کیف پول به انگلیسی – معرفی انواع کیف پول

0
3153
ترجمه کلمه کیف پول به انگلیسی

کیف پول یک نوع کیف کوچک و تخت است که برای نگه داشتن و حمل پول، کارت های اعتباری، کارت های شناسایی و اقلام دیگر (مانند عکس، کارت ویزیت و . . .) مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب کیف پول ها از چرم و پارچه ساخت می شوند و طراحی آن ها به نحوی است که بصورت باز و یا تا شده در جیب جای بگیرند. در این مقاله با انواع کیف پول و همچنین ترجمه کلمه کیف پول به انگلیسی آشنا خواهید شد.

ترجمه کلمه کیف پول به انگلیسی

با جستجوی کلمه کیف پول در لغت نامه های فارسی به انگلیسی، با نتایجی مانند wallet، purse، moneybag و pouch مواجه خواهید شد. در حقیقت پرکاربردترین ترجمه عبارت کیف پول به انگلیسی کلمه wallet است. اما کلمات دیگر ذکر شده نیز در شرایط خاص به این منظور استفاده می شوند.

wallet

به انواع کیف های کوچک جیبی که برای حمل پول، کارت و . . . استفاده می شود wallet می گویند. این کلمه در حقیقت ترجمه اصلی کلمه کیف پول به انگلیسی است و برای کیف پول های مردانه و زنانه کاربرد دارد. علاوه بر اشاره به کیف پول فیزیکی، کلمه wallet را می توان برای اشاره به مفهوم کیف پول نیز استفاده نمود. برای مثال در اپلیکیشن های مالی موبایل، و یا در ارزهای رمزگذاری شده، کلمه wallet برای اشاره به مفهوم مجازی برای مجزا نمودن و مدیریت پول مورد استفاده قرار می گیرد.

purse

کلمه purse در زمان گذشته به کیف هایی اطلاق می شد که دارای سایز کوچکی بوده و برای حمل سکه مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه در زبان انگلیسی بریتانیایی، این کلمه برای اشاره به انواع کیف های سایز کوچک کاربرد دارد. گرچه کلمه purse دقیقا معادل کیف پول نیست، اما به دلیل کوچک بودن، می توان از آن به عنوان جایگزین کیف پول استفاده کرده، و پول و سایر لوازم مربوطه را مستقیما در آن قرار داد. البته توجه داشته باشید که در زبان انگلیسی آمریکایی، کلمه purse کاربرد وسیع تری داشته و به کیف های بزرگتر نیز اطلاق می شود.

مطلب مرتبط:  شلوار به انگلیسی – معرفی انواع شلوار

moneybag

این کلمه به کیسه های از جنس چرم یا پارچه اشاره دارد که با کشیدن نخ بسته می شود. در گذشته moneybag برای حمل انواع سکه مورد استفاده می شد، اما با حرکت مبادلات اقتصادی به سمت اسکناس و کارت های اعتباری، این نوع کیسه ها نیز از رده خارج شده اند. لذا این کلمه در صنعت مد و لباس امروزی کاربرد چندانی نداشته و کاربرد آن مربوط به زمان های گذشته و همچنین کیسه های مخصوص حمل پول برای بانک ها است. البته moneybag های کوچک را می توان در قالب یک اکسسوری فانتزی در کیف برخی از خانم ها پیدا کرد.

pouch

به هر نوع کیف کوچک که ساختاری نرم و کیسه مانند داشته باشد pouch گفته می شود. برای مثال برخی از انواع کیف آرایش، کیف های شانه ای و . . .  . این نوع کیف ها معمولا از چرم و یا پارچه ساخته شده و ممکن است بندی بلند و یا کوتاه نیز به آن اضافه شود. همچنین گاها دسته ای نرم و یا سخت نیز به pouch اضافه می شود تا حمل آن آسان تر شود. کیف های pouch معمولا با کشیدن نخ و یا با استفاده از زیپ بسته می شوند. گرچه pouch دقیقا همان کیف پول نیست، اما از pouch های کوچک می توان به عنوان جایگزین کیف پول استفاده کرده و پول و سایر لوازم مربوطه را مستقیما درون آن قرار داد.

انواع کیف پول به انگلیسی


breast wallet

breast wallet

اسکناس را می توان بدون تا کردن در این کیف پول قرار داد. این نوع کیف پول به دلیل سایز بزرگ، درون جیب شلوار جا نمی شود و باید آنرا در جیب بغل کت و یا درون کیف دستی حمل نمود.

مطلب مرتبط:  کوله پشتی به انگلیسی - معرفی انواع کوله پشتی

 

bi-fold wallet

bi-fold wallet

اسکناس قرار گرفته در این کیف پول یک بار تا می شود. کارت های اعتباری را نیز می توان به صورت افقی و یا عمودی در آن قرار داد.


tri-fold wallet

tri-fold wallet

این کیف پول دو بار تا می شود. کارت های اعتباری نیز تنها بصورت عمودی در آن جای می گیرند.


front pocket wallet

front pocket wallet

این کیف جای مستقلی برای نگه داشتن اسکناس نداشته و جای کارت آن نیز محدود است. البته می توان اسکناس را تا کرده و در قسمت های مختلف آن قرار داد.


money clip wallet

money clip wallet

دارای سایزی کوچک بوده و اسکناس از طریق یک کلیپس معمولا فلزی در آن نگهداری می شود.


long wallet

long wallet

کیف پولی بزرگ است که معمولا با شلوار جین استفاده شده و از طریق یک زنجیر و یا بند به شلوار بسته می شود. این نوع کیف پول در حقیقت توسط موتور سوارانی استفاده می شد که می خواستند کیف پول از جیبشان نیافتد. اما دردهه ۱۹۷۰ میلادی در میان دنبال کنندگان مد پانک و در اویل دهه ۱۹۹۰ میلادی توسط دنبال کنندگان مد هوی متال محبوبیت یافت.


wallet band

wallet band

اسکناس ها از طریق یک بند یا کش درون یا روی این نوع کیف پول قرار می گیرند. لذا حجم کلی کیف پول درون جیب کاهش می یابد.


wristlet

wristlet

کیف پولی که توسط یک بند به مچ دست وصل می شود.


travel wallet

travel wallet

کیف پول مخصوص مسافرت که اقلامی از قبیل پول، پاسپورت، بلیط، مدارک هتل و بیمه، و … بصورت یکجا در آن قرار می گیرد.


ID case / neck pouch

neck pouch

کیفی پلاستیکی یا چرمی که جیب هایی با پوشش شفاف دارد و معمولا به گردن آویخته می شود. اغلب، کارت های شناسایی و سایر مدارک شخصی توسط این نوع کیف حمل می شود.

مطلب مرتبط:  کیف به انگلیسی - معرفی انواع کیف

shoe wallet

shoe wallet

کیف کوچکی که به کفش بسته شده و در هنگام ورزش و سایر فعالیت های پر جنب و جوش کاربرد دارد.


L-zip wallet

l zip wallet

کیف پول مستطیل شکل که تنها دو سمت آن از طریق یک زیپ باز می شود.


credit card holder

credit cart holder

کیفی مستطیل شکل، برای نگهداری کارت های اعتباری.


cardholder zip wallet

cart-holder zip wallet

کیفی مستطیل شکل با یک زیپ، مختص نگهداری سکه و کارت های اعتباری.


 checkbook wallet

checkbook wallet

کیف مخصوص نگهداری دسته چک.


envelope wallet

envelope wallet

کیف پولی شبیه به پاکت نامه که درب آن تا شده و روی آن قرار می گیرد.


automatic wallet

automatic wallet

کیف پولی که با فشردن یک دکمه یا یک حرکت فیزیکی، کارت ها از آن خارج شده و به طرزی منظم نمایش داده می شوند.


tactical wallet

tactical wallet

کیف پولی برای مصارف جانبی خاص که اقلامی مانند اره، چاقو، در بطری بازکن، خط کش و . . . را در ساختار خود جای داده است.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید