افراد مختلف، ممکن است دلایل متفاوتی برای ازدواج داشته باشند. این دلایل بعضی اوقات کاملاً منطقی و درست است ولی در بعضی مواقع کاملاً اشتباه است و نباید ازدواج بسته به این دلایل صورت بگیرد. ما در این مقاله برخی از دلایل افراد را جمع آوری کرده ایم که به شرح زیر است.


 دلایل منطقی

نیاز به داشتن فردی همراه، شریک جنسی ،والد شدن ، حمایت شدن یا حمایت کردن، دلایلی منطقی و درست و به جا برای افراد می باشد.

نیاز به داشتن فردی همراه، شریک جنسی ،والد شدن ، حمایت شدن یا حمایت کردن، دلایلی منطقی و درست و به جا برای افراد می باشد. بسیاری از مواقع ما در زندگی به دنبال فردی هستیم که این نیازها را در ما برطرف و به نوعی تأمین کند. قبل از ازدواج تمامی این نکات و روش هایی که این نیازهایتان را برطرف میکند را بررسی کنید و بعد از ازدواج با همسرتان در این مورد صحبت کنید.
اکثر افراد نیاز به محبت کردن و محبت دیدن دارند که این هم از دلایلی منطقی برای ازدواج به حساب میرود. بهتر است این نیاز خود و روش هایی که این نیازتان را ارضاء میکند را با شریک آینده زندگی تان در میان بگذارید.
داشتن رابطه جنسی یکی ازدلایل ازدواج است. این امر دلیلی منطقی و درست است اما اگر تنها دلیل شما برای ازدواج برقراری رابطه جنسی و داشتن شریک جنسی ست ،سخت در اشتباهید. این موضوع میتواند یکی از چندین دلایل برای ازدواج کردن باشد اما هیچگاه این امر را دلیل اصلی ازدواج خود قرار ندهید.


دلایل غیر منطقی

بالا رفتن سن، فرار از خانه، فراموش کردن شکست در روابط قبلی، خارج کردن زندگی از یکنواختی و فرار از تنها بودن از بدترین دلایلی ست که هر شخص میتواند برای ازدواج داشته باشد. اگر شما برای خارج شدن از تنهایی قصد ازدواج دارید، به کلی این امر را فراموش کنید. اگر ازدواج شما بدون داشتن تفاهم انجام گیرد، میتواند موجب تنها تر شدن شما هم شود.

مطلب مرتبط:  حرف هایی که هر روز باید به فرزند خود بگویید

اگر سن شما بالا رفته و فقط و فقط به ازدواج فکر میکنید سخت در اشتباهید. گاهی ازدواج هایی که بر این پایه و اساس شکل میگیرند، ضربه شدیدی به شخص وارد کرده و مشکلات خیلی زیادی را میسازند که فرد شدیداً از تصمیم خود پشیمان شده و دچار ضربات روحی شدیدی میشود. این نکته را مدنظر داشته باشید که همه افراد نباید ازدواج کنند. در بسیاری از مواقع افراد مجردی را میبینیم که بسیار خوشبخت تر و در عین حال موفق تر از افرادی که به زور و تحت دلایل بیخودی ازدواج کرده اند، هستند.

اگر به هر نوعی در رابطه قبلی تان دچار شکست شده اید، به هیچ عنوان سعی نکنید با داشتن رابطه ی جدید، گذشته خود را فراموش کنید.

اگر به هر نوعی در رابطه قبلی تان دچار شکست شده اید، به هیچ عنوان سعی نکنید با داشتن رابطه ی جدید، گذشته خود را فراموش کنید. چون در این صورت ناخودآگاه، فرد جدید زندگی تان را با فرد قبلی مورد مقایسه قرار خواهید داد که مطمئناً منجر به بروز اختلافات و مشکلات زیادی میشود.همچنین توجه داشته باشید که برای فرار از سوال و جواب های خانواده نباید به ازدواج پناه برد. اتفاقاً ازدواج چهارچوب بیشتری را برایتان قائل میشود.
پس اگر هر یک از این دلایل را برای ازدواج دارید، دست نگه دارید!

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید