شاید به این نکته توجه کرده باشید که در گذشته، لباس پوشیدن افراد در سنین مختلف باهم متفاوت بود و استایل، تنها به سن افراد مربوط بود. مثلا تمامی افراد 20 تا 30 سال یک استایل شبیه به هم برای لباس پوشیدن و حتی مدل مو داشتند. اما امروزه این موضوع کمی پیچیده تر شده است. در دوره ای که ما زندگی می کنیم، لباس پوشیدن هر فرد مختص خود اوست و به ندرت می توانید چند نفر را پیدا کنید که شبیه به هم لباس بپوشند؛ لباس پوشیدن افراد موارد مختلفی در مورد شخصیت و سطح زندگی و سلیقه و بسیاری موارد دیگر از آن فرد را به نمایش می گذارد. به نوعی می توان گفت امروزه لباس پوشیدن هر فرد امضای اوست! اگر شما هنوز در پیدا کردن استایل مناسب تان موفق نشده اید، موارد زیر به شما کمک خواهند کرد.

1 – پالتو

این لباس را در زمستان هر روز به تن می کنید؛ پس ارزشش را دارد که از نظر جنبه عملکرد یا فشن آن، پول زیادی خرج کنید. یک پالتوی بلند کلاسیک مشکی پشم یا کشمیر برای یک مدپوش، گزینه ای عالی است. اگر به دنبال پوششی مشابه با گرمایش بیشتر هستید، یک کاپشن پرقوی بلند پفی، مناسب شما خواهد بود.

همچنین یک بارانی به رنگ قرمز روشن نشان می دهد شخصی که آن را پوشیده، جسور و با اعتماد به نفس (و به روز) است، یک کت گشاد پفی یا کت ساده متوسط نیز می تواند حس و حال اسپورت و شیک به ظاهرتان دهد.

2 – پیراهن سفید دکمه دار

روش های برش، دوخت و پوشیدن یک پیراهن سفید دکمه دار آن قدر متنوع است که پیراهنی که شما انتخاب می کنید می تواند کلی راجع به شخصیت تان حرف برای گفتن داشته باشد. آیا می خواهید پیراهن لنین یا پنبه ای گشاد بپوشید؟ آیا می خواهید ظاهر سفید و آراسته و مجلسی داشته باشید و گردن بندی از مروارید مشکی با پیراهن تان بیندازید؟ یا لباس چین دار با آستین های پفی می پوشید؟ پیراهن سفید را می توان به روش های بیشماری پوشید، و این که استایل مناسب شما کدام است، به دیگران می گوید چه پیغامی می خواهید به آن ها بدهید.

3 – کفش ها

من یک نظریه درباره کفش دارم. هر شخصی برای هر شرایط آب و هوایی، یک جفت کفش روزمره دارد. منظورم یک جفت بوت گرم ضدآب و یک جفت صندل مخصوص هوای گرم است. کفش های دیگری هم می توان انتخاب کرد و در عین حال کاربرد آن را حفظ کرد. به همین دلیل نظریه ام این است که ماهیت کفش روزمره و دم دست هر شخص، خیلی چیزها درباره استایل آن شخص می گوید.

آیا شما جزو دسته کلاسیک پوشان هستید و هر روز کفش های پاشنه دار قهوه ای، مشکی یا کرم می پوشید؟ اگر این طور است مراقب باشید. پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند خیلی به انگشتان پا فشار بیاورد. پوشیدن دائم این کفش ها به مشکلات مزمن و متعدد منجر می شود. با این حال اگر همچنان خواهان ظاهری کلاسیک و محافظه کار هستید کفش های پاشنه دار، استایل مناسب و راه حل شما هستند. “استایل مناسب برای تمام سنین و همیشه مطرح.” اما از سوی دیگر، “یک جفت کفش تخت در رنگ و طرحی شیک خلاقیت و جنبه هنری شما را به نمایش می گذارد و کفش های اسپرت منگوله دار ظاهرتان را منحصر به فرد می کنند و بسته به رنگ آن، می توانند خلاق و ورزشی یا هیجان انگیز و جسورانه به نظر برسند.

4 – لباس کوتاه مشکی

این نوع لباس آنقدر فراگیر شده که دیگر نیاز به تعریف ندارد. یک لباس کوتاه مشکی می تواند حرف های خیلی زیادی در مورد شخصیت یک فرد بگوید. این لباس به یک استایل مرسوم و شناخته شده در سطح جهان تبدیل شده و می تواند برای سر کار، یک شام رمانتیک، یا آخر هفته ای با دوستان پوشیده شود.

کفش ها، مدل مو، و جواهرات و کیفتان را بر اساس نوع فعالیت و حس و حالتان انتخاب کنید. طبق توصیه متخصصان، اگر شخصیت هیجانی و پر شر و شور دارید، انتخاب یک لباس کوتاه مشکی با آستین های کلوش، یا پشت باز یا یقه باز بیانگر سلیقه شخصی شما خواهد بود. همچنین انتخاب یک لباس فیت اما با یقه دکلته خیلی جذاب و اغواکننده خواهد بود.

5 – کیف

چه نوع کیفی را هر روز همراه خود می برید؟ مردم تقریبا همیشه و همه جا شما را همراه با کیفتان می بینند. آیا می خواهید استایل تان را با یک کیف آویز چرمی زمخت همراه کنید یا با یک کوله پشتی شبرنگ مدل دهه 1980 یا با یک کیف کلاچ باریک و براق که به زور یک چپ استیک در آن جا می شود؟ هر کدام از این کیف ها ظاهر کاملا متفاوتی ایجاد می کنند. یک کیف سفت و سخت به رنگ خنثی، کلاسیک و همیشه مناسب است و استایلی مجلسی و شاید حتی محافظه کارانه را القا می کند. از طرف دیگر یک کوله پشتی جیغ، مناسب استایل کسی است که تیپی جوان پسند تر و شادتر دارد.

6 – شلوار جین

انتخاب جین قطعا نشان دهنده استایل شخصی شماست. تفاوت بین یک شلوار دمپای گشاد و یک جین چسبان تیره را درنظر بگیرید. آیا این دو راجع به شخصی که آن ها را پوشیده حرف های کاملا متفاوتی نمی زنند؟

اگر دنبال ظاهری رسمی هستید، جین چسبان تیره رنگ را انتخاب کنید تا شیک و جمع و جور به نظر برسید. اگر هم دنبال پوششی معمولی و مناسب تابستان هستید، جین پاره یا سنگ شور شده که دمپای آن تا خورده، انتخابی مناسب برای داشتن ظاهری شاد و شهری است.

7 – گردن بند درشت

دوست دارم مانند یک مدل استریت استایل به گردن بند درشت به عنوان یک نوع کراوات مخصوص خانم ها نگاه کنم. یک گردن بند درشت خوب به استایل شما معنی می دهد  و هر لباسی را آراسته تر جلوه می دهد. حتی یک تیشرت مشکی و یک شلوار جین چسبان را می توان با این نوع گردنبند هیجان انگیز کرد. متخصصان حوزه استایل می گویند: یک گردن بند درشت یا پر زرق و برق را به عنوان راهی برای تبدیل لباس روز به لباس شب استفاده کرد.

 

پیدا کردن استایل مناسب خودتان

پیدا کردن استایل مناسب خودتان می تواند کاری سخت باشد، چون درون ما و نحوه ای که می خواهیم خودمان را در بیرون ابراز کنیم به طور مداوم در حال تغییر است. بعضی وقت ها چیزی که می پوشیم تحت تاثیر مد است، بعضی وقت ها تحت تاثیر قوانین محیط کار، شرایط آب و هوایی و این که تا کجا می خواهیم پیاده روی کنیم یا تحت تاثیر حس و حالی که داریم.

پس بهترین توصیه ای که می توانم بگویم چیست؟ این است که خودتان باشید، و بقیه موارد خیلی قشنگ سرجای خودش قرار خواهد گرفت.