بایدها و نباید هایی مهم در مراسم عروسی شما

0
1614

روز عروسی شما، روز مخصوص شما است. این یکی از تنها روزهایی در زندگی شما می باشد که می توانید آن را دقیقا به همان شکل که می خواهید دربیاورید. اگر درست برنامه ریزی اش کنید، می توانید به عروسی ای که همیشه آرزویش را داشتید برسید، و آن روز را به عنوان یکی از بهترین روز های عمرتان بیاد خواهید آورد. البته، اگر این کار را نکنید، ممکن است عروسی تان تماما به چیز دیگری تبدیل شود.
چه کاری باید انجام دهید تا عروسی شما، تا جای ممکن، خاص شود؟ از چه چیزی باید کاملا دوری کنید؟ من به سراغ حرفه ای ها رفتم تا جواب ها را پیدا کنم.

1از لحظه لذت ببرید

بعد از ماه ها برنامه ریزی، ممکن است برایتان شوکه کننده باشد که روز عروسیتان چقدر سریع می گذرد. مطمئن شوید که از وقتتان استفاده می کنید و قدر آن را می دانید، زیرا قبل از آنکه بدانید، تمام می شود. زمانی که به گذشته و روز عروسی ام نگاه می کنم، خیلی خوشحالم که از زمان استفاده کردم تا تماما حضور داشته باشم و از روز لذت ببرم.
روز عروسی شما خیلی زود در ذهتان محو می شود. این زمانی اتفاق می افتد که به شما خوش می گذرد، و روز عروسی تان هم همینطور خواهد بود پس هر زمان که فرصت کردید، یک تصویر از آن در ذهن خود ثبت کنید! سعی کنید از بیاد داشته باشید که در آن لحظه چه حسی داشتی تا بتوانید آن خاطرات را، سالها بعد دوباره زنده کنید. بله، یک عکاس هم آنجا خواهد بود تا روز شما را ثبت کند اما زمانی که بتوانید یک خاطره را هم به عکس اضافه کنید، خیلی بهتر خواهد بود.

مطلب مرتبط:  چگونه به یک دختر پیشنهاد ازدواج دهیم؟

2مراسم ازدواجتان را شخصی سازی کنید

مهمانی شما شاید هیجان انگیز باشد اما مراسم ازدواجتان دلیل اصلی است که همه دوستان و خانواده تان آنجا جمع شده اند، پس آن را خوب برگزر کنید. شما می توانید یک مراسم واقعا خاص و ویژه داشته باشید اگر از زمان خود استفاده کرده و آن را خوب برنامه ریزی کنید.
هیچ مهمانی دوست ندارد در مراسمی کسل کننده و کلیشه ای که گویای سلایق شخص شما نیست بنشیند، پس مطمئن شوید که مراسمتان شخصی سازی شده است! هرکس که عروسی شما را اجرا می کند، باید برای شناخت شما زمان بگذارد تا شخصیت شما را وارد تم کلی مراسم کند.
البته لازم نیست همه چیز را به کسی که مراسم را اجرا می کند بسپرید. درباره اینکه چه چیزی برای هردویتان مهم است، با شریک زندگیتان صحبت کنید تا بتوانید سنت ها و رسوم خودتان را درون مراسم ازدواجتان قرار دهید.

3سنت هایی که برای شما معنی ندارند را دنبال نکنید

درهمین مورد باید بگویم ممکن است برای انجام دادن چیز هایی که با شما همخوانی ندارد، احساس فشار کنید، ممکن است علت انجام آن چیزها، تنها این دلیل اشتباه باشد که “بیشتر” مردم آنها را انجام می دهند. مطمئن شوید که عروسیتان را بر اساس چیزی که برای شما معنی دارد برنامه ریزی می کنید و سنت هایی را که دوست ندارید را کنار بگذارید.
هیچ دلیلی وجود ندارد که سنتی را که هیچ معنی ای برای شما ندارد، به عروسی تان اضافه کنید! اگر سنت هایی وجود دارند که از آنها خوشتان نمی آید، آنها را در مراسم نیاورید. اگر می خواهید در مورد ورود به اتاق مراسم، بجای پدرتان، همراه شوهرتان باشید، همین کار را ان[م دهید! اگر می خواهید بعد از مراسم یواشکی به شوهرتان فرار کرده و مستقیم به ماه عسل بروید، همین کار را بکنید! اگر دوست ندارید در پایان مراسم فیلم عروسی را ببینید و ترجیح می دهید به جای آن با همه مهمان ها عکس یادگاری بگیرید، همین کار را بکنید و از آن لذت ببرید!”

مطلب مرتبط:  سوالات قبل از ازدواج که برای شروع یک زندگی مشترک موفق باید از خود بپرسید

4کسانی که شما را خوشحال نمی کنند، دعوت نکنید

اگر درباره دعوت مهمانی که شما را ناراحت می کند با خود کلنجار می روید، اصلا او را دعوت نکنید. احساسات شما در روز مخصوص شما مهم تر از هر چیز دیگری هستند، پس خودتان را در جایگاه اول لیست مهمانان قرار دهید.
اصلا چه کسی به سیاست های اجتماعی اهمیت می دهد؟ در آخر روز، اگر از صحبت با آن دایی مست خودتان یا وارد جر و بحث شدن با بهترین دوست قبلی خود وحشت دارید، بطور کلی از آن استرس خلاص شده و آنها را دعوت نکنید. تنها کسانی را دعوت کنید که واقعا به شما اهمیت می دهند و از اینکه جزئی از فصل بعدی زندگی مشترک شما باشند، خوشحالند”

5ساقدوش هایتان را مجبور نکنید لباس یکسان بپوشند

یکی از بهترین تصمیماتی که در روز عروسی ام گرفتم، دادن برنامه رنگ لباس به ساقدوشانم، بود و سپس ، به آنها اجازه دادم خودشان لباسی که می خواهند بپوشند را انتخاب کنند. همه آنها زیبا شدند و من از اینکه آنها در عروسی ام راحت و زیبا بودند، خوشحال بودم. هرچه باشد، می خواستم به آنها احترام بگذارم نه اینکه شکنجه شان دهم.
اینکه ساقدوشان عروس همه یک مدل اندام داشته باشند و یا حتی در یک نوع لباس احساس راحتی کنند، خیلی اتفاق نادری است. با تنوعی که امروزه در دسترس است، شما می توانید به راحتی رنگ مورد نظر خود را اعلام کنید، و در عین حال، انتخاب مدل لباس را به عهده خود ساقدوش ها بگذارید.” ساقدوش های شما، در لباس هایی که در آن راحت هستند خوشحال تر خواهند بود و لبخندهایشان در عکس ها واقعی تر و زیباتر می شود.

مطلب مرتبط:  چگونه در تماس تصویری بهتر به نظر برسیم؟

6یادتان نرود در روز عروسیتان چه چیزی اهمیت دارد

اینکه درگیر نکات ریز دیگر شوید خیلی راحت است، نکاتی مانند رنگ ها، گل ها، لباستان. اما دلیل اول خود برای ازدواج را فراموش نکنید (زیرا یک شریک زندگی پیدا کرده اید که به اندازه ای عاشقش هستید که می خواهید تمام زندگی تان به او متعهد باقی بمانید.)
یادتان باشد آن روز، چه چیزی اهمیت دارد… ازدواج با بهترین دوستتان. داشتن بقیه چیزها خوب است ولی به آن اندازه مهم نیست. ممکن است بعضی چیزها خراب شوند، اما در آخر سر، تمام چیزی که مهم می باشد، این است که شما ازدواج کرده اید.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید