انتخاب لباس عروس متناسب با اندام و فرم بدن – با تصاویر راهنما

0
1033
روش های انتخاب لباس عروس متناسب با اندام شما

شب عروسی یکی از خاص ترین شب های زندگی شما است که برای همیشه در خاطر خود و اطرافیان تان ثبت خواهد شد. لباس عروسی که می پوشید جزو آیتم های فراموش نشدنی آن شب زیبا خواهد بود؛ چراکه هم در عکس ها و هم در ذهن همسر و مهمانان تان ثبت می شود. بنابراین بهتر است لباسی انتخاب کنید که کاملاً متناسب با فرم بدن تان باشد. اگر اندام خود را به درستی بشناسید، می توانید لباس عروس بهتری را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه این مقاله، یک راهنمایی جامع در رابطه با انتخاب لباس عروس متناسب با اندام تان را در اختیار شما گذاشته ایم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 

نکات انتخاب لباس عروس متناسب با اندام


اندام گلابی شکل (مثلثی)

اندام گلابی شکل
اگر شانه های شما باریک تر از پایین تنه تان هستند، اندام تان گلابی شکل است و باید لباسی انتخاب کنید که شانه هایتان را بزرگ تر از باسن و ران ها جلوه دهد.


مدل لباس عروس با یقه باز برای اندام گلابی شکل
۱٫ به سراغ لباسی با یقه باز و بدون بند بروید تا شانه ها و سینه های شما را زیباتر نشان دهد. یقه دلبری برای این منظور مناسب ترین گزینه است. همچنین این مدل لباس می تواند جواهرات تان را هم به خوبی نمایان کند.


لباس عروس مدل ماهی برای اندام گلابی شکل
۲٫ کمر لباس تان باید تنگ و مدل کرستی باشد تا توجه دیگران را از ران های شما منحرف کند. این مدل کمر می تواند ساده یا منجوق دوزی شده باشد.


لباس عروس با دامن مدل A
۳٫ دامن لباس عروس متناسب با اندام گلابی شکل، بهتر است شبیه به حرف A بوده و چین دار باشد تا ران ها را لاغرتر جلوه دهد. دامن های پف دار انتخابی عالی برای پوشاندن ران ها محسوب می شوند.


لباس عروس ساده برای اندام گلابی شکل
لباس هایی با دامن ساده برای اندام گلابی شکل مناسب نیستند

۴٫ یقه های پوشیده و دامن های بلند ساده اصلاً برای اندام شما مناسب نیستند. دامن های مدل ماهی و پلیسه نیز مناسب شما نیستند، چون باعث می شوند ران های شما بزرگ تر به نظر برسند.


اندام سیبی شکل

اندام سیبی شکل
اگر کمر پُری دارید اما دست ها و پاهایتان لاغر هستند، اندام شما سیبی شکل است.


لباس عروس با یقه هفت باز برای اندام سیبی شکل
۱٫ یقه هفت باز، خطی عمود در دید بیننده ایجاد می کند که توجه او را از قسمت پهن کمر منحرف می کند. بهتر است قسمت یقه لباس نیز کار شده باشد. این مدل لباس توازن بیشتری به قسمت فوقانی بدن می دهد.


بالاتنه کوتاه لباس عروس برای اندام سیبی شکل
۲٫ کمر لباس تان باید بالاتر از لباس های معمول باشد. این مدل کمر، بهترین انتخاب برای بدن های سیبی شکل است و قدتان را کشیده تر نشان می دهد.


مدل لباس عروس برای اندام سیبی شکل
۳٫ دامن چین دار A شکل، سنگینی و پُری قسمت کمرتان را مخفی خواهد کرد.


لباس عروس مدل ماهی برای اندام سیبی شکل
لباس های مدل ماهی برای اندام سیبی شکل مناسب نیستندل

۴٫ در انتخاب لباس عروس متناسب با اندام تان از مدل هایی مانند مدل ماهی اجتناب کنید، چون قسمت های پهن بدن تان را پهن تر و نامتناسب تر نشان می دهند.


اندام ساعت شنی

اندام ساعت شنی
اگر اندامی مستطیل شکل دارید، یعنی ران ها و شانه هایتان هم عرض اند اما کمرتان باریک تر است، اندام شما جزو اندام های ساعت شنی طبقه بندی می شود.


لباس عروس با یقه هفت برای اندام ساعت شنی
۱٫ یقه لباس تان نباید خیلی به سمت پایین باز باشد. پوشیدن لباس هایی با یقه های متعادل، گردن شما را به شکلی متنایب به نمایش می گذارد و باعث می شود اندام شما زیباتر به نظر برسد. مدل هایی مثل پشت گردنی، یقه هفت، و یقه دلبری گزینه های مناسبی برای شما هستند.


لباس عروس با خط کمر پایین برای اندام ساعت شنی
۲٫ خط کمر لباس می تواند بسیار پایین تر از حد معمول باشد. حتی می توانید لباسی را انتخاب کنید که در قسمت کمر چین دوزی انجام شده باشد. این مدل ها اندام پر پیچ و خم و زیبای شما را بهتر نشان می دهند.


لباس عروس مدل ماهی برای اندام ساعت شنی
۳٫ لباس عروس های مدل ماهی انتخاب مناسبی برای شما هستند.


لباس عروس ساده برای اندام ساعت شنی
لباس های ساده برای اندام ساعت شنی مناسب نیستند

۴٫ از انتخاب لباس عروس ساده و راسته خودداری کنید. این لباس ها باعث می شوند ران های شما نامتناسب و بدشکل به نظر برسند.


سایر نکات انتخاب لباس عروس

۱٫ لباسی انتخاب کنید که کاملاً اندازه تان باشد. بعضی لباس ها در قسمت دامن خود تور، نگین یا تزئینات دیگری دارند که باید دقیقاً متناسب با قدتان روی بدن شما قرار گیرند؛ و نه کوتاه تر یا نه بلند تر.

۲٫ برای انتخاب لباس عروس متناسب با اندام ریز، پیشنهاد می شود گزینه هایی مثل مدل ماهی، راسته، و A شکل را بررسی کنید. لباس هایی با جزئیات کار شده فروان نیز انتخاب خوبی هستند، اما دقت کنید که در این زمینه زیاده روی نشده باشد. همچنین از انتخاب لباس هایی با برش پایین کمر و یا لباس های میدی خودداری کنید؛ چرا که قدتان را کوتاه تر جلوه می دهند.

۳٫ برای عروس خانم های قد بلند، لباس های راسته پیشنهاد می شود. مدل های دکلته نیز بسیار مناسب هستند. سعی کنید همیشه آستین و دامن لباس تان بلند باشد تا با اندام تان همخوانی داشته باشد.

۴٫ اگر جزو عروس های بزرگ سایز هستید، مدل های کمر امپراطوری و سفارشی دوز برایتان مناسب تر است. این مدل ها کمر تان را باریک تر نشان داده و پیچ و تاب بدن را زیباتر جلوه می دهد. از پوشیدن لباس های چین دار و گشاد به شدت خودداری کنید.

۵٫ چنانچه سینه های درشتی دارید از یقه های منحنی استفاده کنید. این مدل یقه ها صورت و بالاتنه تان را لاغرتر نشان داده و سینه ها را سفت نگه می دارند. از انتخاب لباس عروس با یقه دکلته اجتناب کنید. همچنین از پارچه های براق مثل ساتن نیز استفاده نکنید، چون باعث می شوند بالاتنه شما درشت تر به نظر برسد. البته پوشیدن لباس دکلته برای اندام شما غیرممکن نیست، اما باید مدلی را انتخاب کنید که نیم تنه آن از داخل گن داشته باشد، تا از افتادن لباس تان جلوگیری کند.

مدل های مختلف لباس عروس۶٫ ران های لاغرتان را با چین دامن خود متعادل کنید. اگر بدن تان پیچ و تاب زیادی دارد، بهتر است کمر لباس تان تنگ باشد و با دامنی لخت همراه شود که روی ران ها و ساق پاهایتان بیفتد.

۷٫ قبل از انتخاب لباس عروس متناسب با اندام تان بهتر است لباس مجلسی که بیشتر دوست دارید را از کمد لباس های خود بیرون بیاورید. درست است که لباس عروس شباهتی به لباس های دیگر ندارد، اما می توانید از لباس های دیگر به عنوان مدلی برای انتخاب لباس عروس استفاده کنید. ببینید چه چیزی در این لباس مجلسی باعث شده تا این اندازه دوستش داشته باشید. چرا اینقدر به شما می آید؟ کدام ویژگی آن را بیشتر دوست دارید؟ این موارد را یادداشت کنید و هنگام خرید لباس عروس همراه خود داشته باشید.

۸٫ باز هم تاکید می کنیم، لباسی نخرید که اندازه تان نباشد. به جای اینکه به کم کردن وزن تان تا روز عروسی فکر کنید، سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که موقع پرو کاملاً اندازه تان باشد. بعداً که به روز عروسی نزدیک شدید، می توانید در صورت لزوم از خیاط بخواهید لباس را برایتان اصلاح کند.

۹٫ سایزبندی لباس های عروس با سایز معمول افراد متفاوت است. از این جهت اگر سایزتان ۳۶ است و سایز لباس عروس ۳۸ یا حتی ۴۰ اندازه تان شد، نگران نشوید.

۱۰٫ وقتی لباس عروس تان را در اتاق پرو به تن کردید، با آن حرکت کنید و راه بروید. قرار است یک روز کامل این لباس را به تن داشته باشید. می خواهید با آن بنشینید، بلند شوید و راه بروید. لباسی که در حالت ایستاده عالی به نظر می رسد ممکن است وقتی می نشینید آزار دهنده باشد.

۱۱٫ قبل از رفتن به خرید، بودجه خود و همسرتان را در نظر بگیرید. شاید وقتی لباس مورد علاقه تان را پیدا کردید، وسوسه شوید بیشتر از مقداری که در نظر گرفته اید پول برای آن بپردازید. اما عاقلانه ترین کار این است که کاری کنید که از شب عروسی تان خاطرات ماندگاری به جا بماند، نه هزینه های فراموش نشدنی.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید