برای کاهش ریزش مو چه کنیم؟ راهکارهای کاهش ریزش مو در زنان

0
1636
برای کاهش ریزش مو چه کنیم؟ معرفی تمامی راهکارهای موجود برای جلوگیری و کاهش ریزش مو در زنان

ریزش مو دیگر تبدیل به بخشی از زندگی بسیاری از آقایان شده و هیچ کس با کنجکاوی به یک مرد کچل نگاه نمی کند؛ اما وقتی این عارضه در زنان اتفاق می افتد بسیار آزاردهنده است و حتی می تواند باعث افسردگی شود. بخشی از موهای هر کس به طور طبیعی در طول روز می ریزد و این موضوع جای هیچ گونه نگرانی ندارد. اما اگر احساس می کنید موهایتان در حال کم پشت شدن است، شاید دلیل وقوعش خودتان باشید. اما برای کاهش ریزش مو چه کنیم؟ در ادامه این مقاله با ساده ترین راهکارهای جلوگیری و کاهش ریزش مو در زنان آشنا خواهید شد.


استرس نداشته باشید

داشتن خواب کافی و آرامشریزش مو می تواند نشانه استرس زیاد شما باشد. این مشکل را نمی شود یک شبه برطرف کرد؛ اما سعی کنید هر شب به میزان کافی بخوابید و آرام باشید. از فعالیت های آرامش بخشی مثل مدیتیشن، یوگا و تای چی بهره ببرید که همگی به شما کمک می کنند تا تعادل روحی پیدا کرده و استرس تان کاهش پیدا کند.


موهای خود را نکشید

شانه کردن موهاکشیدن موها با کش یا شانه کردن سفت آنها در مواقعی که عجله دارید، به فولیکول های مو آسیب زده و باعث ریزش مو می شود. اگر می خواهید موهای سالم و زیبایی داشته باشید با موهای خود با آرامش برخورد کنید.


از کلاه گیس استفاده نکنید

کلاه گیس رنگیاگر مجبور نیستید، از کلاه گیس استفاده نکنید. گذاشتن کلاه گیس اجازه نمی دهد اکسیژن به پوست سر و فولیکول ها برسد. کلاه گیس همچنین باعث حساسیت پوست سر شده و سبب می شود سرتان را بمالید و بخارانید که بیشتر به موها آسیب می رساند.


حوله را روی موها نمالید

خشک کردن موها با حولهمراقب باشید موقع خشک کردن موها، حوله را روی موهای خود نمالید؛ در عوض آن را به آرامی روی موها بفشارید تا آب موها گرفته شود. مالیدن شدید حوله، مخصوصا وقتی مو خیس است، باعث ریزش بیشتر موها می شود و به فولیکول ها آسیب می رساند.


غذاهای سالم بخورید

خوردن سالاد و غذاهای سالمیکی از آسان ترین راه های جلوگیری و کاهش ریزش مو در زنان و مردان، داشتن تغذیه سالم است. آیا می دانستید می توان از روی یک تار موی شما و با تجزیه علمی مشخص کرد چه غذاهایی می خورید و چه داروهایی مصرف می کنید؟ دلیلش هم آن است که هر چه می خورید مستقیما روی موهای شما تاثیر می گذارد و به همین دلیل داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم می تواند به کاهش ریزش مو بیانجامد و ظاهر موها را زیباتر کند.


آرام برس بکشید

برس کشیدن آرام موهاموهای شما بسیار لطیف است و وقتی خیس می شود لطیف تر هم می شود. سعی کنید بعد از شست و شوی موها آن ها را با شدت برس نکشید؛ چراکه باعث می شود به آسانی کنده شوند. سعی کنید به جای برس، با یک شانه دندانه درشت موهایتان را شانه کنید.


موهایتان را رنگ نکنید

هایلایت کردن موهارنگ مو اغلب حاوی پروکساید و سایر مواد شیمیایی است که موها را خشک کرده، به فولیکول ها آسیب می رساند و باعث حساسیت پوست سر می شود. بهتر است فواصل رنگ کردن موها را طولانی تر کنید و بیشتر از هایلایت و لولایت استفاده کنید.


بعد از شامپو زدن، موها را کاملا آب بکشید

شستن موهاحتما بعد از شامپو زدن موها را کاملا بشویید؛ چون باقی ماندن مواد شیمیایی و کف شامپو داخل موها باعث آسیب دیدن پوست سر و موها می شود.


موهای خود را فر نکنید

یک خانم با موهای فراز بوی مواد فر می توانید تشخیص دهید چه مواد شیمیایی آسیب زایی در این محصولات استفاده می شود. فر کردن موها باعث می شود هم پوست سر و هم فولیکول های مو آسیب ببینند. سعی کنید موهای خود را فر نکنید.


بعد از استخر موها را شامپو کنید

شامپو کردن موهاچه در دریا شنا کنید یا در استخر، همیشه به یاد داشته باشید بعد از آن باید موهای خود را بشویید. نمک دریا و کلر استخر اگر شسته نشوند، به موها آسیب می زنند. کلر حتی می تواند رنگ موهای بلوند را به سبز تغییر دهد.


علیرغم صحبت هایی که راجع به قدرت تارهای مو گفته می شود، بعضی محصولات آرایشی و بهداشتی آسیب زا می توانند به راحتی به موها و پوست سر آسیب برسانند؛ پس از موها و پوست سر خود بیشتر مراقبت کنید تا مدت طولانی تری سالم بمانند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید