انتخاب عطر مناسب برای آقایان – چگونه عطر مناسبی را انتخاب کنیم

0
3591
نکاتی برای انتخاب عطر مناسب برای آقایان

برای برخی افراد عطر مورد استفاده ی روزانه شان به بخشی از شخصیت آن ها تبدیل می شود و مانند یک امضای شخصی برای آنان که دوستشان دارند احساس آشنایی و نوستالژی فراهم می کند. اما چگونگی انتخاب عطر مناسب برای آقایان که با شخصیت و از آن مهم تر شیمی بدن شان مطابقت داشته باشد، سوال بسیاری از افراد می باشد.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان و همچنین خانم ها، به دو عامل سلیقه ی شخصی و شیمی بدن بستگی دارد. هنگامی که عطری برای شما خوشایند بود، حتما آن را امتحان کنید. بوی عطری که در شیشه قرار دارد بر روی پوست متغیر است. از آن جایی که هورمون ها و فورمول های بدن هر فرد متفاوت است بر بوی نهایی تاثیر می گذارد. برای پیدا کردن عطر مورد نظر خود به کمی آزمون و خطا احتیاج دارید، اما ما به کمک چند راهنمایی این کار را برای شما آسان تر خواهیم کرد.

نکات انتخاب عطر مناسب برای آقایان

آن چه که می خواهید و نمی خواهید را مشخص کنید

آیا می دانید حس بویایی ما با خاطراتی که داریم ارتباط نزدیکی دارد؟ به یک بوی آشنا فکر کنید که خاطرات قدیمی را برای شما زنده می کند. بوی گل ها در یک روز گرم، آفتابی و بهاری؛ بوی باران تازه هنگامی که به سمت مدرسه می رفتید؛ یا حتی بوی ادکلن پدرتان که مدت ها پس از ترک خانه هنوز باقی می ماند. کمی در مورد بوی مورد علاقه ی خود یا حتی آن دسته از عطرها که دوست ندارید و آن چه احساسات شما را تحریک می کند بیندیشید. سپس از آن ها یک لیست بسازید. این نقطه ی خوبی برای یک شروع خواهد بود.
یک آقا در حال تست کردن عطر

مطلب مرتبط:  عطر لیلا حاتمی به بازار جهانی عرضه شد - با عطر تهران بیشتر آشنا شوید

با استفاده از حس بویایی خرید کنید

اگرچه هر عطری به نوبه ی خودش منحصر به فرد است، اما می توانیم به طور کلی آن ها را به چند دسته تقسیم بندی کنیم تا گزینه ها برای انتخاب عطر مناسب محدود تر شوند.

بوی گل

بوی گل یک بوی رمانتیک و پیچیده است. آن ها اعتماد به نفس، احساسات و عشق را از عطر گل های رز، یاسمین و سنبل الهام گرفته اند.

زمینی

رایحه های چوبی برگرفته از عناصری مانند نعناء هندی و چوب صندل به این عطرها شخصیتی آرام و زمینی بخشیده است. آن ها احساس رمز و راز را تراوش می کنند و اجازه می دهند شما همچنان الهام بخش بمانید.

تازه و با طراوت

عطرهای انرژی بخش و با طراوتی مانند بوی مرکبات، نعنا و علف سبز این رایحه را دارند. برای یک تجربه ی متفاوت در طول روز کمی از آن استفاده کنید.

رایحه ی گرم

رایحه های نوستالژیکی مانند وانیل، قهوه و تانک ها و اسباب بازی های قدیمی به شما احساس راحتی و آرامش می بخشد. این عطرها یادآوری مهمان نوازی های گرم و الهام بخش و احساس رضایت است.

همه ی عطرفروشی ها لیستی از عطرهای خود در دسته بندی های مشخص شده دارند. به محض این که رایحه ی مورد نظر خود را شناسایی کنید یافتن عطر مناسب آسان خواهد بود.

زمان آزمایش کردن

هنگامی که تصمیم گرفتید به چه بویی علاقه مند هستید از خانه بیرون بزنید و بوییدن را آغاز کنید. ترکیبات متفاوتی برای افراد مختلف وجود دارد. اگر می توانید یک تستر کوچک از عطری که به نظر شما خوشایند است تهیه کرده و آن را در محل کار، بیرون از خانه یا موارد روزمره استفاده کنید تا از بوی آن مطمئن شوید. باید اطمینان حاصل کنید که این بو را در هر شرایطی دوست خواهید داشت. هیچ چیز ناخوشایند تر از بویی که شما را خوشحال نکند نخواهد بود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید