اشتباهاتی که موجب از بین رفتن مانیکور ناخن شما می شوند!

0
2346
یک خانم در حال انجام مانیکور ناخن

مانیکور ناخن می تواند به روش های متفاوتی تجزیه و خراب شود و علل آن معمولا اجتناب ناپذیر است. یکی از این علت ها می تواند استفاده از لاک های ارزان قیمت باشد و بعد از چند روز یک تکه از آن کنده شود. در این صورت چیزی نمی گذرد که دوباره خود را روبه روی میز مانیکور می بینید. اما اصلاحات همیشه آسان و سریع انجام نمی شوند و حتی ممکن است از خشکی، پوسته پوسته شدن یا گرفتن گوشه های ناخن خود به این طرف و آن طرف رنج ببرید. ممکن است در انتها لاک ناخن شما مواج و ناهموار شود یا یکی از آن ها بشکند و مجموعه ی ۱۰ تایی شما نامتقارن به نظر برسد.

علاوه بر این، دست ها به راحتی سن شما را نشان می دهند. بنابراین باید آن ها را مرطوب کنید و در حفظ آن ها بکوشید تا شاداب و جوان به نظر برسند. مانیکور ناخن یکی از ساده ترین روش ها برای زیبا نشان دادن دست به حساب می آید؛ اما فعالیت های روزمره ی مشخصی وجود دارد که باعث از بین رفتن آن می شود. ما در این مقاله شما را با نکاتی برای جلوگیری از خراب شدن مانیکور ناخن آشنا خواهیم کرد.

دلایل خراب شدن مانیکور ناخن

لاک ناخن ارزان بدون تاپ کات

دست های مانیکور شده و ناخن های کوتاه یک خانممهم نیست بعد از مانیکور چقدر مراقب ناخن های خود هستید؛ اگر از لاک ناخن ارزان قیمت و بی کیفیت یا بدون تاپ کات استفاده کنید، بلافاصله موجب پوسته پوسته شدن ناخن شما شده و باعث به وجود آمدن یک مانیکور بدشکل می شود. مجبور نیستید مقدار زیادی پول صرف خرید یک لاک گران قیمت کنید، در واقع می توانید از برندهای ارزان و مناسب استفاده کنید که در داروخانه ها یافت می شوند. برندهای معروفی نیز هستند که با کیفیت بوده و ارزان نیز هستند. فقط اطمینان یابید دو بار از این لاک به صورت یکسان برای هر ناخن استفاده کنید و بیس کات و تاپ کات بزنید تا ناخن های شما برای حداقل یک هفته کار عالی بمانند. اگر تاپ کت نزنید باید منتظر ایجاد خط و خش روی ناخن های خود باشید. اگر هم خودتان نمی توانید این کارها را انجام دهید، به یک آرایشگاه معتبر مراجعه کنید و تمام مراحل را با دقت زیرنظر داشته باشید.

مطلب مرتبط:  روش هایی برای از بین بردن چین و چروک دور لب

شستن ظرف

دست های یک خانم در حال شستن ظرفاگر ظرف ها را با دست می شویید ترکیب مواد شوینده و آب گرم می تواند باعث خراب شدن مانیکورشما و تمام مسائل مربوط به ناخن های شما از لاک گرفته تا کوتیکول های ناخن شود. همین گونه که متخصصین اشاره می کنند هنگام ظرف شستن باید برای محافظت از ناخن ها و کوتیکول پوست از دستکش استفاده کنید. هر دوی این ها در هر فصل خشک و شکننده می شوند و باید با روغن و لوسیون آن ها را مرطوب کنید و نه با یک تن آب و مایع ظرفشویی که پوست شما را خشک تر می کند. پس موقع ظرف شستن از دستکش استفاده کنید، دست خود را در آب کفی فرو نبرید، سپس دست ها را با حوله خشک کرده و از مرطوب کننده استفاده کنید. لوسیون اضافه را از ناخن ها پاک کنید تا پولیش کدر نشود.

زیاد شستن دست ها

یک خانم در حال شستن دست هااگر دست های خود را صد بار از صبح تا شب بشویید، به دلیل پاک کردن رطوبت از دستان خود و پوست لطیف اطراف ناخن ها، مانیکور ناخن خود را از بین می برید. دستان خود را خیلی با صابون یا مواد شیمیایی قوی نشویید. اگر در طول روز از صابون به مقدار زیادی استفاده می کنید، یک تمیز کننده ی ملایم به جای آن به کار ببرید.

شوینده های دست آنتی باکتریال

دست های یک خانم در حال استفاده از شوینده های آنتی باکتریالچه کسی آن شوینده های دست آنتی باکتریال کوچولو و بامزه را دوست ندارد؟ این شوینده ها بوی فوق العاده ای مثل بوی کیک تولد یا برگ های پاییزی یا گیلاس خشک دارند. وقتی از آن استفاده می کنید به دست های شما حس تمیزی می دهند. اما استفاده از شوینده های دست می تواند تاپ کات را از بین ببرد و آن را لایه لایه کند. آنتی باکتریال ها همچنین می توانند دست ها را در صورت استفاده ی زیاد خشک کنند، چون الکل یکی از مواد تشکیل دهنده ی اصلی آن هاست. همین طور باعث می شوند تاپ کات کدر شود و کوتیکول ها خشک شوند.

مطلب مرتبط:  معرفی 10 ماسک روشن کننده پوست و بررسی کامل فواید آنها

جویدن ناخن ها

یک خانم در حال جویدن ناخن هاجویدن ناخن ها به هر صورت رفتار غیر بهداشتی و ناپسندی است. اگر ناخن های خود را می جوید طوری که انگار یک هفته است چیزی نخورده اید یا انگار تیک عصبی دارید، این را بدانید که هم به پولیش خود آسیب می زنید هم به کوتیکول ناخن ها. ناخن غذا نیست! از خوردن آن ها دست بردارید.

تایپ کردن

دست های یک خانم در حال تایپ کردنبه عنوان یک جامعه ی دیجیتال، همه ی ما در کامپیوترها و گوشی های خود مدام و هر روز در حال تق تق تایپ کردن هستیم. تایپ کردن با ناخن های بلند باعث می شود ناخن اذیت شده و پولیش خراب شود. اگر از کیبورد لپ تاپ یا موبایل زیاد استفاده می کنید کوتاه نگه داشتن ناخن ها فکر خوبی است. این کار از خراب شدن فوری مانیکور جلوگیری می کند.

لوسیون های بدن شما

یک خانم در حال استفاده از لوسیوندرحالی که مرطوب کردن دست بسیار مهم است، ممکن است پولیش و درخشش آن را به خاطر استفاده زیاد از محصولاتی مثل لوسیون یا کرم کدر کنید. بنابراین بعد از استفاده از مرطوب کننده، اضافی کرم را با یک تکه پنبه پاک کنید. این کار ممکن است خلاف عقل به نظر رسد چون همین الان گفتیم باید دستان خود را مرطوب کنید تا مانیکور ناخن شما در بهترین حالت قرار بگیرند؛ اما باید دقت کنید که به میزان مناسبی از محصول استفاده کنید و به دقت آن را به کار ببرید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید