین انتخاب برای شما فرم ابروی گرد است. چون تیزی چانه شما را ملایم تر نشان داده و تا حدی پنهان می کند. سعی کنید از پهن شدن و همچنین نازک شدن ابروانتان خودداری کنید و تعادل را درفرم دهی به آن رعایت کنید. به این افراد توصیه می شود که از فرم دادن ابروها به حالت های صاف و افقی خودداری کنند. چراکه این فرم به طور کلی تعادل اجزاء صورت را از بین می برد.

ابروی مناسب صورت مربعی

برای چنین فرم صورتی، بهتر است ابروان نسبتاً بلند با قوسی ملایم داشته باشید. همچنین ابروهای تیز و منحنی شکل هم برای صورت شما مناسب است و به چهره شما حالت تعادل می دهد. افرادی با صورت های مربعی شکل نباید از فرم گرد و نازک ویا با قوس زیاد برای ابروانشان استفاده کنند. چراکه تعادل صورت را از بین برده و حالت چهارگوشی صورت را بیشتر نمایان می کند.

[td_smart_list_end]