با موهای تیره چه آرایشی داشته باشیم؟ نکات آرایشی برای خانم های مو مشکی و قهوه ای

0
6289
با موهای تیره چه آرایشی داشته باشیم؟ نکات آرایشی برای خانم های مو مشکی و قهوه ای

وقتی نوع آرایش خود را انتخاب می کنید می بایست به رنگ پوست، چشم و البته رنگ موهای خود دقت کنید. مثلا خانم های مو مشکی از جمله افرادی هستند که می توانند متنوع ترین مدل های آرایش و رنگ موها را داشته باشند؛ چون اغلب رنگ ها برای موهای تیره به عنوان مکمل به شمار می روند. متخصصان زیبایی بر این باورند که افرادی که موهای تیره دارند معمولا می توانند بدون توجه به رنگ پوست، بسیاری از رنگ ها را روی پوست خود داشته باشند. خانم هایی با مو های مشکی که چشمان قهوه ای دارند با رنگ های قهوه ای و بنفش عالی به نظر می رسند. اگر موهای تیره و چشمان آبی دارید سایه سربی تیره با خط چشم دودی را امتحان کنید و اگر مو مشکی هستید و چشمان آبی دارید سایه ی قهوه ای-طلایی را با خط چشم مشکی و ریمل امتحان کنید. همچنین به طور کلی برای آرایش مناسب با موهای تیره می باید چند برخی نکات مهم آرایشی مهم را رعایت کنید.

نکات مهم در آرایش مناسب با موهای تیره :

رژ لب غلیظ بزنید

در اکثر مواقع رژ لب و رژ گونه صورتی کم رنگ برای موهای خانم های مو مشکی مناسب نیست. یکی از نکات مهم آرایشی برای خانم های مو مشکی این است که باید از رنگ های غلیظ تری استفاده کنید. رژ قرمز – قهوه ای برای خانم هایی که موهای قهوه ای متوسط تا تیره دارند بسیار مناسب است. رژ و رژگونه گلبهی نیز مکمل های فوق العاده ای برای افرادی است که موی قهوه ای روشن دارند.

مطلب مرتبط:  ترفندهایی برای آرایش خانم های عینکی - چند نکته آرایشی که افراد عینکی باید بدانند

آرایش چشم و رژگونه را امتحان کنید

یکی از نکات آرایش چشم برای مو های تیره، استفاده از سایه های غلیظ، خط چشم پهن و دو لایه ریمل می باشد تا بتواند تمرکز را روی چشمانتان بیشتر کند. خانم هایی با مو های تیره که چشم های قهوه ای دارند می توانند از هر سایه ای با هر رنگی استفاده کنند. آن دسته از خانم ها که چشم های سبز دارند با سایه بنفش و خط چشم دودی عالی می شوند. بعد از این مراحل بهتر است بقیه صورتتان را طبیعی و بدون آرایش بگذارید و فقط کمی برق لب بزنید.

رنگ های صورتی گرم، قهوه ای مایل به صورتی و برنز، برای گونه ها و لب های افرادی با مو ی مشکی عالی خواهد شد. این نوع از آرایش مو ی مشکی را امتحان کنید: به گونه ها رژ گونه ی برنز بزنید و تا چشم ها آن را ادامه دهید. بعد از آن روی استخوان گونه رنگ صورتی گرم بزنید. برای انتخاب طیف رنگ های قرمز باید دقت کنید؛ خانم هایی با مو های تیره باید رنگ سرخابی را انتخاب کنند. اگر می خواهید رژ قرمز بزنید، باید این قانون کلی را در نظر بگیرید که بهتر است گونه ها و آرایش چشم هایتان کم رنگ باشد تا با رنگ غلیظ لب ها متعادل شود. همچنین برای آرایش درست ابرو نیز باید آنها را یک تا دو درجه از موها روشن تر کرد تا چهره را ملایم تر کنند.

هایلایت موهایتان را در نظر بگیرید

وقتی نوع آرایشتان را انتخاب می کنید علاوه بر رنگ زمینه موها، رنگ هایلایت تان را هم در نظر بگیرید. خانم هایی با مو های تیره که هایلایت بلوند دارند می توانند آرایشی با ته رنگ صورتی انجام دهند که این کار در خانم های چشم قهوه ای با هایلایت قرمز بهتر به نظر می رسد.

مطلب مرتبط:  10 نکته برای استفاده از رژ لب مات به بهترین شکل ممکن

اگر موهای قهوه ای شکلاتی و پوستی تقریبا تیره دارید، برای لوازم آرایش تان، تنالیته رنگی عسلی را انتخاب کنید و برای سایه چشم از رنگ های متالیک استفاده کنید. اگر هم پوستتان سفید است از انتخاب رنگ ارغوانی و بنفش برای رژلب و رژگونه و رنگ نقره ای برای سایه چشم خودداری کنید.

یادآوری

اگر موهای تیره دارید از رژ لب هایی به رنگ های غلیظ مثل قرمز، گلبهی و صورتی کورال استفاده کنید و سایه هایی با رنگ های غلیظ به چشم هایتان بزنید.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید