مناسب ترین رنگ مو برای شما رنگ مویی ست که باعث بیشتر نشان دادن سن شما نشود. اگرچه رنگ مو عاملی برای افزایش زیبایی است، اما اگر به درستی انتخاب نشود می تواند زیبایی شما را ازبین ببرد! رنگ موها به طور کلی به دو نوع سرد و گرم تقسیم می شوند که با توجه به نوع پوست و رنگ چشمانتان باید آن را انتخاب کنید.پس نوع پوست خود را بشناسید و سپس رنگ موی مناسب آن و رنگ چشمانتان را باتوجه به موارد زیر انتخاب کنید.

افرادی با چشمان روشن

اگر شما پوست نسبتاً خاکستری یا زرد و چشمانی به رنگ آبی ، سبز یا عسلی دارید بهتر است از رنگ موهای نسبتاً روشن مثل بلوند استفاده کنید. درصورت تمایل می توانید هایلایت طلایی هم به آن اضافه کنید.
اگر پوستی مایل به زرد دارید بهتر است از رنگ هایی مابین قهوه ای متوسط تا قهوه ای روشن استفاده کنید.بهتر است از رنگ موهای طلایی استفاده نکنید.

خانم های رنگین پوست که رنگ پوستشان گرم است میتوانند از رنگ هایی که یک درجه تیره تر از رنگ نرمال پوستشان است استفاده کنند

خانم های رنگین پوست که رنگ پوستشان گرم است میتوانند از رنگ هایی که یک درجه تیره تر از رنگ نرمال پوستشان است استفاده کنند مثل کاراملی.
اما اگر پوستی به رنگ سرد دارید بهتر است از قهوه ای های متوسط تا روشن استفاده کنید و اگر رنگ مو های طبیعی شما روشن باشد می توانید از رنگ های خرمایی روشن هم استفاده کنید.

 

افرادی با چشمان تیره

اگر شما رنگ پوست مایل به زرد با چشمانی تیره دارید رنگ هایی بین قهوه ای متوسط تا مشکی برای شما مناسب هستند.همچنین میتوانید از رنگ های شرابی ، ماهاگونی و امثال آن استفاده کنید.
اگر پوستی گرم دارید سعی کنید موهای خود را خیلی روشن نکنید چرا که ناهماهنگی با پوستتان ایجاد می شود و همچنین ممکن است رنگ مویتان نارنجی به نظر بیاید.

اما اگر زمینه پوست سرد دارید بهتر است از رنگ های طلایی ، کبود و به طور کلی تمامی رنگ های مایل به قرمز استفاده نکنید.

اما اگر زمینه پوست سرد دارید بهتر است از رنگ های طلایی ، کبود و به طور کلی تمامی رنگ های مایل به قرمز استفاده نکنید.

مطلب مرتبط:  چگونه رژگونه بزنیم؟ نکاتی که برای استفاده صحیح از رژگونه باید بدانید

اگر شما پوستی زیتونی رنگ دارید بهتر است از رنگ های قهوه ای نسبتاً تیره استفاده کنید.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید