انتخاب رنگ موی مناسب پوست شما با رعایت چند نکته مهم

0
5949
روش هایی برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست تان

آیا تا به حال رنگ مویی را انتخاب کرده اید که بعد از اتمام کار آرایشگر روی موهایتان، تازه متوجه شده باشید رنگی نیست که به شما بیاید؟ علت آن رنگ پوست شما است. به جز رنگ های پایه ای مانند قهوه ای، بلوند، قرمز و یا مشکی، تعداد بی شماری از رنگ ها و طیف های مختلف موجود، کار انتخاب رنگ مو را از میان تمام رنگ های آن کاتالوگ رنگ موی کوچک بسیار سخت می کند. اگر رنگ های فانتزی را دوست داشته باشید کار شما سخت تر هم می شود. درست مثل انتخاب رنگ مناسب لباس، رنگ مو هم می تواند تاثیر بسزایی روی ظاهر شما داشته و بسته به انتخابی که خواهید داشت، رنگ پوست شما را روشن تر یا بی حال تر نشان دهد. به خواندن این مطالب ادامه دهید تا در انتخاب رنگ موی مناسب پوست خود حرفه ای شوید.

شناخت رنگ پوست شما

یک خانم در حال رنگ کردن موهای بلوندش

برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست تان، می بایست ابتدا ته رنگ پوست خود را بدانید. قبل از این که ته رنگ پوست خود را آزمایش کنید مطمئن شوید از نور طبیعی استفاده می کنید؛ چون نور مصنوعی، رنگ پوست را بسته به شکست نوری که توسط لامپ های مختلف ایجاد می شود تغییر می دهد. این تست، گزینه های مختلف و خوبی برای تشخیص ته رنگ واقعی پوست در اختیار شما می گذارد. یک راه سریع این است که کف دست را برگردانید و به رگ های داخل و مچ دست نگاه کنید. اگر رگ ها رنگ آبی یا بنفش دارند رنگ پوست شما سرد است. اگر رگ ها ته رنگ سبز دارند رنگ پوست گرمی دارید. اگر نمی توانید بگویید رگ های شما چه رنگی هستند، رنگ پوستی خنثی دارید و اگر اینگونه است به شما تبریک می گوییم، چون هر کدام از رنگ های زیر که توضیح می دهیم به شما می آید. اگر رنگ پوست سرد یا گرم دارید به خواندن مطالب ادامه دهید تا متوجه شوید کدام رنگ مو مناسب شماست و چرا.

مطلب مرتبط:  خواص روغن آرگان برای پوست

انتخاب رنگ موی مناسب پوست

بلوند خاکستری

موهای بلوند یک خانمبلوند خاکستری و از جمله ته رنگ هایی مثل پلاتینی، یخی، نقره ای و شامپاینی برای افرادی که پوست سرد با ته رنگ قرمز دارند عالی می شود. سایه ی آبی موجود در این رنگ های بلوند، در تضاد با قرمزی پوست قرار می گیرد. ستارگانی که با توجه به رنگ پوستشان از بلوند خاکستری به درستی استفاده کرده اند گوین استفانی و تیلور سویفت هستند. اگر می خواهید یکی از این رنگ ها را انتخاب کنید حتما از یک شامپو و نرم کننده ی بنفش استفاده کنید تا رنگ موهای شما زرد نشود.

بلوند گرم

موهای بلوند گرم یک خانماگر پوست روشن و سرد با ته رنگ آبی دارید، آن را با انتخاب رنگ های طلایی، کاراملی، کهربایی، عسلی و یا تافی شکلاتی، گرم تر کنید. عسلی یا بلوند کاراملی هم انتخاب خوبی برای آن هایی است که پوست زیتونی و خنثی یا تیره دارند؛ چون زیادی روشن یا خاکستری کردن رنگ بلوندتان می تواند صورت شما را بی حال کند. اگر صورت شما ته رنگ های خیلی گرم دارد بهتر است از بلوند گرم استفاده نکنید چون زیادی زرد کردن مو باعث می شود زرد و رنگ پریده به نظر برسید. به طور متناوب از تونر استفاده کنید تا از قرمز شدگی رنگ موهای خود جلوگیری کنید.

قهوه ای سرد

موهای قهوه ای سرد یک خانمرنگ های قهوه ای سرد مثل بلوطی، موکا، قهوه ای شکلاتی تیره و قرمز قهوه ای تیره به آن هایی که پوستشان ته رنگ گرم دارد خیلی می آید. از بلوند گرفته تا تیره، اگر پوست شما ته رنگ زرد دارد از رنگ موی قهوه ای سرد استفاده کنید تا چهره ی خود را روشن تر کنید.

مطلب مرتبط:  پوستی جوان و شاداب با نوعی بخور گیاهی- فواید بخور پوست

قهوه ای گرم

موهای قهوه ای گرم یک خانم

برای داشتن ظاهری ساده و جذاب با رنگ پوست گرم یا متوسط، از رنگ های قهوه ای گرم مانند قهوه ای طلایی، عسلی، کهربایی، ماهگونی یا دارچینی استفاده کنید.

قرمز سرد

موهای یک خانم به رنگ قرمز سردرنگ های قرمز سرد مثل قرمز قهوه ای و شرابی برای پوست های سرد با ته رنگ قرمز خوب است. قرمزی که تناژ آبی دارد نیز در این رنگ موها باعث می شود صورت شما کمتر قرمز جلوه کند. اگر رنگ پوست پررنگی دارید، از آنجایی که رنگ های قرمز گرم، صورت شما را سبز یا بیمارگونه نشان می دهد، خوب است از رنگ موی قرمز قهوه ای استفاده کنید.

قرمز گرم

موهای یک خانم به رنگ قرمز گرمپیشنهاد ریموژ برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست های خنثی یا آبی، رنگ قرمز گرم است. بنابراین از رنگ های مسی، کهربایی یا بلوند ترکیب شده با صورتی توت فرنگی استفاده کنید. موها را با شامپوی مناسب موهای رنگ شده بشویید و سعی کنید دائم موها را شستشو ندهید تا بین دفعات رنگ ساژ، رنگ موها ثابت بماند.

مشکی سرد

موهای یک خانم به رنگ مشکیرنگ موهایی مثل مشکی نسکافه ای و آبی-مشکی یا خود مشکی به افرادی که ته رنگ پوست گرم دارند خیلی می آید. اگر رنگ پوست شما روشن یا زیتونی است تضادی که با رنگ موها دارد باعث می شود ته رنگ زرد پوست شما گرفته شود و مثل عروسک های سرامیکی نشان داده شود. اگر پوست تیره دارید می توانید بدون توجه به ته رنگ پوست خود از رنگ های مشکی سرد استفاده کنید.

مشکی گرم

موهای یک خانم به رنگ مشکی گرماگر رنگ های مشکی گرم مثل موکایی تیره، کاکائویی و مشکی-قهوه ای می خواهید باید مطمئن شوید که ته رنگ پوست شما سرد تا بلوند و متوسط است. اما اگر ته رنگ پوستی تیره دارید از رنگ های موکایی یا کاکائویی بهره گیرید تا همه چیز را گرم تر نشان دهید.

مطلب مرتبط:  نحوه برس کشیدن مو ها - معرفی چند اشتباه رایج در شانه کردن مو

رنگ های فانتزی

موهای یک خانم به رنگ فانتزیآیا می خواهید برای رنگ موی بعدی خود به سیم آخر بزنید؟ با این که هر رنگی از رنگ های رنگین کمان را اگر درست به کار ببرید می توانید به موهای خود بزنید، اما چند نکته هست که باید به یاد داشته باشید. در انتخاب رنگ موی مناسب پوست های سرد، می بایست بیشتر از رنگ های گرم تری مثل صورتی، نارنجی و زرد کمک بگیرید. رنگ های سرد مثل آبی و بنفش اگر ته رنگ پوستتان زرد گرم باشد بسیار جذاب خواهند شد. اگر پوست پررنگ دارید رنگ های تیره تر و پررنگ تر را به رنگ های کم رنگ ترجیح دهید و از همه مهم تر، فراموش نکنید که رنگ های فانتزی در مدت زمان کمی، رنگ و لعاب خود را روی موها از دست می دهند. برای طولانی تر کردن عمر این رنگ ها از محصولات مخصوص رنگ موهای فانتزی استفاده کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید