انواع مدل های پلیور بافتنی مردانه و روش های ست کردن آنها

0
2472
معرفی انواع مدل های پلیور بافتنی مردانه و تمامی روش های ممکن برای ست کردن آنها

یکی از کاربردی ترین آیتم هایی که آقایان در زمستان مورد استفاده قرار می دهند، کت های بلند، نیم بوت و پلیور بافتنی مردانه است. پلیورهای بافت جزو آیتم های بسیار انعطاف پذیری است که انواع متفاوتی دارند. از این رو می توانید به راحتی مدل مورد علاقه خود را انتخاب کرده و با رعایت چند اصل تازه، آنها را مورد استفاده قرار دهید. در ادامه این مقاله با انواع پلیور بافتنی مردانه و روش هایی برای ست کردن آنها به بهترین شکل ممکن در استایل های رسمی و غیر رسمی آشنا خواهید شد.


 

پلیور مردانه یقه گرد طوسی

پلیور بافتنی مردانه یقه گرد

پلیورهای یقه گرد، آیتم کلاسیکی هستند که هرگز قدیمی نمی شوند و کاربردهای زیادی دارند. این لباس همه کاره تقریبا با هر استایلی ترکیب می شود؛ چه به عنوان یک لایه اضافه زیر کت رسمی بپوشید، چه روی پیراهن مردانه به همراه شلوار کتان برای یک دورهمی دوستانه استفاده کنید. هنگامی که به دنبال یک لباس مناسب برای محل کار یا یک رویداد رسمی می گردید، می توانید پلیور بافتنی یقه گرد را مدنظر قرار دهید. اگر به همراه پیراهن تان از کراوات استفاده می کنید، پلیور یقه گرد کمتر از پلیور یقه هفت، کراوات شما را نشان خواهد داد. بنابراین تاکید و توجه بر روی کیفیت گره قرار می گیرد و چانه شما را به زیبایی نشان می دهد.


بافت

بافت پلیور طوسی از نمای نزدیکهنگام انتخاب پلیور برای استایل های متفاوت، می بایست به ماهیت بافت آن توجه کنید. از انتخاب بافت های درشت و برجسته برای استایل های کاری دوری کنید؛ این مدل بافت ها حجم ایجاد شده و خطوط تیز و تمیزی که برای محل کار مناسب است را از بین می برند. اما در عوض یک بافت ماهرانه ایده آل هستند که در ترکیب با کراوات و کت و شلوار، در عین زیبایی، رسمی به نظر می رسند.

اگر می خواهید از پلیورهایی که بافت های برجسته دارند استفاده کنید، بهتر است آن را بدون کت بپوشید تا بافت طبیعی آن، کاملا مشخص باشد. در نهایت، ظاهر کراوات تان را در نقطه مقابل پلیورخود در نظر بگیرید. انتخاب کراوات های سنگین وزن، بافتنی یا دارای بافت، کمی زیاده روی به نظر می رسد. به جای آن از کراوات های کلاسیک ابریشمی استفاده کرده و بیشتر روی ترکیب رنگ و طرح آن تمرکز کنید.


رنگ

رنگ های مختلف پلیور یقه گرد مردانهعشق همیشگی صنعت مد به رنگ، به این معناست که رنگ های خنثی دیگر تنها گزینه مناسب برای داشتن یک استایل حرفه ای نیستند. اگرچه وجود پلیورهای سورمه ای، خاکستری و مشکی برای هر کمد لباسی ضروری است، اما می توانید برای استایل های رسمی از پلیورهای رنگی استفاده کنید.

برخلاف بافت خنثی که در قسمت قبل از آن طرفداری کردیم، یک پلیور یقه گرد رنگی به عنوان یک لایه زیر کت، جلوه جذابی ارائه خواهد کرد. این روش باعث می شود که پلیور به کانون رنگی استایل تبدیل شود. اما به عنوان یک لباس تک، بیش از اندازه رنگی است و رسمیت ظاهر شما را به خطر خواهد انداخت. دوباره تاکید می کنیم که اگر می خواهید از کراوات استفاده  کنید، باید رنگ پیراهن، کراوات و پلیور را در نظر داشته باشید. استفاده از آیتم هایی که همگی در یک تناژ رنگی قرار دارند، یک اشتباه بزرگ است. پوشیدن یونیفرم زیادی محافظه کارانه است و یک علامت تجاری محسوب می شود.


استایل های مختلف با پلیور یقه گرد

روش ست کردن

یک پلیور تیره را با کراوات و پیراهن مردانه کلاسیک سفید بپوشید. اگرچه دکمه های پیراهن باید تا انتها بسته باشند، اما این استایل برای یک مهمانی نیمه رسمی شبانه مناسب تر از یک جلسه کاری مهم است. در نهایت با یک شلوار جین مشکی یا ذغالی، و کفش رسمی مشکی، استایل خود را تکمیل کنید.

همچنین با اضافه کردن یک پلیور رنگی مابین پیراهن و کت رسمی تان، می توانید استایلی منحصر به فرد برای خود بسازید. اگر دوست دارید آزادانه تر لباس بپوشید، کت و شلوار را کنار بگذارید و از گزینه های دیگر استفاده کنید. مثلا می توانید پلیور بافتنی مردانه تان را با یک کت پشمی و شلوار چهارخانه ترکیب کنید. کفش های چرم قهوه ای استایل شما را کامل کرده و بر روی مابقی لباس ها تاکید می کند.


 

پلیور یقه هفت مردانه

پلیور بافتنی مردانه یقه هفت

می توان این پلیور را به عنوان یکی دیگر از لباس های کلاسیک مردانه دانست. شاید این آیتم تشابهاتی با پلیور یقه گرد داشته باشد، اما تفاوت آن نیز به وضوح دیده می شود. این پلیور باعث کشیدگی گردن های کوتاه و صورت های گرد می شود. علاوه بر این، فضای بیشتری را به کراوات اختصاص داده و اجازه می دهد ترکیب کراوات و پیراهن را به خوبی نشان دهید. نکته حائز اهمیت اینکه از تناسب  طر گردن با یقه هفت، اطمینان حاصل کنید. پلیور بافتنی مردانه یقه هفت، برای محل کار ممکن است کمی غیر رسمی به نظر برسد.


رنگ

رنگ های مختلف پلیور بافتنیجدای از قطر یقه، باید رنگ آن را نیز در نظر بگیرید. قوانینی که برای پلیور یقه گرد ذکر شد را برای این پلیور نیز استفاده کنید. اگر به پلیورهای رنگی علاقه مند هستید، بهتر است از یک کت برای روی آن استفاده کنید. شما که نمی خواهید چشم همکاران تان را کور کنید! رنگ های پاستلی برای بهار و تابستان و رنگ های خاموشی مانند بنفش بورگاندی و سبز زمردی برای پاییز و زمستان گزینه های مناسبی خواهند بود. این رنگ ها احساس شفافیت را حفظ کرده و در عین حال می توانید توجه ها را به سمت خود جلب کنید.


روش های ست کردن پلیور یقه هفت مردانه

روش ست کردن

هرچه به بهار نزدیک تر می شوید می توانید بیشتر از کت و شلوارهای خاکی و قهوه ای رنگ استفاده کنید. با یک پلیور یقه هفت آبی کمرنگ، حال و هوای ظاهرتان را جذاب تر کرده و برای تکمیل استایل تان از یک کراوات قهوه ای رنگ و یا یک شال گردن خاص استفاده کنید. یک جفت کالج منگوله دار این ظاهر را برای یک مهمانی گرم بسیار جذاب خواهد کرد. در نهایت برای آشنایی بیشتر با انواع استایل های مختلفی که می توانید با پلیور یقه هفت مردانه داشته باشید، اینجا کلیک کنید.


 

پلیور یقه اسکی مردانه

پلیور بافتنی مردانه یقه اسکی

یقه اسکی مدتی است که بدنامی خود را از دست داده و باز هم به دنیای مد برگشته و به یک استایل محبوب تبدیل شده است. حال که خبر تجدید حیات آن را ثبت کردیم باید شیوه استفاده از آن برای یک استایل هوشمندانه را بررسی کنیم.


بافت

بافت پشمی پلیور طوسی از نمای نزدیکانتخاب بافت مناسب برای استایل های رسمی بسیار ضروری است. بافت های سنگین و کلفت بیش از اندازه حجیم اند و برای این کار مناسب نخواهند بود. می توانید از یک پلیور یقه اسکی پشمی استفاده کنید؛ به خصوص اگر می خواهید به جای پیراهن و کراوات، زیر کت و شلوارتان از آن استفاده کنید.


روش های مختلف ست کردن پلیور مردانه یقه اسکی

روش ست کردن ۱

راه های متفاوتی برای پوشیدن پلیور بافتنی مردانه یقه اسکی وجود دارد. اما محبوب ترین راه، جایگزین کردن آن به جای پیراهن و کراوات، در زیر کت و شلوار یا کت تک رسمی تان است. این تکنیک باعث می شود تا بدون آن که شلخته یا غیرحرفه ای به نظر برسید، از اطرافیان تان متمایز شوید. این استایل به شما اجازه می دهد تا برای دست یافتن به ظاهری راحت تر برای نوشیدنی بعد از کار یا یک مهمانی نیمه رسمی، بتوانید کت خود را در بیاورید. می توانید به دلخواه خود یقه را تا زده یا بگذارید معمولی و بلند بماند؛ اما این نکته را درنظر داشته باشید که یقه ساده ظاهری شیک تر به شما می بخشد.

ترندهای اخیر نشان داده اند که می توان از یقه اسکی در کنار پیراهن استفاده کرد. اگرچه این ظاهر رسمی نیست، اما پوشیدن یک پیراهن بر روی یقه اسکی، چه دکمه هایش بسته و چه باز باشد، محبوبیت در میان طرفداران مد پیدا کرده است. این ترکیب قطعا شما را به مد روز نزدیک تر می کند. البته باید این نکته را درنظر بگیرید که اگر بتوانید درست این کار را انجام دهید واقعا زیبا و جذاب به نظر خواهید رسید، اما اگر در استایل آن اشتباهی صورت گیرد، خنده دار به نظر خواهید رسید. اعتماد به نفس در استفاده از این استایل، نقش مهمی ایفا می کند. در نهایت سعی کنید پیراهن و کراوات خود را کنار بگذارید و زیر کت و شلوارتان از یک پلیور یقه اسکی استفاده کنید. با انتخاب رنگ و سایز مناسب، می توانید اندام خود را بهتر نشان دهید. ترکیب رنگ های شتری با سورمه ای به شدت ترکیب رنگ های زرشکی و خاکستری ذغالی، ترکیب جذابی برای شما خلق خواهد کرد.

روش ست کردن ۲

در اینجا با یک ترکیب رنگ فوق العاده، می توانید استایلی جادویی برای بعد از ظهر جمعه خود بسازید. یک پلیور یقه اسکی شتری ممکن است کمی ساده به نظر برسد؛ اما همین پلیور در ترکیب با یک کت سورمه ای رنگ بسیار جذاب و خاص خواهد شد. هماهنگی کاملی میان این دو رنگ وجود دارد و هرکدام باعث می شود تا دیگری غنی تر و عمیق تر جلوه کند. می توانید آن را با یک شلوار خاکستری و کفش رسمی چرم براق قهوه ای ترکیب کنید.

روش ست کردن ۳

با استفاده از یک پلیور یقه اسکی زیر کت و شلوارتان، ظاهری کلاسیک برای خود بسازید. پیراهن و کراوات را کنار بگذارید؛ ظاهر ساده معمولا تاثیرگذار تر است. رنگ های مرسوم کفش را کنار بگذارید و با چرم زرشکی تیره این استایل را تکمیل کنید.


 

پلیور مردانه مدل یقه آرشال

پلیور بافتنی مردانه یقه آرشال

از این مدل یقه برای ژاکت و کت بیشتر از پلیور استفاده می شود. این یقه هرگز قدیمی نمی شود و همیشه در جریان مد حضور دارد. یقه آرشال چند سالی بود که از مجله ووگ محو شده بود، اما دوباره بازگشته و ظاهر رسمی خود را تجدید حیات کرده است. پلیورهای یقه آرشال در زیر کت، بیشتر از پلیورهای یقه گرد یا یقه هفت خودنمایی می کنند. یقه، حجمی طبیعی به خود گرفته و عمق بیشتری به لایه های پیراهن و کراوات می بخشد. حتی اگر کت تان را در بیاورید، استفاده آن برای مراسم های رسمی مناسب خواهد بود؛ مسلما این پلیور بافتنی بیشتر از بافت های دیگر کاربرد خواهد داشت. یقه جذاب آن، قاب مناسبی دور گردن ایجاد کرده و کراوات و پیراهن را به زیبایی به نمایش می گذارد.


روش های مختلف ست کردن پلیور مردانه یقه آرشال

روش ست کردن

از یک کت و شلوار که پارچه آن از خود بافت داشته و رنگ آن در تناژ آبی باشد استفاده کنید. سپس قدرت آن را با یک پیراهن فلانل خاکستری زیر یک پلیور آرشال ذغالی رنگ دو چندان کنید. برای اضافه کردن کمی طرح بیشتر، از یک کراوات بافت دار استفاده کرده و استایل تان را با یک جفت کفش کلاسیک عسلی تکمیل کنید.


 

پلیور مدل پولو آستین بلند با کت

پلیور بافتنی مردانه آستین بلند یقه پولو

در اماکن رسمی به دو روش متفاوت می توانید از پلیور بافتنی آستین بلند پولو استفاده کنید. در روش اول می توانید از خود پیراهن به تنهایی در زیر کت تان استفاده کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. همچنین می توانید مانند یک پلیور کلاسیک از آن استفاده کرده و آن را روی پیراهن و کراوات تان بپوشید.

در روش دوم، یقه دوتایی زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کند که می تواند به شکل غافلگیر کننده ای تمام نگاه ها را به شما معطوف کند. پلیورهای پولو در ترکیب با کت و شلوارهای نرم و بدون بافت، زیباتر جلوه می کنند. کت و شلوارهای رسمی در ترکیب با پلیورهای پولو چندان زیبا به نظر نخواهند رسید؛ چراکه سرشانه های قدرتمند و ظاهر کلی لباس، پلیور را می پوشاند.


روش های مختلف برای ست کردن پلیور مردانه پولو

روش ست کردن

پلیورهای بافتنی پولو برای مراسم های خیلی رسمی، مناسب نخواهند بود؛ اما می توانند جایگزین مناسبی برای پیراهن مردانه در مراسم های نیمه رسمی باشند. برای جذاب کردن استایل تان می توانید کمی رنگ به این ترکیب اضافه کرده و از یک بافت بنفش در زیر کت و شلوار خاکستری روشن خود استفاده کنید. برای تکمیل کار، از یک جفت کفش مشکی جذاب استفاده کنید.


 

سخن آخر

اگرچه پلیورها همیشه دست کم گرفته می شوند، اما در ماه های سرد سال واقعا کاربردی ترین آیتم در کمد لباس آقایان به حساب می آیند. در ماه های سخت زمستان، این لباس نقش مهمی در تمامی استایل های ما ایفا می کند. امروز به مدل های مختلف پلیور و شیوه های استفاده از آن نگاهی انداختیم که می توانید به سبک مدرن، کلاسیک و متناسب با موقعیت و سلیقه شخصی خود از آن استفاده کنید.

آیا شما از پلیور برای مراسم های رسمی استفاده خواهید کرد یا مراسم های غیر رسمی؟ کدام یقه را ترجیح می دهید؟ چگونه از پلیور برای محل کار خود استفاده می کنید؟ نظرتان در مورد یقه آرشال چیست ؟ نظرتان در مورد پوشیدن پیراهن زیر پلیور چیست؟ پاسخ های خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید