با مصرف این مواد غذایی کمتر بخورید و زودتر سیر شوید

0
1375

مقابله با گرسنگی بسیار سخت و دشوارو از عهده بسیاری از افراد خارج است. اما برای رسیدن به وزن ایده آل، اکثر افراد به سختی با گرسنگی مقابله می کنند. ما در ادامه ی این مقاله چند نوع غذا به شما پیشنهاد می کنیم که با مصرف آن ها می توانید خیلی زودتر از همیشه احساس سیری کنید و حتی گرسنگی را به تعویق بیندازید و دیگر نیازی به مقابله با گرسنگی نداشته باشید. این خوراکی ها سرشار از مواد مغذی هستند که بدن به آنها نیاز دارد و علاوه بر اینکه شما را سیر نگه می دارد، درکاهش وزن تان هم بسیار موثر هستند.

1تخم مرغ

همانطور که می دانید تخم مرغ سرشار از پروتئین است. یک عدد تخم مرغ حاوی ۶ گرم پروتئین که شامل ۹ آمینواسید مهم و ضروری بدن هست، می باشد و این پروتئین است که احساس سیری را به شما منتقل می کند. به همین دلیل در جدول غداهای سیرکننده، تخم مرغ جایگاهی بالا دارد. بهترین وعده ای که می توانید از تخم مرغ استفاده کنید، صبحانه است. مصرف یک عدد تخم مرغ به همراه نان سبوس دار در اولین وعده روز، شما را کاملاً سیر می کند. نان سبوس دار حاوی مقدار زیادی فیبر می باشد. فیبر همانند پروتئین در بدن عمل کرده و سریعاً احساس سیری به شما خواهد داد.

2سیب

سیب منبع غنی فیبر بوده و شاخص گلیسمی آن بسیار پائین است. یک عدد سیب متوسط، حاوی ۴ گرم فیبر می باشد که این مقدار، حدود ۱۷% از میزان نیاز بدن به فیبر در طی روز  است. سیب را می توانید به عنوان یک میان وعده خوب و مناسب و خوشمزه و در عین حال سیر کننده مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توانید از کره بادام زمینی به همراه سیب استفاده کنید تا میان وعده تان مغذی تر و سیرکننده تر داشته باشید.

مطلب مرتبط:  خوراکی های مفید و کم کالری برای دستیابی سریع به اندام ایده آل

3سیب زمینی

سیب زمینی حاوی فیبر و پروتئین بوده و مقدار زیادی آب ذخیره شده در خود دارد. بیشتر فیبر سیب زمینی در پوست آن است. به همین دلیل است که توصیه می شود اگر به دنبال تناسب اندام هستید، سیب زمینی را به صورت کبابی و یا آبپز، با پوست میل کنید. سرخ کردن سیب زمینی موجب افزایش بسیار زیاد کالری آن می شود.

4روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از اسید اولئیک است که موجب افزایش میزان سیری می شود. روغن زیتون را می توانید به همراه سالاد و سبزیجات میل کنید تا بیشتر و سریع تر احساس سیری کنید. البته باید ذکر کنیم که هر روغن زیتونی این ویژگی ها را ندارد و تنها روغن زیتون های خالص که از اولین روغن گیری زیتون به دست می آیند حاوی چنین خواصی هستند.

5بادام

بادام منبع غنی چربی های سالم بدن و پروتئین می باشد. حدود ۱ مشت بادام در میان هر دو وعده غذایی موجب کاهش اشتها می شود. آجیل را می توانید به همراه مواد کربوهیدرات دار میل کنید تا میزان شاخص گلیسمی آن ها را نیز کاهش دهد.

6ماست یونانی

ماست یونانی به شدت اشتها را کنترل می کند. چراکه این ماست حدود ۲ برابر بیشتر از ماست های معمولی پروتئین دارد. ماست یونانی را می توانید برای میان وعده و یا صبحانه مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توانید این ماست را روی میوه و یا غلات بریزید و با آن میل کنید تا موادمغذی و فیبر آن نیز افزایش پیدا کند.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید