شلوار به انگلیسی – معرفی انواع شلوار

0
9427
معرفی انواع شلوار به انگلیسی

شلوار به پوششی گفته می شود که مخصوص پایین تنه بوده و هر پا را به صورت جداگانه می پوشاند (بر خلاف دامن که هر دو پا با یک پارچه پوشانده می شوند) و در بالا نیز به هم رسیده و بخشی از کمر را پوشش می دهد. شلوار یکی از پرکاربردترین لباس های هر فرد است. شلوار در حال حاضر نه تنها بخشی از پوشش، بلکه بخشی از سبک زندگی و معرف ابعادی از شخصیت ما می باشد. در این مقاله با انواع شلوار و همچنین ترجمه کلمه شلوار به انگلیسی آشنا خواهید شد.

تاریخچه مختصر شلوار

قدیمی ترین شلوار شناسایی شده مربوط به حدود ۱۰ تا ۱۳ قرن قبل از میلاد است. شلوار مذکور در چین غربی و منطقه ی سین کیانگ پیدا شده و از جنس پشم است. این شلوار فرمی راسته داشته و دارای فاقی گشاد است و احتمالا برای اسب سواری مورد استفاده قرار می گرفته است. در زمان های کهن و در قرون وسطی، اکثر مردان در سرتاسر اروپا از شلوار استفاده می کرده اند.

البته در همان دوران، شلوارک و دامن اسکاتلندی نیز در مناطق و فرهنگ های مختلف رواج داشته اند. همچنین در اویل دوران مدرن اروپا، نوعی از شلوار با عنوان بریچ (Breeches) توسط مردان سطح بالای جامعه مورد استفاده قرار می گرفت. از اواسط قرن بیستم میلادی نیز، پوشیدن شلوار توسط خانم ها رواج یافت.

ترجمه کلمه شلوار به انگلیسی

با جستجوی کلمه شلوار به انگلیسی ، با نتایجی مانند pants، trousers و slacks مواجه می شوید. در حقیقت معادل کلمه شلوار به انگلیسی (آمریکایی) pants است. اما کلمات دیگر نیز در جایگاه خود کاربردهایی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

pants

رایج ترین معادل کلمه شلوار به انگلیسی (البته در آمریکا) است که در زندگی روزمره از آن استفاده می شود، و اشاره به نوع خاصی از شلوار ندارد. ترکیب این کلمه با جنس یا مدل شلوار کامل کننده ی اسم و استایل آن می باشد. برای مثال ترکیب های skinny pants یا denim pants.

مطلب مرتبط:  8 روش پوشیدن شلوار بوی فرند برای داشتن استایلی جذاب

البته توجه داشته باشید که در محافل تخصصی، pants به انواع شلوارهای جین، ورزشی و کژوال اشاره دارد؛ در حقیقت شلوار هایی که ما به طور روزمره از آن ها استفاده می کنیم. لذا برای شلوار های خاص یا رسمی، معادل های دیگری وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

trousers

این کلمه، معادل شلوار به انگلیسی بریتانیایی محسوب می شود. یعنی برتانیایی ها به شلوار های روزمره و نیمه رسمی خود trousers گفته و از کلمه pants برای اشاره به زیرشلواری یا شلوارهای راحتی استفاده می کنند. البته آمریکایی ها هم از این کلمه قدیمی استفاده می کنند، اما فقط برای اشاره به شلوار هایی با جنس پنبه، کتان یا پشم که فرم های راسته و استایل رسمی دارند. هم چنین شلوار های رسمی که خانم ها و افراد مسن تر می پوشند در همین دسته قرار می گیرند.

slacks

نوعی شلوار نیمه رسمی است که معمولا دارای جنسی پارچه ای یا پشمی بوده و بصورت تک (بدون کت) پوشیده می شود. slacks در حقیقت از شلوارهایی مانند جین و کتان رسمی تر، و از شلوار پارچه ای متعلق به کت و شلوار، غیر رسمی تر است. البته شلوار های نیمه رسمی و رسمی زنانه نیز در بسیاری از اوقات با این عنوان خوانده می شوند، در حالی که شلوار های رسمی مردانه trousers نام دارند.

 

انواع شلوار به انگلیسی


skinny pants

skinny pants

همان شلوار های جذب یا چسبان که بیشتر در میان خانم ها محبوبیت دارند. بافت پارچه ی این نوع شلوار ها از هر جنسی که باشد (جین، کتان، نخ و …) در اغلب اوقات حالتی کشسان دارند تا فرم پا را به خود بگیرند.


straight pants

straight pants

این شلوار با عنوان شلوار راسته شناخته می شود. شلوار راسته از بالا تا پایین، فرمی صاف و ساده دارد و بسیار راحت است. این شلوار تقریبا با همه ی فرم های بدن هم خوانی دارد اما با هر استایلی ست نمی شود. شلوار مام استایل، بوی فرند و گرل فرند که این روز ها بسیار مد شده اند نیز زیر مجموعه شلوار های راسته اند که در ادامه معرفی خواهند شد.

مطلب مرتبط:  شلوار جین - انواع شلوار جین و روش های ست کردن آن ها

boot cut pants

bootcut pantsاین نوع شلوار در بالا تنگ و از زیر زانو گشاد می شود تا روی بوت را بپوشاند. هر چند استایل اولیه بوت کات ها تنها با بوت و چکمه ست می شدند، اما امروزه کاربرد آن ها در دنیای مد توسعه یافته و می توان آن ها را با کفش هایی مانند صندل، کفش تخت، پاشنه بلند و …  ست نمود.


palazzo pants

palazzo pantsراحت ترین نوع شلوار یا همان دامن شلواری ها که چند سالی هست در هوای گرم، بسیار پر طرفدار شده اند. معمولا جنس لخت و نازک، فرم گشاد و تا حدودی راسته دارند. این شلوارها با لباس های خنک و صندل های تابستانی به خوبی ست می شوند.


culottes

culottesculottes فرم رسمی تر دامن شلواری است. این شلوار ها کمی کوتاه تر و خوش فرم تر از دامن شلواری ها هستند و معمولا در قسمت کمر، طراحی های خاص و کمربند های رسمی دارند.


pegged pants

pegged pantsشلوار پلیسه یا همان ترند محبوب دهه شصت در ایران ، دوباره در فرمی جمع تر به دنیای مد بازگشته است. این شلوار ها از پایین کمر چند لایه چین های مرتب دارند و البته کمی کوتاه تر از مدل های قدیمی اند.


bermuda pants

bermuda pantsتصور ما از برمودا شلوار بالای مچ پاست اما در واقع انواع شلوارهای کوتاه راحت که برای استایل کژوال استفاده می شود برمودا نام دارد.


overall

overall pantsسرهمی ها، یا همان شلوارهای محبوب دوران کودکی، مجددا پا به دنیای بزرگسالان گذاشته و انواع جین و کتان آن ها در استایل های کژوال جا باز کرده اند. ترند شدن آنها توسط سلبریتی هایی مثل کیم کارداشین شکل گرفت و به مد و فشن مردم عادی رسید.

مطلب مرتبط:  شلوار مام استایل چیست ؟ تمام آنچه باید در مورد شلوار جین مام استایل بدانید

jumpsuit

jumpsuitجامپ سوت نوعی از سر همی است که فرم رسمی دارد. جنس پارچه ی آن لمه، ساتن، حریر یا نخ می باشد تا فرم رسمی آن حفظ شود. جامپ سوت مانند overall  بند های قابل باز و بسته شدن نداشته و معمولا بالا تنه ی دکلته دارد.


cargo pants

ما این نوع شلوار را با عنوان شلوار شش جیب می شناسیم. نوعی شلوار راحت از جنس نخ یا کتان با جیب های زیاد که برای سفر، کمپینگ و استایل های راحت کاربرد دارند.


boyfriend

جین هایی که سایز شما نیستند. شلوار بوی فرند نوعی شلوار راسته و گشاد است که استایلی راحت و کژوال دارد. این شلوار ها معمولا فاق بلند و جنس راحتی دارند که به خوبی با کتانی ها و کفش های پاشنه بلند ست می شوند.

شلوار گرل فرند هم در همین دسته کار قرار دارد اما کمی تنگ تر است.


mom style

mom styleشلوار مام استایل شباهت زیادی با شلوار بوی فرند دارد، با این تفاوت که در قسمت بالا کمی تنگ تر است و از این لحاظ، به شلوار راسته شبیه تر است. این مدل به راحتی با انواع استایل ها ست نمی شود، ولی به یک ترند پرطرفدار تبدیل شده است.


slash

slash pantsشلوار اسلش در پایین پا تنگ تر است و جنس نخی و راحتی دارد. بیشتر در استایل های ورزشی، راحت و روزمره کاربرد دارد؛ اما در حال باز کردن جای خود در استایل نیمه رسمی نیز می باشد.


ripped pants

ripped pantsشلوار پاره به لحاظ فرم متنوع بوده و زیر مجموعه مدل های گوناگون شلوار است؛ با این تفاوت که در هنگام تولید، و یا پس از خرید، توسط ابزار ها و تکنولوژی های گوناگون پارگی هایی در آن ایجاد می شود.


 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید