استایل کژوال چیست؟ تمام آنچه که باید در مورد استایل کژوال بدانید

0
318
استایل کژوال چیست

اگر تنها مقدار کمی به دنیای فشن و مد علاقه داشته باشید نام استایل کژوال را مطمئنا شنیده‌اید. استایل کژوال می‌توان گفت یک نوع استایل در بین گونه‌های مختلف استایل است که در حال حاضر درصد بسیار زیادی از دنیای مد و فشن را در بر گرفته است. پس بهتر است اطلاعات کاملی در مورد این نوع استایل و جایگاه ویژه آن داشته باشید. استایل کژوال به نوعی از استایل گفته می‌شود که در آن از لباس‌های راحت و سبک استفاده می‌شود. در یک دیدگاه دیگر می‌توان گفت اگر در سبک پوشش خود از لباس‌های فاخر و رسمی استفاده نکنید و نوع پوشش خود را از حالت کلاسیک خارج کنید، به نوعی شما از استایل کژوال در پوشش خود استفاده کرده‌اید. گونه‌های متنوعی از این استایل وجود دارد ولی تمام آنها ویژگی‌های مشترکی دارند که از جمله آنها می‌توان به راحتی و سبک بودن لباس‌ها اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های این استایل که محدودیت را در جنسیت های مردانه و زنانه از بین می‌برد این است که هیچ تمایزی در انتخاب لباس برای مردان و زنان در استایل کژوال وجود ندارد و هر شخصی می‌تواند البسه‌ مورد نظر خود را که در آن احساس سبکی و راحتی دارد، بپوشد. برای درک بهتر این مسئله می‌توان به جواهراتی اشاره کرد که در یک دوره از تاریخ تنها توسط زنان استفاده می‌شد، ولیکن در حال حاضر استایل کژوال امکان استفاده از آنها را برای آقایان ممکن کرده است. اگر دقت کرده باشید در دوره‌هایی از تاریخ مشاهده می‌شود که خانم ها نمی‌توانستند از شلوار برای پوشش استفاده کنند اما در استایل کژوال شلوار یک پوشش اصلی و مهم برای خانم ها در نظر گرفته می‌شود. این تغییر در پوشش را مدیون برخی از افراد هستیم که برای اولین بار استارت تغییر استایل را برای یک جنیست خاص زده‌اند.

مطلب مرتبط:  آشنایی با بهترین مدل های لباس عروس برای افراد قد کوتاه

مزیت های استفاده از استایل کژوال

با استفاده از استایل کژوال می‌توانید علاوه بر استفاده از لباس‌های راحت که آسایش را در طول روز برای شما به ارمغان می‌آورد، استفاده از مد روز را در لباس‌های خود در نظر بگیرید. با برای بهتر درک کردن این مطلب این امکان به شما داده می‌شود تا در هر مکانی با هر مناسبتی لباس‌های راحت و آزاد استفاده کنید در حالی که شیک بودن و زیبایی را می‌توانید در همان لباس‌ها به نمایش بگذارید. این ویژگی تمام چیزی است که هر شخصی از لباس‌های خود انتظار دارد و می‌تواند برای سایر افراد مناسب باشد. برخی از افراد با درک اشتباه از استایل کژوال به این فکر می‌افتند که می توانند تمام لباس‌های راحت داخل کمد لباسشان را به عنوان سبک کژوال استفاده کنند، در حالی که این سبک کژوال نخواهد بود و برای استفاده از این سبک باید به مکان و موقعیتی که می‌خواهید از لباس استفاده کنید هم توجه بسیار بکنید. بعلاوه در انتخاب یک لباس مناسب در این استایل باید به اندام هر شخص در کنار چهره و رنگ مورد نظر هم توجه بسیار شود.

شناخت استایل کژوال

استایل کژوال مانند سایر استایل‌ها در انواع مختلفی استفاده می‌شود که برای آشنایی بیشتر شما به آنها اشاره خواهیم کرد. به طور کلی انواع این استایل به دسته‌های استایل روزمره، استایل مناسب کار، استایل برای میهمانی، استایل زنانه برای مراسم بزرگ و مهم، استایل کژوال برای تفریح و در نهایت استایل کژوال شیک اشاره کرد. هر کدام از این گونه‌های استایل کژوال، برای خانم ها و آقایان متفاوت خواهد بود. در ادامه در مورد سبک برخی از این دسته‌ها صحبت خواهیم کرد.

مطلب مرتبط:  بهترین استایل های ادل

مناسب روزمره

این دسته از استایل کژوال برای استفاده به صورت روزانه محسوب می‌شود. به نوعی تمام لباس‌هایی که باید در طول روز با این سبک استفاده شوند در این گروه قرار می‌گیرد. در این گروه برای انجام تمام فعالیت‌های روزمره مثل رفتن به خرید، قدم زدن در خیابان، رفتن به پارک و سینما باید با استفاده از لباس‌های راحت و مناسب استایل کژوال نوع روزانه انجام شود. در این نوع می‌توان از شلوار‌هایی با جنس کتان، جین و لباس‌هایی از جنس پنبه استفاده کرد. در این نوع لازم نیست از اکسسوری‌های سنگین و دست و پا گیر استفاده کنید و کفش انتخابی یک کفش راحت و بدون پاشنه خواهد بود.

استایل روزمره

مناسب کار

همانطور که در جریان هستید برای لباس پوشیدن در محل کار نیاز به یک ظاهر موجه و راحت دارید که با توجه به استایل کژوال باید این لباس‌ها مطابق با مد روز باشد. انتخاب این لباس‌ها تا حد زیادی بستگی به محل کار و شغل شما دارد. برخی از شغل‌ها رنگ لباس کارمندان خود را تعیین می‌کنند در غیر این صورت باید از رنگ‌های سبک و روشن در لباس کاری خود استفاده کنید. مهم‌ترین نکته در انتخاب لباس کار با استایل کژوال، عدم استفاده از شلوار‌های جذب با رنگ تیره است. برای مثال می‌توان به یک شلوار پارچه‌ای راحت و یک مانتو ساده در رنگ‌های روشن اشاره کرد.

 

استایل کاری

مناسب میهمانی

در این گروه استفاده از لباس‌های راحت در عین حال شیک بسیار اهمیت دارد. از یک زاویه دیگر می‌توان گفت این نوع در واقع همان لباس‌های استفاده شده در گروه لباس‌های روزمره هستند که کمی شیک‌تر خواهند بود. به نوعی با استفاده از این لباس‌ها می‌توانید هم راحت باشید و هم نگاه اطرافیان را به خود جذب کنید. این دسته حتی برای قرار های عاشقانه در طول هفته هم مناسب خواهد بود. از جمله لباس‌هایی که در این گروه استفاده می‌شود، می‌توان به پیراهن های کوتاه یا دامن و شومیز راحت در عین حال شیک اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  چگونه قد بلند به نظر برسیم؟ 13 نکته پوشیدن لباس برای خانم های کوتاه قد

 

استایل مهمانی

همچنین استفاده از اکسسوری‌های خیره کننده مانند دستمال گردن و بدلیجات می‌تواند تاثیر زیادی در این نوع داشته باشد. برای انتخاب یک کفش مناسب در این نوع از استایل کژوال می‌توانید از کفش‌های صندل و بدون پاشنه استفاده کنید. حتی می‌توان سایر شلوار‌های جذب، مام استایل را در این گروه استفاده کرد. ولی در نظر داشته باشید که در کنار شلوار‌های جذب یک شومیز یا تاپ زیبا با کفش‌های پاشنه بلند بهتر دیده می‌شود. به همین سادگی می‌توانید از لباس های راحت و شیک در میهمانی های خود استفاده کنید و به نوعی استایل کژوال را در البسه های خود تاثیر بدهید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید