بسیاری از خوراکی های ساده ای که در غذاخوردن معمولی روزانه ما وجود دارند، حاوی چربی های پنهانی هستند که ما از وجود آنها بی خبریم. از برخی از این مواد خوراکی در بعضی از رژیم های غذایی هم یاد شده است.در صورتی که مجبور به خوردن این مواد غذایی هستید، مقدار آنها را به حد زیادی کاهش دهید و ترجیحاً بیش از یک وعده در روز این مواد را مصرف نکنید.چرا که برخی از این مواد حاوی کالری بالا بوده، و تاثیر زیادی بر افزایش وزن دارد.

*سیب زمینی سرخ شده:

اکثر مردم تصور می کنند که سیب زمینی سرخ کرده نسبت به چیپس سالمتر است.اما این تصور کاملاً غلط و اشتباه است! بر خلاف تصور عموم مردم، فیبر موجود در سیب زمینی سرخ شده، از چیپس هم بیشتر بوده و درصد چربی یکسانی با یکدیگر دارند. وجود نمک در این ماده غذایی و همچنین درصد چربی ذخیره شده بسیار زیاد سیب زمینی سرخ شده، عامل اصلی اضافه وزن و چاقی می باشد.

اکثر مردم تصور می کنند که سیب زمینی سرخ کرده نسبت به چیپس سالمتر است.اما این تصور کاملاً غلط و اشتباه است! اکثر مردم تصور می کنند که سیب زمینی سرخ کرده نسبت به چیپس سالمتر است.اما این تصور کاملاً غلط و اشتباه است!

*سوپ های آماده شده با مواد لبنی:

بعضی از سوپ هایی که در رژیم های غذایی از آنها نامبرده شده، در لاغری و تناسب اندام مفید و موثر هستند. اما برخی دیگر از این سوپ ها کاملاً نتیجه عکس داشته و مملو از چربی و انرژی می باشند. علل خصوص سوپ هایی که حاوی محصولات لبنی مثل شیر باشند افزایش وزن شما را به دنبال خواهد داشت. اگر در رژیم های غذایی شما از سوپ نام برده شده، بهتر است سوپ سبزیجات را انتخاب کنید.

*انواع سس:

سس مایونز، سس سالاد و این دسته از سس ها حاوی چربی بسیار زیادی بوده و به شدت شما را چاق می کند. همچنین برای سلامت بدن تان، مضر بوده و موجب اختلال در رگ های قلب و در نهایت گرفتگی آنها می شود. سس گوجه فرنگی نیز به همین صورت بوده. با این تفاوت که چربی موجود در آن کمتر بوده و مواد مغذی زیادی دارد. اما خوردن آن توصیه نمی شود و همچنین موجب افزایش وزن و چاقی هم می گردد.

*آب میوه غیر طبیعی:

آب میوه غیر طبیعی حاوی درصد زیادی قند و مقدار کمی فیبر است

برخی افراد به جای مصرف آب میوه های طبیعی، از آب میوه های صنعتی استفاده میکنند و گمان می کنند که هیچ تفاوتی در میان آنها وجود ندارد. این یک باور اشتباه است که در میان مردم بسیار رایج شده و درصد زیادی از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند. آنچه باید بدانید این است که آب میوه غیر طبیعی حاوی درصد زیادی قند و مقدار کمی فیبر بوده و اینکه در هر یک لیوان آب میوه ای که مصرف می کنید، چندین برابر کالری بیشتر از خود آب میوه طبیعی وجود دارد که همان دلیل افزایش وزن شماست. پس اگر به دنبال تناسب اندام و لاغری هستید ، دور آن را خط بکشید.

 

*غلات پر کالری:

در برخی از غلات، انرژی و چربی و شکر وجود دارد که موجب افزایش قندخون شما خواهد شد. اما در بعضی از رژیم های غذایی از غلات نامبرده شده است که در این صورت باید به دنبال سالم ترین و کم کالری ترین غلات باشید و به مقدار بسیار کم از آنها استفاده کنید.

*میوه خشک به جای میوه تازه:

مصرف میوه خشک، به جای میوه تازه و طبیعی کاملاً اشتباه است! میوه های خشک شده مقدار مواد مغذی و همچنین فیبر کمتر و در عین حال قند و انرژی بسیار بالایی نسبت به هممان مقدارمیوه طبیعی، دارد. البته میوه های خشک دارای خواص مفیدی هم هستند اما به دلیل مواردی که در بالا ذکر شد (قند و انرژی بالا) پیشنهاد می شود که از خوردن آن به جای میوه تازه اجتناب کنید.

*پاپ کورن:

پاپ کورن یا ذرت بو داده، که امروزه به فراوانی در بسیاری از فروشگاه ها،سینماها و … وجود دارد، شاید میان وعده ای سالم و مناسب به نظر برسد. اما در واقع حاوی مقدار زیادی چربی بوده و مقدار کالری آن بسیار زیاد و بالاست. که همین امر تاثیر مستقیم بر چاق شدن و یا افزایش وزن شما دارد.