برای تناسب اندام خود، شب ها این خوراکی ها را نخورید!

0
1805

برای حفظ سلامت جسم و تناسب اندام و همچنین داشتن خوابی راحت و آرام، باید به خورد و خوراک خود، خصوصاً در ساعات پایانی شب، توجه ویژه داشته باشید. چراکه برخی از مواد غذایی که در آخر شب میل میکنید، علاوه بر اینکه تأثیر مستقیم روی چاقی و اضافه وزن تان دارند، سبب بد خواب شدن شما هم میشوند. اما اگر همین مواد غذایی را طی روز مصرف کنید چنین مشکلاتی پیش نیاید. دلیل این موضوع این است که مصرف برخی غذاها در طی روز به دلیل شرایط بدنی، متفاوت بوده و آن ماده غذایی را به راحتی هضم میکند ولی شب ها چون شرایط بدن کاملاً متفاوت است، عمل هضم غذا صورت نمی گیرد.
پس توجه داشته باشید که مواد غذایی زیر را از ساعت ۷ شب به بعد مصرف نکنید.

1شکلات

شکلات، یک ماده غذایی است که طرفدار زیادی دارد. حتی شکلات تلخ که بهترین نوع شکلات بوده و حاوی آنتی اکسیدان و منیزیم است هم، نباید ساعت ۷ شب به بعد بخورید. این ماده غذایی عامل اضافه وزن تان بوده و همچنین شما را شدیداً دچار بی خوابی می کند.

2آجیل

اکثر مغزها و آجیل ها، به طور کلی بسیار دیر هضم هستند. مصرف این خوراکی ها از ساعت ۸ شب به بعد، زمان هضم شدن آن را تا ۲ برابر افزایش می دهد که شما را به شدت دچار افزایش وزن می کند.

4نوشابه

نوشیدن نوشابه نیز، موجب وارد شدن مقدار زیادی اسید به بدن شما می شود. این اسید در طی روز هم بسیار دیرهضم و چاق کننده است ولی در هنگام شب، هضم آن بسیار دیرتر صورت میگیرد. به همین دلیل است که توصیه میشود به هیچ عنوان همراه با شام، نوشابه ننوشید تا هم بهتر بخوابید، هم دچار اضافه وزن نشوید.

5پنیر

انواع پنیر، مخصوصا پنیر پیتزا، جزء مواد غذایی چاق کننده محسوب می شوند که هضم آن چندین ساعت وقت نیاز دارد. به همین دلیل بهتر است این ماده غذایی را ترجیحاً از وعده های غذایی خود حذف کنید و اگر هم قصد خوردن پنیر دارید، قبل از ساعت ۷ شب آن را میل کنید.

6غذاهای پر ادویه

غذاهای پر ادویه هم مثل بقیه مواردی که گفته شد، بسیار دید هضم میباشد. مصرف این غذاها در هنگام شب یا در وعده شام، بسیار اشتباه و پرضرر بوده و هم شما را دچار افزایش وزن کرده و هم بدخواب می کند.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید