انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه با رعایت ۸ نکته اساسی

0
6263
بررسی نکات انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه

انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه می تواند اعتماد به نفس آن ها را افزایش داده و احساس بهتری به آن ها ببخشد. شما می توانید به عنوان یک فرد کوتاه قد در خرید لباس های مارک دار سایز کوچک موفق باشید، یا با کمک خیاط خود، لباس تان را متناسب با سایزتان تغییر دهید و حتی متناسب با اندام و قد خود، کفش انتخاب کنید. همچنین می توانید با استفاده از ترفند های مد، مانند انتخاب شلوار های فاق بلند، لباس های راه راه عمودی یا لباس های تک رنگ، ظاهر مناسبی برای خود به وجود آورید.

نکات خرید لباس مناسب برای افراد قد کوتاه:

۱٫ خرید لباس های فریبنده

برای خرید لباس، به قسمت مربوط به لباس های سایز کوچک بروید و آن ها را امتحان کنید؛ چرا که اگر قد کوتاهی دارید برش های استاندارد لباس برای شما مناسب نخواهد بود. بنابراین بهتر است از قسمت های لباس های سایز کوچک فروشگاه های مورد علاقه ی خود خرید کنید. از برندهایی خرید کنید که به طور اختصاصی لباس مناسب برای افراد قد کوتاه می دوزند. برش این لباس ها برای شما مناسب تر از لباس هایی که برای افراد قد بلند دوخته می شود، خواهد بود.

۲٫ به همراه یک دوست به خرید بروید

همراهی یک دوست در طول خرید به این معنی است که علاوه بر چشمان خودتان، دو چشم دیگر در خرید به شما کمک خواهند کرد. سعی کنید برای برنامه ی خرید بعدی خود، از یک دوست هم قد خودتان کمک بخواهید که استایلش برای شما خوشایند است.

مطلب مرتبط:  راهنمای کامل انتخاب عینک آفتابی - معرفی تمام معیارهای انتخاب صحیح

۳٫ فاق بلند را امتحان کنید

فاق بلند، باعث ایجاد توهمی می شود که شما را بلندتر از چیزی که هستید نشان می دهد. با استفاده از شلوارهای فاق بلند می توانید تصور بلندتر بودن قدتان را افزایش دهید. اگر دامن دوست دارید، می توانید از دامن های فاق بلند نیز استفاده کنید.

استایل یک خانم کوتاه قد با کت کرم و پیراهن آبی و دامن مشکی

۴٫ به جای خطوط افقی از خطوط عمودی استفاده کنید

لباسی که خطوط عمودی داشته باشد اندام کوتاه شما را زیباتر جلوه خواهد داد. از سوی دیگر، خطوط افقی ظاهر شما را پهن تر از آن چه هست نشان می دهد. بنابراین سعی کنید پیراهن، دامن یا شلوارهایی بپوشید که خطوط عمودی دارند.

۵٫ بعد از هر خرید به خیاط مراجعه کنید

در برخی مواقع، خرید از بخش های سایز کوچک، گزینه ی مناسبی نخواهد بود؛ چراکه گاهی اوقات شما ژاکت یا کت و شلواری پیدا می کنید که کاملا برازنده ی شماست، اما آستین یا لبه های شلوار آن برای شما کمی بلند است. برای رفع این مشکل و داشتن لباسی که دوست دارید، خیاط شما می تواند آن را متناسب با اندام تان تغییر داده و ظاهری زیبا برای شما درست کند.

۶٫ ترکیب لباس

یک ظاهر تک رنگ انتخاب کنید؛ چون پوشیدن یک رنگ واحد که سرتا پایتان را فرا گرفته، شما را کشیده تر جلوه خواهد داد. با استفاده از یک شلوار سفید چسبان، سرتاپا سفید بپوشید. همچنین می توانید با استایلی که شامل طرح یکسانی در قسمت بالا و پایین است، بافتی یک دست ایجاد کنید.

یکی دیگر از نکات انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه ، پوشیدن شلوار، شلوارک و دامن های فاق بلند است. این کار پاهای شما را کشیده تر از چیزی که هست نشان می دهد. یک شلوار فاق بلند را امتحان کرده و لبه ی پایینی بلوز یا تاپ خود را در شلوار بگذارید. همچنین می توانید یک نیم تنه را با شلوار فاق بلند کتان ترکیب کنید و کفش های تخت، نیم بوت یا کفش های پاشنه بلند به کار ببرید.

مطلب مرتبط:  چگونه خوشتیپ باشیم ؟ معرفی 9 راهکار برای داشتن یک استایل جذاب

برای نیم تنه ی پایینی چیزی بپوشید که خطوط عمودی داشته باشد و در نیم تنه ی بالا یک رنگ ساده انتخاب کنید. خطوط عمودی شلوار، باعث می شود چشم به سمت بالا و پایین در حرکت باشد و توهم ارتفاع ایجاد کند. برای این کار می توانید یک شلوار راه راه را با یک ژاکت زیبا ترکیب کنید. برای داشتن یک ظاهر چشمگیر می توانید از یک شلوار فاق بلند با خطوط عمودی پهن استفاده کنید.

استایل یک خانم با قد کوتاه و بلوز طوسی و دامن۷٫ از چند لایه لباس پوشیدن بپرهیزید

هنگامی که چند لباس را روی هم بپوشید، ظاهری از اندام خود محصور شده در یک قاب کوچک درست خواهید کرد. به جای یک ظاهر چند لایه، از یک پلیور یا جلیقه استفاده کنید، اما از پوشیدن همزمان هردوی آن ها بپرهیزید.

۸٫ انتخاب کفش و اکسسوری

علاوه بر لباس مناسب برای افراد قد کوتاه ، کفش و اکسسوری نیز باید درست انتخاب شوند تا قد شما بلندتر دیده شود. کفش هایی انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست شما باشد. انتخاب چنین کفشی پاهای شما را بلندتر نشان خواهد داد. بنابراین کفش شما چه تخت باشد چه پاشنه بلند، آن را به رنگ پوست تان انتخاب کنید. سپس آن را با شلوارک، دامن یا پیراهن تکمیل کنید.

اگر دلتان نمی خواهد کفش هم رنگ پوست خود بپوشید، می توانید آن را با رنگ شلوارتان هماهنگ کنید. با تطبیق رنگ کفش و شلوار، می توانید خود را قد بلندتر نشان دهید. برای این کار مثلا می توانید یک کفش کتانی سرمه ای را با یک شلوار کوتاه امتحان کنید. یا کفش های آکسفورد مشکی را با کت و شلوار زنانه خود ست کنید.

مطلب مرتبط:  استایل های جذاب با شلوار گشاد تابستانی 

از کفش های پاشنه میخی استفاده کنید. چنین کفشی کوتاهی قد شما را کم رنگ خواهد کرد. برای ظاهری معقول تر، می توانید از کفش هایی با پاشنه ۳سانتی استفاده کنید. این کفش علاوه بر قد، موجب افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد.

نیم بوت تخت بپوشید. ست کردن نیم بوت ها با استایل کلی تان، کوتاهی فیزیکی شما را جبران کرده و پاهایتان را کشیده تر نشان می دهند. حتی چند سانتی متر به صورت بصری به قد شما اضافه می کنند. به دنبال چکمه های ساده باشید؛ چرا که ممکن است تزئینات در نمای بصری اختلال ایجاد کنند. یک چکمه ی سیاه یا قهوه ای ساده را با کف تخت امتحان کنید.

در استفاده از اکسسوری زیاده روی نکنید. یک یا دو اکسسوری برای تکمیل لباس یا کفش های شما کفایت می کند. می توانید از یک گردنبند زیبا، یک کیف دستی شیک یا یک عینک آفتابی فوق العاده و یا از جواهرات بدلی مانند یک گردنبند یا حلقه استفاده کنید.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید