در حالت معمول، آرایش کردن موجب افزایش زیبایی و شادابی پوست می شود.اما اگر آن را به درستی انجام ندهیم نتیجه ای عکس خواهد داشت. ممکن است این تصور برای شما پیش بیاید که با افزایش سن باید میزان آرایش خود را هم افزایش دهید تا جوانتر به نظر برسید که این طرز فکر کاملاً غلط است! آرایش صورت هر فرد باید متناسب با سن او باشد.اگر هریک از نکات کم یا زیاد شود باعث میشود که شما نسبت به سن واقعی خود بزرگتر یا به نوعی پیرتر به نظر برسید. ما چند نکته کلی را جمع آوری کرده ایم که رعایت آنها موجب میشود که شما نه تنها بزرگتر از سن خود به نظر نرسید ، بلکه جوانتر و شادابتر هم باشید.

1. کرم پودر

مهمترین نکته در آرایش، کرم پودر است.افرادی که می خواهند تنها از یک قلم لوازم آرایش استفاده کنند می بایست تنها از کرم پودر استفاده کنند. چراکه بهترین راه برای مخفی کردن چین و چروک صورت، استفاده از همین کرم می باشد. البته این نکته به این معنا نیست که هرچه میزان چین و چروک شما بیشتر شد کرم پودر بیشتر و ضخیمتری استفاده کنید. بلکه تنها تا اندازه ای که درخشندگی پوست حفظ شود میتوانید از آن استفاده کنید.
البته بهتر است برای پوست های چرب از پنکیک و برای پوست های خشک از کرم پودر های مایعی استفاده شود.تمیز و مرطوب بودن پوست صورت قبل از آرایش تاثیر بسیار زیادی در خوابیدن کرم روی پوست شما و البته در مخفی کردن چروک پوست دارد.

مطلب مرتبط:  ویدیو: آموزش بافت مو - خودتان انجام دهید!

2. خط چشم و ریمل

هیچ گاه از خط چشم و ریمل در قسمت پایینی چشم خود استفاده نکنید. چون باعث افتادگی چشم شما شده و درصورت شما بسیار جلب توجه کرده و به ذوق میزند. اما استفاده از ریمل های پررنگ و حجم دهنده در مژه های بالایی چشم ها را رو به بالا متمایل کرده و چشمان شما را خوش فرم تر نشان خواهد داد.استفاده از انواع ریمل و خط چشم رنگی سن شما را بالاتر برده و به نوعی چشمان شما را پیر میکند.

3. مداد ابرو

افزایش سن موجب کمرنگ شدن رنگ ابروهای شما میشود.بهترین رنگ ابرو رنگی ست که حدود یک یا دو درجه از رنگ ابرویتان روشنتر باشد. اما بهتر از انواع مداد ابرو، سایه ابرو میباشد که با حالت هاشوری که در ابرو به وجود می آورد موجب طبیعی تر شدن فرم ابروی شما می شود.

4. رژ لب

با افزایش سن به مرور شادابی پوست از بین میرود.استفاده از یک لایه نازک و ملایم از رژگونه میتواند این شادابی و جوانی را به پوست شما بازگرداند.رژگونه را به قسمت بالایی گونه خود بزنید تا فرم بهتری به گونه شما داده و از افتاده به نظر رسیدن آن جلوگیری شود.همچنین اگر از رنگ های تیره استفاده میکنید حتماً یک خط لب تیره دور آن بزنید.اگر میخواهید لب های بزرگتری داشته باشید از رژهای کمرنگ تر استفاده کنید.

5. کانسیلر

اگر در اطراف چشم شما سیاهی یا به قولی کبودی وجود دارد نگران نباشید.برای پوشاندن آنها میتوانید از کانسیلر استفاده کنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از کانسیلر پوست زیر چشم خود را مرطوب و تمیز کنید که کانسیلر به راحتی روی پوست شما بنشیند و کبودی دور چشم به راحتی از بین برود.

مطلب مرتبط:  چگونه رنگ رژ لب مناسب برای خود را پیدا کنید

 

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید