با ۲ مورد از ساده ترین راهکارهای بهبود روابط زن و شوهر آشنا شوید

0
1500
مهم ترین نکات و راهکارهای بهبود روابط زن و شوهر

خیلی از زن و شوهرها وقتی ازدواج می کنند بیش از حد به دیگران اجازه می دهند در زندگی آن ها دخالت کنند، چراکه اکثرا در ابتدای رابطه ی زناشویی یاد نگرفته اند که چطور در برابر دخالت ها از رابطه ی خود محافظت کنند. این مشکلات برای بسیاری از زوجین به وجود می آید که بعد از گذشت مدتی طولانی از این وضعیت، خودشان را در موقعیتی می یابند که دیگر هیچ احترامی بین آن ها باقی نمانده و رابطه ی پر مشکلی بین آن ها ایجاد شده است. توجه به این نکته مهم است که هر دو طرف در این مرحله از رابطه مسئولیت کارهای بد خود را به عهده گرفته و ببینند که چطور باعث آسیب رساندن به دیگری شده اند و سرانجام توانایی معذرت خواهی را در خود بپرورانند و معذرت خواهی کنند. نیاز نیست برای معذرت خواهی از کلمات سنگین استفاده کنید، همین کلمات ساده موفقیت های بزرگی به بار می آورد. در ادامه این مقاله دو مورد از مختصر ترین و مفید ترین راهکارهای بهبود روابط زن و شوهر را برای تان جمع آوری کرده ایم.

راهکارهای بهبود روابط زن و شوهر

درک کاملی از بخشش داشته باشید

اهمیت بخشش، درسی است که بارها و بارها آن را آموخته ایم. مهم نیست که حق با ما باشد یا نه؛ مهم تر این است که رابطه ی خود را حفظ کنیم. اما گذشته از آن معنی بخشش را اشتباه گرفته ایم و عادت کرده ایم هر چه زودتر بگوییم شرمنده ام، حتی هنگامی که احساس کنیم کار اشتباهی مرتکب نشده ایم، شاید فقط رفتار یا عکس العمل ما اشتباه بوده یا شاید به این خاطر شرمنده ایم که در حال حاضر از هم فاصله گرفته ایم و عصبانی هستیم و زودتر آشتی می کنیم. یاد گرفته ایم به خاطر رابطه ای که در آن هستیم خودمان را کوچک کنیم. بخشش باید با یک عمل آگاهانه شروع شود که باید انتخابش کرد، پس از آن، عملی دلی می شود و اینجاست که بخشش واقعی اتفاق می افتد. اگر هنوز راجع به چیزی خشمگین یا بی میل هستید از خود بپرسید آیا واقعا او را بخشیده اید یا خیر. ما اغلب می توانیم رابطه ی خود را از درونی ترین لایه های قلب خود با بخشش بهبود ببخشیم.
یک خانم و آقا

مطلب مرتبط:  چگونه با بهترین دوستم دوباره آشتی کنم؟ چند روش برای آشتی کردن با دوست خود

خدمت کنید، به جای اینکه به شما خدمت شود

به عنوان یکی از راهکارهای بهبود روابط زن و شوهر به شما پیشنهاد می کنیم که کمی انعطاف پذیر باشید. اغلب حرف، حرف خودمان است و احساس می کنیم تنها همسرمان باید به ما خدمت کند. با اینکه یکی از ویژگی های یک رابطه ی سالم این است که هر دو طرف به یکدیگر خدمت کنند یکی از راه هایی که به سرعت رابطه ی شما را بهبود می بخشد این است که به این فکر نکنید او چه کارهایی برای شما انجام نمی دهد یا دوست داشتید چه کارهایی انجام دهد. به جای آن به این فکر کنید که او دوست دارد شما چه کارهایی برایش انجام دهید و آن کارها را انجام دهید. به این دلیل آن کارها را انجام دهید که دوستش دارید و می خواهید این موضوع را احساس کند. کارهای کوچکی برایش انجام دهید که روزش را می سازد. یادداشت عاشقانه ای برایش بنویسید و قبل از اینکه سر کار برود آن را در دستش بگذارید. برایش غذایی که دوست دارد را بخرید. یک برنامه برای سورپرایز کردن همسرتان در روز تولدش بریزید تا نه تنها احساس کند شما دوستش دارید بلکه احساس کند افراد مهم دیگر زندگی اش هم دوستش دارند. اگر دوست دارد تائیدش کنند، از دوستان و خانواده اش بخواهید نامه ای در وصف او بنویسند و در آن از او تعریف کنند. به این طریق می بینید که لذت واقعی از بخشش حاصل می شود و از اینکه چطور او شروع به پاسخ دادن به شما می کند سورپرایز می شوید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید