کیف به انگلیسی – معرفی انواع کیف

0
8607
انواع کیف به انگلیسی

کیف وسیله و یا ابزاری است که برای حمل وسایل شخصی کوچک و پول مورد استفاده قرار می گیرد. کیف ها معمولا دارای دسته و یا بند هستند که برای نگه داشتن راحت تر آنها در دست و روی شانه مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله با انواع کیف و همچنین ترجمه کلمه کیف به انگلیسی آشنا خواهید شد.

تاریخچه مختصر کیف

کیف از صدها سال پیش، توسط خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گرفته است. گفته می شود در مصر باستان، کیف وسیله ای رایج بوده و این موضوع در نقاشی های باستانی مشهود است. اما کیف از ابتدا شکل و فرم و تنوع امروزی را نداشته و عملاً تنها به عنوان کیسه ای برای نگهداری پول، و به مرور برخی وسایل دیگر، استفاده می شده است. در واقع کیف های امروزی، مدل اصلاح شده ی کیسه های قدیمی هستند.

کاربردهای گوناگون کیف در زندگی روزمره، طراحی آن را نیز بسیار پیچیده تر کرده است. امروزه علاوه بر نگاه کاربردی، کیف یکی از اقلام مورد توجه در دید طراحان مطرح لباس است. در دنیای مدرن، خانم و آقایان از کیف به عنوان یکی از عناصر اصلی استایل خود استفاده کرده و حتی از آن برای به نمایش گذاشتن سبک زندگی و طبقه اجتماعی خود بهره می برند.

ترجمه کلمه کیف به انگلیسی

با جستجوی کلمه کیف در لغت نامه های فارسی به انگلیسی، با نتایجی مانند bag، handbag، purse و … مواجه می شوید. این کلمات همگی می توانند به عنوان معنی کلمه کیف به انگلیسی مورد استفاده قرار گیرند، اما حوزه کاربرد آن ها کمی متفاوت است.

مطلب مرتبط:  کوله پشتی به انگلیسی - معرفی انواع کوله پشتی

bag

کلمه bag برای هر نوع وسیله حملی مورد استفاده قرار می گیرد که از مواد سخت ساخته نشده باشد (به عبارت دیگر در فرم جعبه نباشد). گرچه تقریبا تمام انواع کیف در این دسته جای می گیرند، اما این کلمه معنایی فراتر از کیف دارد. بطور مثال انواع ساک دستی های یکبار و چند بار مصرف، و انواع کیسه های نایلونی، کاغذی و . . . را نیز می توان زیر مجموعه کلمه bag دانست.

purse

کلمه purse در گذشته به کیف های کوچکی اطلاق می شد که فقط برای حمل سکه مورد استفاده قرار می گرفت. در زبان انگلیسی بریتانیایی، این کلمه همچنان برای اشاره به کیف های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. اما در انگلیسی آمریکایی، کلمه purse دایره معنایی وسیع تری داشته و برای کیف های بزرگ تر نیز کاربرد دارد. pouch نیز کلمه دیگری است که گاها در زبان انگلیسی برای اشاره به کیف های کوچک استفاده می شود.

handbag

این کلمه را می توان پرکاربردترین ترجمه کلمه کیف به انگلیسی دانست. کلمه handbag معمولا برای کیف های بزرگتری استفاده می شود، که علاوه بر حمل پول، امکان حمل وسایل شخصی نیز با آن وجود دارد. البته همانطور که در بالا نیز اشاره شد، در زبان انگلیسی آمریکایی، کلمات purse و handbag معمولا کاربرد معادل دارند. کلمه handbag در اوایل صده ۱۹۰۰ میلادی ظاهر شده و تنها برای اشاره به کیف دستی آقایان استفاده می شد. اما به مرور زمان، و با افزایش سایز کیف های زنانه، این کلمه نیز کاربرد دوگانه پیدا کرد. در زبان معاصر، کلمه handbag معمولا تنها به کیف های زنانه اطلاق می شود.

مطلب مرتبط:  کیف پول به انگلیسی - معرفی انواع کیف پول

 

انواع کیف به انگلیسی


handbag

handbagکیف دستی زنانه


 

shoulder bag

shoulder bagکیف دوشی

 


backpack

backpack

این نوع کیف بر پشت فرد حمل می شود و از طریق دو بند از شانه ها آویزان می گردد. به دلیل آزاد بودن دست ها در حین استفاده و همچنین توزیع وزن مناسب روی بدن، استفاده از کوله پشتی بسیار راحت است.

در مورد انواع کوله پشتی و همچنین ترجمه کلمه کوله پشتی به انگلیسی بیشتر بخوانید.


 

wallet

walletکیفی کوچک و تخت برای نگه داشتن و حمل اسکناس، سکه، کارت های اعتباری، کارت های شناسایی و سایر وسایل شخصی کوچک که معمولا در جیب، دست و یا داخل یک کیف بزرگتر قرار می گیرید.

در مورد انواع کیف پول و همچنین ترجمه کلمه کیف پول به انگلیسی بیشتر بخوانید.

 


cosmetic pouch

cosmetic pouchکیف لوازم آرایش

 


fanny bag

waist bagکیف کمری

 


cross body bag

crossbody Bag


clutches

clutch bag


satchels

satchel bag


tote bag

tote bag


top handle

top handle bag


bucket bag

bucket bag


messenger bag

messenger bag


gym bag

gym bagکیف باشگاه

 


duffel bag

duffel bag


briefcase

briefcase


laptop bag

laptop bagکیف لپ تاپ

 


travel bag

travel bag

کیف مسافرتی

 


beach bag

beach bag

کیف ساحل

 


 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید