تمام نکات انتخاب رنگ کرم پودر متناسب با پوست شما

0
257
انتخاب رنگ کرم پودر مناسب

برای انتخاب رنگ کرم پودر متناسب با رنگ پوست شما باید به نکات بسیار زیادی توجه کنید. کرم پودر از جمله لوازم آرایشی است که کاربردهای فراوانی در آرایش صورت ایفا می‌کند. کرم پودرها به عنوان زیر ساخت برای انجام سایر آرایش‌ها در نظر گرفته می‌شود. اولین قدم برای انجام آرایش صورت، زیرسازی و فرم دادن صورت است که با استفاده از کرم پودر، کانتور و کانسیلر انجام می‌شود. به نوعی می‌توان گفت زمانی که کرم پودر خود را در نوع و رنگ درستی انتخاب نکنید، دیگر آرایش و لوازم آرایش‌های دیگر شما نما و تاثیر اصلی خود را نخواهند داشت. چرا که پایه کار اشتباه انجام شده است.

کرم پودرنکات انتخاب رنگ کرم پودر

برای داشتن یک آرایش زیبا و چشمگیر باید به قسمت‌های مختلف به اندازه زیاد توجه کنید. از همان ابتدای آرایش باید تمام نکات را در نظر بگیرید و از قسمت اصلی شروع به آرایش کردن نمایید. منظور از قسمت اصلی پوست صورت است چرا که نقش بسیار مهمی در نمایش آرایش دیگر اعضای صورت دارد. بعلاوه رنگ کرم پودر می‌تواند در میزان طبیعی بودن آرایش صورت هم تاثیر داشته باشد. در ادامه برای انتخاب یک کرم پودر مناسب با رنگ مخصوص پوست شما نکاتی را بیان می‌کنیم.


انتخاب رنگ کرم پودر در نور مناسب

برای اینکه بتوانید یک کرم پودر عالی و مناسب با رنگ پوستتان انتخاب کنید باید در نور طبیعی این کار را انجام دهید. معمولا مغازه‌های لوازم آرایش فروشی این نور را برای مغازه خود انتخاب می‌کنند تا بتوانید با مشاهده رنگ اصلی لوازم آرایشی، آنها را انتخاب کنید و دچار اشتباه یا سردرگمی نشوید. انتخاب کرم پودر مناسب در نور طبیعی که می‌تواند رنگ اصلی آن را به شما نشان دهد، ممکن خواهد بود. همچنین برای استفاده از انواع کرم پودرها نیاز و آرایش خودتان بهتر است در اتاقی این کار را انجام دهید که نور طبیعی ال ای دی داخل آن باشد. اگر چنین نوری در اختیار ندارید بهتر است یک چراغ ال ای دی کوچک برای آرایش خود در اتاقتان قرار دهید.

مطلب مرتبط:  چگونه سریع آرایش کنیم؟ راهکارهایی برای یک آرایش 5 دقیقه ای

رنگ کرم پودر متناسب با رنگ پوست شما

یکی از مشکلات رایج و بزرگ در زمینه انتخاب کرم پودر مناسب، رنگ کرم پودر مناسب است که باید با در نظر گرفتن رنگ پوست شما انتخاب شود. معمولا زمانی که برای اولین بار می‌خواهید از یک کرم پودر استفاده کنید، باید انواع رنگ‌های کرم پودر را بر روی آرواره خود امتحان کنید تا رنگ متناسب با پوست خود را شناسایی کنید. این کار بسیار کاربردی بوده و نیاز به زمان گذاشتن و هزینه خیلی زیادی نخواهد داشت. تمام کرم پودر‌ها در چند رنگ اصلی تولید می‌شوند که این کار انتخاب یک کرم پودر عالی را برای شما ساده‌تر می‌کند. سعی کنید این کار را در زیر نور طبیعی انجام دهید تا در انتخاب خود دچار اشتباه نشوید. در این صورت می‌توانید خیلی ساده و راحت رنگ مناسب با رنگ پوست خودتان را شناسایی کنید.

در اینجا باید به این نکته توجه کنید که برای برخی از پوست‌ها ممکن است چند رنگ مناسب باشد، شما می توانید این رنگ‌ها را سبک‌های آرایش متفاوت استفاده کنید. تست کردن کرم پودرها در پوست قسمت‌های مختلف بدن، فرق خواهد داشت. شاید از نظر شما به نظر برسد که هر جایی که کرم پودر را تست کنید، مشکلی ندارد. یا برخی از افراد به شما پیشنهاد می‌کنند که تنها در یک نقطه روی دست یا بازو تست کرم پودر را انجام دهید. ولیکن این تفکر کاملا اشتباه است چرا که ممکن است رنگ پوست صورت شما با رنگ پوست دست یا بدن شما متفاوت باشد. پس برای انتخاب یک رنگ عالی بهتر است کرم پودر را در پایین‌تر قسمت صورت یا آرواره‌ها تست کنید.

مطلب مرتبط:  ترند آرایش تابستان 2020 را بشناسیم

اطلاع در مورد رنگ پوست صورت

بیشتر افراد با یک نگاه به پوست صورت رنگ پوست خودشان را شناسایی می‌کنند در حالی که شناسایی آنها اشتباه بوده و رنگ پوست را اشتباه تشخیص می‌دهند. قبل از اینکه کرم پودر مناسب خود را شناسایی کنید، باید بدانید پوست صورت شما چه ته رنگی دارد. برای این کار بهتر است به قسمت‌هایی از پوست که روی رگ‌ها هستند توجه کنید. به طور کلی ته رنگ پوست صورت می‌تواند گرم، سرد یا خنثی باشد. در صورتی که ته رنگ پوست صورت خود را متوجه شوید می‌توانید رنگ کرم پودر خود را به درستی انتخاب کنید.


اطلاع در مورد نوع پوست صورت

رنگ کرم پودر مناسب

برای انتخاب یک کرم پودر عالی، علاوه بر اینکه باید در مورد رنگ پوستتان اطلاع داشته باشید، باید نوع پوست صورت خودت را بشناسید و با توجه به این دو گزینه کرم پودر مناسب خود را انتخاب کنید. حال این سوال بوجود خواهد آمد که نوع پوست خود را چگونه بشناسیم؟

برای شناسایی نوع پوستتان ابتدا باید تمام لوازم آرایشی روی صورتتان را بشویید و صورتتان را کامل خشک کنید. پس از خشک شدن پوست دستمال کاغذی را برداشته و به ۴ قسمت تقسیم کنید. هر کدام از قسمت‌های دستمال کاغذی را بر روی یک قسمت از صورت بگذارید. گونه، چانه، پیشانی، بینی از قسمت‌هایی است که باید بر روی آنها دستمال کاغذی بگذارید. با واکنش‌هایی دستمال کاغذی‌ها می‌توانید نوع پوست خود را تشخیص دهید. زمانی که هر چهار دستمال کاغذی یک لظه به پوست چسبیده و سپس از روی آن بیفتند، پوست شما از نوع پوست معمولی است. در پوست‌های چرب هر ۴ تکه بر روی صورت می‌چسبند و در پوست‌های خشک هر ۴ تکه از روی پوست بلافاصله می‌افتد. پوست‌هایی هم داریم که به صورت مختلط هستند و هر قسمت از آنها یک نوع خواهد بود. هر قسمت از پوست که دستمال کاغذی به آن چسبید چرب بوده و هر قسمت که افتاد خشک است.

مطلب مرتبط:  معرفی 5 مدل گریم هالووین در منزل به همراه ویدیو آموزشی

زمانی که نوع پوست خود را تشخیص دادید می‌توانید یک کرم پودر مناسب با پوست صورتتان را انتخاب کنید. برای پوست‌های خشک بهتر است از کرم پودرهایی که حاوی مرطوب کننده هستند و حالت سبکی دارند استفاده کنید. برای پوست‌های چرب بهتر است از کرم پودرهای متوسط استفاده کنید. برای هر مدام از انواع پوست‌ها می توانید انواع کرم پودر را تست کنید تا بتوانید کرم پودر مناسب پودر خود را انتخاب کنید.


استفاده از کرم پودر

برای استفاده از کرم پودر در تمام قسمت‌های صورت بهتر است با استفاده از پدی که به کرم پودر آغشته شده است بر روی پوست ضربه بزنید. برخی از افراد برای استفاده از کرم پودر آن را روی پوست خود می‌مالند که یک روش اشتباه استفاده از کرم پودر خواهد بود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید