هیچ آرایشی بدون هایلایتر کامل نمی شود. به دلیل علاقه سلبریتی هایی نظیر کیم کارداشیان و جی جی حدید و جنیفر لوپز به کانتورینگ و هایلایت صورت، این دو تکنیک تبدیل به تکنیک های مورد علاقه دوست داران آرایش و زیبایی شده است. البته یاد گرفتن این تکنیک ها هم کار ساده ای نیست؛ همانطور که پیدا کردن نوع هایلایت مناسب پوست مان هم به دلیل وجود انواع برندهای مختلف کار سختی شده است. در ادامه با مطلبی پیرامون نحوه استفاده از سه نوع هایلایتر جامد، کرمی و پودری آشنا می شوید.

چگونه از هایلایتر استفاده کنیم

هایلایت کردن می تواند کار دشواری باشد. استفاده بیش از حد از این ابزار در یک قسمت از صورت باعث درخشش غیرطبیعی آن قسمت می شود که بیشتر به درد هالووین می خورد! ترفند مناسب این تکنیک استفاده کم و محدود و تنها در نواحی خاص است تا درخشش طبیعی پوست تان را جلوه دهد. در اینجا با نکاتی برای زدن هایلایتر به بهترین شکل ممکن آشنا خواهید شد.

ابزار مورد نیاز

علاوه بر لوازم آرایش معمول خود، به نوعی کانسیلر نیاز دارید که یک درجه از پوست تان روشن تر باشد، و همچنین به یک اسفنج آرایش، یک فرچه سایه توپر و هایلایتر دلخواهتان که می تواند به صورت جامد، کرمی یا پودری باشد.

خرید هایلایتر از دیجی کالا

آماده سازی صورت

آماده سازی صورت خود را مثل همیشه شروع کنید و مرطوب کننده و پرایمر و زیرسازی های لازم که همیشه انجام می دادید را استفاده کنید. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که کرم پودر مایع در مقایسه با پنکیک ظاهر پوست تان را لطیف تر می کند. اگر با یک کرم پودر یا پنکیک یک درجه تیره تر نسبت به رنگ پوست تان، کانتورینگ کنید، صورت تان چهارچوب خاصی پیدا می کند و قسمت های هایلایت شده بیشتر جلوه خواهند کرد. حالا وقت زدن کانسیلر است. چند لکه کانسیلر روی پیشانی، زیر چشم ها و روی چانه بگذارید و آن ها را با اسفنج آرایشی مرطوب پخش کنید. حالا صورت شما برای مرحله بعد هایلایت کردن است، آماده می باشد.

قسمت هایی که باید هایلایت کنید

برای اینکه صورت تان درخششی طبیعی تر داشته باشد قسمت هایی را هایلایت کنید که معمولاً نور را جذب می کنند. استفاده از کمی هایلایتر در بالای استخوان گونه ها و کمی بالا و پائین ابروها، این قسمت ها را مشخص تر می کند. استفاده ازهایلایتر روی تیغه بینی نیز، بینی را باریک تر نشان می دهد. برای پرتر نشان دادن لب ها کمی هایلایتر بالای وسط لب ها بزنید و کمی هم روی چانه تا لب پایین تان تا جلوه بیشتری پیدا کند. با زدن ذره ای هایلایتر به گوشه های چشم تان و همچنین وسط پلک ها، چشم های خود را بشاش تر و هشیار تر نشان دهید.
جی جی حدید

نحوه استفاده از هایلایتر جامد

این نوع هایلایتر برای مواقعی که می خواهید آرایش تان را سرپایی تجدید کنید، انتخاب عالی است. حالت استوانه ای و چرخشی که دارد استفاده از آن را بسیار آسان کرده است. بعد از اتمام زیرسازی و کانتورینگ، از کمی پودر تثبیت کننده استفاده کنید. این کار باعث می شود هایلایتر بر پایه کرم تان بهتر روی صورت بماند. سپس قسمت هایی که می خواهید جلوه بیشتری داشته باشد را هایلایتر بزنید. می توانید برای این کار از براش آرایشی معمول تان یا از یک فرچه نرم و یا حتی از انگشتان تان استفاده کنید. هایلایترهای جامد، همچنین برای تکنیک “استروبینگ” هم عالی هستند که نوعی تکنیک هایلایت صورت محسوب می شود.

نحوه استفاده از هایلایتر پودری

هایلایتر پودری گزینه ای عالی برای مواقعی است که می خواهید به ظاهر هر روزه خود کمی درخشش و جلا بدهید. بعد از زدن فونداسیون با کمک یک فرچه کمی پودر هایلایتر روی گونه ها، چانه، بینی و پیشانی تان بزنید. نکته کلیدی این است که باید کم کم لایه های پودر را اضافه کنید تا کنترل میزان درخشندگی آن آسان تر شود. هایلایترهای پودری مناسب مواقعی هستند که می خواهید آرایشی طبیعی داشته باشید که خیلی جلب توجه نکند. لطافت پودر این نوع هایلایتر صورت تان را طراوت خاصی می بخشد.

فرچه مناسب هایلایترهای پودری

هنگام انتخاب براش مناسب هایلایتر پودری باید چند نکته را در نظر بگیرید. فرچه های استاندارد با اندازه متوسط پوشش یک دست و نازکی به جا می گذارند. این در حالی است که فرچه های نوک تیز کابوکی بیشتر مناسب تو رفتگی ها و قسمت های ظریف صورت است. بعضی آرایشگرهای حرفه ای فرچه های بادبزنی را ترجیح می دهند چون این نوع فرچه با یک حرکت سطح گسترده تری از صورت را پوشش می دهد؛ مثلاً پیشانی و گونه ها. در عین حال می توان از این فرچه برای هایلایت قسمت های باریک صورت مثل بینی و ابروها نیز استفاده کرد.

نحوه استفاده از هایلایتر کرمی

هایلایتر کرمی گزینه ای ایده آل برای آرایشی فوق العاده خیره کننده است. فرمولاسیون فشرده این هایلایتر حاوی رنگدانه های بیشتری نسبت به سایر انواع هایلایتر هاست که آن را مناسب ایجاد ظاهری براق تر و درخشان تر می کند. پس باید دقت کنید که میزان زیادی از این هایلایتر استفاده نکنید؛ چون باعث غیرطبیعی شدن آرایش تان می شود. برای کاربرد آن می توانید از انگشتان خود یا براش آرایشی استفاده کرده و لایه لایه این محصول را روی پوست بگذارید تا به میزان درخشندگی دلخواه برسید. همچنین می توانید همراه آن از سایر پودرها و کرم های براق کننده استفاده کنید تا به بعضی قسمت های صورت برق و جلای بیشتری بدهید.