انتخاب عینک آفتابی برای صورت گرد و معرفی فریم های مناسب

5
15436
نکاتی برای انتخاب بهترین فریم عینک آفتابی برای صورت گرد

آیا صورت گردی دارید؟ آیا می دانید بهترین مدل عینک آفتابی برای صورت گرد شما کدام است؟ در پشت پرده انتخاب عینک، علاوه بر سلیقه، کمی دانش هم لازم است. با انتخاب عینک مناسب، زیبایی طبیعی چهره خود را نشان می دهید؛ همچنین صورت شما لاغر، باریک و جذاب تر به نظر می رسد. با ما همراه باشید تا یاد بگیرید که چطور فریم مورد علاقه تان را با فرم صورت خود تطابق دهید.

 

انواع مختلف عینک آفتابی برای خانم ها

فرم صورت خود را بشناسید

اول از همه مطمئن شوید که صورت گردی دارید؛ سپس به سراغ انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت خود بروید. این نکته را در نظر داشته باشید که فرم صورت ارتباطی به وزن شما ندارد. حتی اگر اضافه وزن دارید به این معنا نیست که صورت تان گرد است. علاوه بر آن، بسیاری از افراد یک فرم صورت دقیق ندارند؛ ممکن است صورت شما بین فرم گرد و الماسی، بیضی و کشیده و سایر فرم ها باشد. بهترین کار، تعیین ویژگی غالب فرم صورت و پیدا کردن فریم متناسب با آن است.

اگر طول و عرض صورت شما تقریبا برابر است، گونه های نه چندان برجسته ای دارید، و صورت تان زاویه خاصی ندارد، فرم صورت شما گرد است. برخلاف صورت های مربعی شکل، صورت گرد خط فک و گونه برجسته ای ندارد؛ پس عینکی را انتخاب کنید که کمی از صورت شما پهن تر باشد تا بتواند به صورت تان فرم دهد. علاوه بر اینکه می توانید عینک آفتابی خود را متناسب با فرم صورت تان انتخاب کنید، معیارهای دیکری نیز وجود دارند که بهتر است قبل از انتخاب مدنظر داشته باشید. برای آشنایی با این معیارها اینجا کلیک کنید.

 

عینک آفتابی سلنا گومز

نکات انتخاب عینک آفتابی برای صورت گرد

مهم ترین نکته در هنگام خرید عینک آفتابی جدید، انتخاب فریمی است که ویژگی های صورت شما را برجسته تر کند. در انتخاب عینک طبی و یا آفتابی، اصول یکسانی وجود دارد. البته با این تفاوت که در انتخاب عینک آفتابی برای صورت گرد می توان به سراغ مدل های بزرگتر و جسورانه تری رفت. مهم ترین ویژگی عینک آفتابی، محافظت از چشم در برابر اشعه های مضر است؛ پس مدل های بزرگ و مربعی شکل همیشه مناسب اند.

به سراغ فریم های زاویه دار بروید

به عبارت دیگر، فریم مربع یا مستطیل را برای صورت های گرد انتخاب کنید؛ مدلی که صورت شما را متعادل کرده و به چهره گرد شما حالت دهد.

فریم هایی که پد بینی دارند را انتخاب کنید

پدهای بینی برای افرادی که گونه های بزرگ و بینی صاف دارند، بهترین انتخاب هستند. به خصوص افراد آسیایی که معمولا پل بینی پهن تری دارند.

به سراغ رنگ ها و طرح های جسورانه بروید

با انتخاب درست رنگ فریم، رنگ پوست و چشمان خود را برجسته تر نشان دهید. حتی می توانید با ایجاد خطای دید، چشم هایتان را بزرگتر جلو دهید.

از فریم های گرد یا کوچک دوری کنید

شیشه گرد عینک، توجه را به سمت گردی صورت شما برده و این ویژگی چهره تان را بیشتر نشان می دهد. به جای اینکه باعث شوید تا صورت تان گردتر به نظر برسد، با اضافه کردن زاویه، به چهره خود ساختار و شکل دهید.

 

عینک آفتابی تیلور سوئیفت

بهترین مدل ها و فریم های عینک آفتابی برای صورت گرد

در این قسمت، بهترین و مناسب ترین نوع عینک آفتابی برای صورت گرد را معرفی خواهیم کرد. مدل هایی که در ادامه می بینید، بهترین فریم ها برای صورت گرد هستند.


فریم های مربع، ایده آل برای صورت گرد

عینک با فریم مربعفریم های مربع و مستطیلی شکل بیشترین تطابق را با صورت های گرد دارند. مدل هایی مثل ویفرر چهره شما را بهتر نشان می دهند. فریم هایی که پهن تر از صورت هستند، با متوازن کردن گردی، و افزودن جذابیت به آن، باعث می شوند چهره شما کشیده تر و لاغرتر به نظر برسد.

عینک مربعی شکل،  با طراحی خاص و مد روز خود، طرفداران زیادی دارد. این فریم حتی با گردترین فرم های صورت هم تناسب دارد. مهم ترین شرط در انتخاب عینک آفتابی برای صورت گرد فرم دهی است؛ از این رو فریم های مستطیلی بهترین انتخاب هستند. فریم ساده و صاف یا گوشه های تیز، فرم و ساختار زیبایی به صورت داده و به شما کمک می کند تا ویژگی های چهره تان را بهتر نشان دهید.


عینک های برولاین، بهترین انتخاب نیم فریم برای متعادل کردن صورت گرد

مدل عینک برولاینعینک های نیم فریمی که در قسمت های پایینی رنگ روشن تری دارند، بهترین انتخاب برای خانم ها و آقایانی با صورت گرد هستند. این نوع فریم، زاویه زیادی به صورت نمی دهد، اما فرم کلی آن به طرز فوق العاده ای موثر است؛ این فریم چهره را متعادل کرده، با ایجاد خطای دید طول آن را بیشتر و صورت را لاغرتر نشان می دهد.

یکی از محبوب ترین فریم های زاویه دار برای صورت های گرد، مدل کلاب مستر، برولین یا نیم فریم است. هم چنین عینک های آفتابی نیم فریم در هر دو مدل مربع و مستطیل برای صورت های گرد فوق العاده هستند.


عینک های کائوچویی، انتخابی درست برای دور کردن توجه از گردی صورت

عینک آفتابی با فریم کائوچوییعینک های کائوچویی مثل گزینه های قبلی، یک فریم نیستند؛ اما بنا به دو دلیل در اینجا بیان شده اند. اول به دلیل اینکه فریم های ضخیم و مربعی شکل برای صورت های گرد مناسب هستند و فرم کلی آن ها باعث ایجاد ساختار و فرم در چهره می شود. دلیل دوم، محبوب بودن این فریم هاست.


عینک های گربه ای، برای بردن توجه به بالای صورت و کشیده نشان دادن آن

عینک آفتابیدرانتخاب عینک آفتابی برای صورت گرد شما، علاوه بر مدل های مربع و مستطیلی، فریم گربه ای هم بسیار ایده آل است. فریم هایی با قوس رو به بالا، صورت را کشیده تر کرده، به آن شکل می دهند و در کل چهره را بهتر نشان می دهند. یکی از محبوب ترین سبک های عینک آفتابی مدل گربه ای است. این مدل در میان خانم ها طرفداران بیشتری دارد؛ زیرا قوس رو به بالا، صورت را کشیده تر نشان می دهد. اگر با صورت گرد به دنبال مدل زاویه دار هستید و به عینک های گرد علاقه ای ندارید، این فریم برای شما مناسب خواهد بود.

عینک های مربع گربه ای یا همان فریم گربه ای کلاسیک، چهره گرد شما را کامل می کنند؛ بخش بالایی این فریم ضخیم بوده و قسمت زیرین آن فلزی و باریک می باشد. فریم گربه ای نه تنها برای خانوم ها بلکه برای همه صورت های گرد فوق العاده است.


عینک خلبانی یا اوییتور، طراحی مردانه که به صورت شکل می بخشد

عینک آفتابی خلبانیآیا افرادی با صورت گرد می توانند عینک آفتابی خلبانی بزنند؟ چرا که نه! اما فقط یک مدل خاص از عینک های خلبانی که فرم کلی آن مربع است. در میان مدل های مردانه، عینک خلبانی مربع یک انتخاب عالی برای صورت های گرد است. بعضی دیگر از مدل های خلبانی نیز با صورت های گرد متناسب هستند که در ادامه بیشتر راجع به آن ها صحبت خواهیم کرد.


فریم های رنگی، مدل های جسورانه ای که روی صورت گم نمی شوند

عینک آفتابی با فریم رنگیعینک های آفتابی رنگی، روی صورت گرد شما گم نمی شوند و نسبت به فریم های شیشه ای یا بی رنگ، فرم بهتری به صورت می دهند. اگر به دنبال یک فریم زنانه رنگی هستید، بهتر است به سراغ رنگ های جسورانه رفته و از رنگ هایی که به رنگ پوست تان نزدیک هستند، دوری کنید.

فریم های بسیار روشن برای پوست شما، ممکن است اثر مطلوب در فرم دادن به صورت را نداشته باشند. حتی اگر فریم متناسب باشد، عدم وجود تضاد بین رنگ پوست و رنگ عینک، توجه را نسبت به فریم کم می کند. رنگ های روشن، مناسب افرادی با رنگ پوست تیره است. برای مثال، اگر چهره بوری دارید، یک فریم بنفش، ضخیم و مربع صورت شما را کشیده و لاغرتر خواهد کرد.


فریم های اور سایز، جذاب تر مدل ها برای استایل شما

فریم عینک بزرگفریم های بزرگ و ضخیم تر، روی صورت شما گم نشده و به شکل گرد آن حالت و فرم می بخشند. مهم نیست چه فریمی از عینک های اورسایز را انتخاب می کنید، چون تمامی مدل های آن برای صورت های گرد مناسب هستند. برای برجسته نشان دادن عینک آفتابی خود، یک فریم ساده رنگی با لبه های پهن را انتخاب کنید. فریم مربع با زوایای پهن بهترین انتخاب برای صورت های گرد است.


فریم مستطیل، مطمئن ترین انتخاب برای صورت گرد

عینک آفتابی با فریم مستطیلیاولین و معروف ترین مدل آن، مدل مستطیلی کلاسیک و قدیمی است که با صورت گرد تناسب داشته و چهره شما را بهتر نشان می دهد. خانم ها و آقایان هر دو می توانند از مدل های مستطیل بدون نگرانی استفاده کنند.


فریم D شکل، مناسب صورت گرد

عینک آفتابی D شکلیکی از ایده آل ترین گزینه ها برای صورت های گرد، فریمی است که قسمت بالای آن صاف، رنگ ابر و بادی، و D شکل باشد. این فریم بدون تمرکز بر گردی صورت، چهره شما را عریض تر و ظاهر شما را بهتر می کند.


فریم های الهام گرفته از مدل ویفرر

عینک آفتابی ویفررفریم مربع یا مستطیلی ضخیم را انتخاب کنید تا با زوایای خود، انحنای صورت شما را کمتر کند. مدل ویفرر به عنوان یک مدل اصلی عینک آفتابی، همواره برای صورت های گرد متناسب می باشد. برای هر دو مدل آفتابی و طبی، فریمی که در محل اتصال دسته کمی پهن، و در قسمت بالایی صاف یا کمی زاویه دار باشد را توصیه می کنیم. گوشه های تیز و خطوط متمایل به سمت بالا، ویژگی اصلی یک عینک ایده آل برای صورت های گرد است. فریم های مربع و ویفرر، برای آقایانی که صورت گرد دارند نیز ایده آل می باشد.


فریم گربه ای بزرگ، مناسب خانم هایی با صورت گرد

فریم عینک گربه ای بزرگاگر به دنبال یک عینک آفتابی ایده آل هستید، فریم گربه ای بزرگ برای شما بسیار مناسب است. فریم مستطیل تغییر شکل یافته به فرم گربه ای، برای خانم هایی که صورت های گرد و کوچکی دارند گزینه ایده آلی می باشد.


آیا افرادی با صورت گرد می توانند عینک آفتابی خلبانی بزنند؟

عینک آفتابی خلبانی یا اوییتور هیچ گاه از مد نیفتاده و هر سال مدل های جدیدتری از آن عرضه می شود. پس ما انتظار داریم در کمد هر مرد و زن اهل مد، یکی از این عینک ها وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که مدل های اشکی شکل برای همه مناسب نیستند؛ اگر صورت چاق تری دارید عینک های خلبانی کلاسیک روی چهره شما خوب نخواهند شد؛ اما انواع مربع یا زاویه دار آن برای شما مناسب خواهد بود.

آیا افرادی با صورت گرد می توانند عینک آفتابی گرد بزنند؟

در حالی که عینک های زاویه دار به طور نامحسوسی به چهره شکل می دهند، عینک های گرد اثر عکس داشته و صورت را گردتر نشان می دهند. پس اگر صورت گردی دارید نباید از عینک های گرد استفاده کنید. اگر صورت بیضی، کشیده تر و در عین حال گردی دارید، می توانید به سراغ مدل های ترکیبی با شیشه گرد بروید.

 

عینک آفتابی با موهای کوتاهتناسب نوع فریم با اجزای صورت

بینی پهن

اگر در پیدا کردن عینک آفتابی برای صورت گرد و بینی پهن خود مشکل دارید، به یاد داشته باشید که عینک هایی با پد بینی قابل تنظیم، یا قسمت بینی پهن تر به خوبی با صورت شما تناسب دارند.

برای چهره های گرد آسیایی، عینک مستطیلی عریض که شیشه ای بزرگ دارد بسیار مناسب است، اما مرقب باشید هنگام خندیدن، عینک با گونه هایتان برخورد نکند.

گونه های پر

صورت های تپل با عینک آفتابی مربع، زیبا به نظر خواهند رسید. همچنین فریم گربه ای در سایز های مختلف (اگر بسیار کوچک نباشد) می تواند به چهره شما جذابیت بخشد.

موی کوتاه

اگر موهای کوتاه و صورت گردی دارید، عینک های مختلفی برای شما وجود دارد. با توجه به استایل خود، می توانید مدلی که قوس رو به بالا داشته و زنانگی شما را نشان می دهد یا مدلی با قسمت بالایی صاف که دختر بچه درون شما را بروز می دهد را انتخاب کنید. همچنین می توانید به سراغ مدل های بی رنگ که استایل مینیمالی دارند بروید.

موهای تراشیده شده یا سر کچل

برای انتخاب بهترین عینک آفتابی برای صورت های گردی که موهای خیلی کوتاه داشته و یا کچل هستند، باید عینک هایی با جزئیات برجسته و رنگ متناسب با استایل تان را انتخاب کنید.

چشمان ریز

در انتخاب عینک آفتابی برای صورت گرد و چشم های ریز، بهترین گزینه فریم مستطیل با رنگی مکمل رنگ پوست است. برای مثال فریم زرد برای چشم های آبی، فریم آبی یا کله غازی با چشم های قهوه ای، و فریم قرمز، زرشکی و حتی تناژ صورتی برای چشمان سبز بسیار مناسب است.

چشمان درشت

اگر چشمان درشتی دارید، آنها را داخل یک فریم کوچک قرار ندهید! این موضوع، هم برای دید شما ناسالم است و هم باعث می شود صورت تان نسبت به عینک بسیار کوچک به نظر برسد. بهترین گزینه برای صورت گرد و چشمان درشت، فریم های مربع یا گربه ای است.

اگر می خواهید چشمان خود را درشت نشان دهید، به سراغ فریم های مربعی بروید. و اگر به دنبال فرم کشیده تری هستید، به سراغ مدل های گربه ای بروید.

 

عینک آفتابی زنانه خلبانیخلاصه

هنگام انتخاب عینک آفتابی، بهتر است که به ویژگی های غالب چهره خود توجه کرده و تنها بر اساس فرم صورت تصمیم نگیرید. به طور کلی فریم های زاویه دار برای صورت گرد مناسب بوده و به آن شکل می دهند. شاید عینکی متناسب چهره شما نباشد، اما حس خوبی به شما داده و با شخصیت و تناژ پوست تان هماهنگی داشته باشد.

تبلیغات

5 نظر

  1. خیلی خوب عینک ها رو با صورت گرد بررسی کرده بودین من از روی همین مقاله رفتم مقاله های دیگه ی شما راجع به فرم های صورت رو مطالعه کردم
    خیل عالی بود و تونستم نوع صورت خودمو هم تشخیص بدم و الان برای خرید عینک مناسب فرم صورتم آمادگی ذهنی لازم رو دارم.البته این مقاله بیشتر روی صورت های گرد تاکید کرده بود و من صورتم بیضی هست.
    ممنون از مقاله ی خوبتون

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید