بررسی ۱۰ دلیل اصلی سرد شدن مرد از زن در زندگی مشترک

22
27999
دلایل سرد شدن مرد از زن در روابط

با خودتان فکر می کنید که علت سرد شدن مرد از زن چه می تواند باشد؟ در این مقاله نگاهی به ۱۰ موردی می اندازیم که باعث می شود مردان علاقه ی خود نسبت به همسرشان را از دست بدهند.

ماندن در رابطه کار سختی است. همیشه باید مراقب باشید، حرف اشتباهی نزنید، کار اشتباهی نکنید یا درحالی که او مشغول بازی های کامپیوتری است، از جلوی تلویزیون رد نشوید و ممکن است اگر این نباید ها را رعایت نکنید در انتهای همه ی اینها او با عصبانیت و ناراحتی با شما برخورد کند. اما آیا مشکل این است که مردان، بیش از حد سخت گیرند یا این ما هستیم که کار اشتباهی انجام می دهیم؟ احتمالا هردوی این موارد به اندازه ای درست باشد، اما مطمئنا اشتباهاتی از سوی خانم ها نیز وجود دارد که ممکن است با انجام آنها، موجب سرد شدن مرد از زن در روابط زناشویی شوید. وقتی بدانید آنها چه جور آدم هایی هستند، می توانید بهتر رفتار کرده و در طول رابطه بهتر باشید. اما ممکن است برخی اوقات، مشکل از او باشد و شما مطمئن باشید که هیچ کار اشتباهی انجام نداده اید و تنها اوست که مشکل دارد. در ادامه این مقاله به ۱۰ دلیل سرد شدن مرد از زن خواهیم پرداخت.

دلایل سرد شدن مرد از زن در روابط :

محتاج بودن

” چرا زمانی که ما به یک مرد نشان می دهیم که چه مقدار به او متعهد هستیم و می خواهیم تمام مدت از او خبر داشته باشیم، خوشش نمی آید؟”

سوالی خوبی است. اگر جواب ساده ای می خواهید باید بگوییم که در اشاره به کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی، مردان از مریخ آمده اند؛ در جوابی پیچیده تر باید گفت مردان واقعا فضای شخصی خودشان را دوست دارند. آنها استقلال خودشان را دوست دارند و از زنی که به قدری محتاج است که نمی تواند بدون خبر گرفتن از آنها هیچ کاری انجام دهد، خوششان نمی آید.

“چون تو نبودی، حتی دلم نمی خواست از خواب بیدار شوم”

سعی کنید به مردان از این دست حرف ها نزنید. او می خواهد که شما دوستش داشته باشید و در عین حال بدون او هم برای خودتان زندگی ای داشته باشید. او نمی تواند تمام مدت در کنار شما باشد و به غر زدن های شما در زمان تماشای فوتبال نیازی ندارد؛ به او استراحت دهید و با اطمینان به او نشان دهید که شما قوی و مستقل هستید، حتی اگر واقعا اینگونه نباشد.

مطلب مرتبط:  ویژگی های عشق واقعی و راه پیداکردن آن

متزلزل بودن

اگر بصورت مداوم از همسرتان می خواهید که تأیید کنند شما را هنوز هم دوست دارند و اگر همیشه از آن ها در مورد دختران دیگری که در زندگی شان چه به عنوان همکار و چه همکلاسی و … هستند سؤال بپرسید، آن ها را خیلی زود خسته خواهید کرد. مردان از اینکه ما نقش قربانی را بازی کنیم خوششان نمی آید. به خودتان دوباره اعتماد کنید و همیشه به یاد داشته باشید که او به این دلیل با شما رابطه داشته و قرار می گذارد که واقعا دوستتان دارد.

ترس از تعهد

گاهی اوقات همه چیز خوب پیش می رود، هردو با یکدیگر رابطه ی خوبی دارید، بنابراین شما فکر می کنید قرار است در آخر با هم ازدواج کنید. او گفته که شما را دوست دارد و شما هم همینطور. اما بعد از این گفت و گوها او فاصله گرفته است. دیگر به اندازه قبل پیام نمی دهد و به زحمت به شما زنگ می زند و دیگر ابراز دلتنگی نمی کند و مطمئنا آتشش خاموش شده است. اما آیا به خاطر کاری است که شما انجام داده اید؟ نه لروزما، و این درواقع نشانه ای از این است که او از تعهد داشتن می ترسد.

کسانی که از تعهد می ترسند، بیشتر از هر چیزی، عاشق دنبال کردن هستند. آنها از این کار لذت می برند و دنبال کردن شما را به شکل یک مسابقه می بینند؛ زمانی که قلب شما را بردند، مسابقه تمام می شود و همه چیز به پایان می رسد. آنها به نقطه شروع برمی گردند و شخصی دیگر را دنبال می کنند. این واقعا بد است، اما بعضی از مردان همین شکلی هستند و تغییر نخواهند کرد. بدترین نکته اش هم این است که واقعا برای تغییر این اشخاص کاری نمی توان انجام داد. این مشکلی است که خودشان باید حل کنند و این موضوع ممکن است یکی از دلایل سرد شدن مرد از زن باشد. اما نگران نباشید زیرا چنین مردی مرد با ارزشی نیست.

مطلب مرتبط:  نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی با راز و رمزهای خاص

نقد مداوم

شما این را می دانید که مردان غرور دارند؛ پس چرا بصورت مداوم او را نقد می کنید تا احساس کوچکی کند؟ زمانی که یک دختر کاری کند که یک مرد احساس کوچکی کند، می توان گفت که دیگر همه چیز تمام شده است و این یکی از دلایل معمول سرد شدن مرد از زن در روابط می باشد؛ پس مراقب باشید.

احساسات قدیمی

اگر با مردی وارد رابطه شده اید که به تازگی از شریک قبلیش جدا شده باید بدانید که هنوز از شریک قبلی اش نگذشته است و هیچوقت هم نگذشته بود. او اصلا نباید از اول با شما قرار می گذاشت و این اصلا اشتباه شما نیست. اما هرچقدر هم سخت تلاش کنید تا بر گذشته اش غلبه کند، همه چیز به او بستگی دارد و تنها او می تواند خودش را درست کند و احتمالا قرار گذاشتن با شما راهکارش نیست. او باید برای مدتی از قرار گذاشتن دوری کند تا احیا شود.

یک خانم و آقای ناراحت در کنار دریاآسانی بیش از حد

همانطور که قبلا اشاره کردیم، مردان عاشق دنبال کردن دخترها هستند. همچنین عاشق این هستند که این تعقیب را برایشان سخت تر کنید؛ به عبارتی دیگر، مردان از رقابت لذت می برند و عاشق یک چالش خوب هستند. اگر این به دست آوردن و تعقیب را برایشان زیادی آسان کنید، مثلا بعد از چند روز به او بگویید: “من برای تو هستم!” گفتن همین جمله ممکن است باعث سرد شدن مرد از زن شود. ممکن است متوجه نشوید چرا یک مرد از دختری که خودش را وقف او می کند، خوشش نمی آید. اما باید سعی کنید تا درک کنید. تمام چیزی که باید بدانید این است که باید بدست آوردن خودتان را برای او سخت کنید. او عاشق این کار است.

نگاه داری از شما

شما امروز بیرون نمی روید چون باران می بارد. با او به پیاده روی نمی روید زیرا ممکن است کثیف شوید. برای آماده شدن مدت زیادی صرف می کنید و می خواهید که بصورت مداوم شما را با هدایای گران قیمت لوس کند. با این کارها شما بیشتر او را خسته می کنید. همین موضوع این ممکن است یکی از دلایل سرد شدن مرد از زن و از دست دادن علاقه او شود.

مطلب مرتبط:  راز زندگی زناشویی زوج های موفق چیست

غر زدن

اگر یک چیز وجود داشته باشد که یک مرد از باخت تیم ورزشی مورد علاقه اش، بیشتر از آن متنفر باشد، داشتن یک شریک زندگی غرغرو است.

تو دوباره فلاش دستشویی را نزدی. تو امروز صبح با من خداحافظی نکردی. نمی توانی آن کت و شلوار را امشب بپوشی. چرا این قبض هنوز پرداخت نشده است؟ و هزاران مورد دیگر. شما شریک زندگی او هستید نه مادرش. پس مانند مادر او رفتار نکنید. در طول سالها به اندازه کافی به او غر زده شده است و حالا او می خواهد با شما خوش بگذراند. این موضوع نیز یکی از دلایل سرد شدن مرد از زن در روابط زناشویی می باشد..

توقع زیاد

باید این را بدانید که هیچکس به خصوص یک مرد، دوست ندارد که به او بگویند چه کار کند. اما مردان می دانند که مواردی وجود دارد که باید روی آن ها کار کنند و حاضرند به راهنمایی شما در این مورد گوش دهند. اگرچه کمی راهنمایی و نصیحت گاه و بیگاه، با رئیس مابانه رفتار کردن دو چیز متفاوت است؛ اما اگر شما بصوت مداوم از او چیزهای زیادی بخواهید و موارد زیادی را گوشزد کنید ممکن است باعث شوید او علاقه اش را از دست بدهد. این را به یاد داشته باشید، اگرچه کاملا منطقی است که در یک رابطه چیزهایی بخواهید، اما مرزی وجود دارد که نباید از آن بگذرید.

محافظه کاری

در آخر باید بگوییم که این موضوع برای او خوشایند است که بداند متعلق به شما می باشد، اما بین اینکه شما مانند یک مجسمه بی حس باشید و اینکه به قدری در موردش محافظه کارانه رفتار کنید که او احساس کند گیر افتاده است، مرز واضحی وجود دارد. زمانی که سعی کنید مانع شوید تا او خودش باشد و او را با پیام هایی مانند “کاش خانه بودی و به تماشای مسابقه فوتبال نمی رفتی” بمباران کنید، او علاقه اش را از دست می دهد.

تبلیغات

22 نظر

 1. برای داشتن یک رابطه ی مستحکم خوندن مطلب شما بسیار عالی و کارآ»د خواهد بود البته در این باره کتاب های زیادی نوشته شده ولی خوندن مقاله ی شما هم بسیار خوبه و ابعاد مختلف سرد شدن مردان از خانم ها رو بررسی کردید و فکر میکنم با خوندن این مقاله بسیاری از خانم متوجه بشن که میتونن با پیدا کردن مشکل اصلی برای اصلاح رابطه تلاش کنند و دست به کار بشن.
  فی الواقع شناخت مشکل و پیدا کردن مشکل اصلی سرد شدن مردان از زنان حداقل میتونه ۵۰ درصد اون مشکل رو حل کنه و فقط کافیست زن متوجه بشه که کدام خطا رو داره مرتکب میشه بعدش میتونه با بردباری و صبوری قدم در اصلاح اون رفتار و یا بالانس کردن اون کنش و افعالاقدام کنه چون خب بسیاری از این رفتار ها گاها تبلوری از سایه های زن میتونه باشه که این سایه ها در ضمیر ناخودآگاه زن وجود داره و در واقع نه تنها با شناخت این افعال به مستحکم شدن رابطه کمکم میکنه بلکه باعث میشه زن به خودشناسی برسه و با سایه های درونی خودش آشنا بشه فلذا از هر بعدی که بررسی میشه شناخت این رفتار ها و پیدا کردن دلیل اصلی این مشکلات بسیار حائز اهمیت هست.
  مثلا غر زدن و یا گیر دادن و یا حسادت به همکار های خانم که با همسر در ارتباط هستند اینها همگی ریشه در ذات خانم داره و البته در سایه های فردهست که راه های شناخت سایه ها متفاوت خواهد بود.
  حسادت به خانم های دیگه یعنی ترسی درونی در وجود زن برای از دست دادن همبازی خودش(همسر) که بوسیله ی کودک درون به بیرون فرافکنی میشه بدین شک که نکنه همسرم بره و همبازی جدید پیدا کنه؟؟؟؟
  خب اینکه ما بدونیم یک فرد حسود هستیم خیلی مهمه که باعث میشه به خوبی با این ناهنجاری رفتاری مقابله کرده و شکستش بدیم
  شاید نشه اون رو از بین برد ولی میشه بوسییله ی بالغ اون رو بالانس کرد.
  بسیار ممنون از مقاله ی خوبتون و پوزش که پر حرفی کردم

  • ببخشید اقا.چون مردید میخوام ازتون سوالی بپرسم.من که تمام این مواردی که اینجا نوشته شده رورعایت میکنم ن محدودش میکنم ن میگم حرف حرفع من ولی چون یکبار درگوشی من دیده ک به دوستان گفتم فلان پسر(ک قبلا رابطه داشتم)اینو میگفت ازااون روز سرد شده و علنا بهم میگه ازت سرد شدم.درحالی ک من از قصد اونو ننوشته بودم ینی حسی ندارم دیگ ب اون اقا وچیزیم پنهان نکرده بودم.از ااین ناراحته ک چرااسمشو اوردم.منم منطقی معذرت خواهی کردم و گفتم خب نمیدونستم از اوردن اسم کوچک مرد بدت میاد اوکی تکرار نمیشه ازهرچی بدت میاد بگو .اگر انجام ندادم عصبانی شو.پس چراتاحالا درست نشده چیکار کنم ک دلش مثل قبل شه شما به عنوان یک اقا که هم‌جنستو میشناسید بهم بگید ممنون

 2. سلام میخوام بدونم فقط زنها میتونن این مشکلات داشته باشن آقایون ازهمه نظر اوکی هستن چرا همه اش درمورداینکه زنهاچطور رفتارکنند میذارین پس سهم مردها چیه چراهمه اش میگین زن مقصره!!!مگه نمیگین زن باشه به جای مادرپس چرا این حرفهارو میزنین !!مشکل اینجاست که آقایون خودخواهند وزنها تو جامعه اسلامی زیر دست اگه راست میگین به این مشکل بپردازین واقعاکه!!؟

  • اخه به زنها اگه زیاد رو بدی از خود بی خود میشن تا الانشم حمایت از حقوق زن که گذاشتند از سرشونم زیادی باید یکم اونم محدود کرد😊

   • آقا اصلا یه کار کنید زن نگیرید خلاص،مگه خاصیت مردا چیه،مگه نه اینکه میخوان دختر مردمو بدبخت و افسرده کنن زن نگیرید.والا توو خونه باباشون نازشون بیشتر خریدار داره،اگه با زنتون درس برخورد نکنید وقتی دختر دار شدید دامادتونم خوبه همین بلارو سر دخترتون بیاره!!!کلا مردای ما تعطیلن.رو ندن ولی مثل آدم برخورد کنن.

    • احسنت طیبه اله فی انفاسکم به شما که انقدر تعطیل نیستید و همیشه سرکارید و همیشه هم مثل حوا برخورد میکنید.
     انقدر من مثبت اندیشم
     :)))))))

    • همه عین هم نیستن
     بقران خانوم من دیوونه کرده منو
     میریم مشاوره
     برعکس کاری مشاور میگه رو انجام میده
     بعد من ناراحت میشم
     بدون دعوا مطرح میکنم
     قهر میکنه یک ماه جواب نمیده
     خوب یک ماه ؟
     مگه من دوست پسرشم ؟
     که یک ماه بذاره بره
     تعهد نداره بقران
     ندیدین زن مثل زن من تؤ عمرتون بقران

  • چون مردها نان زنهارو میدن زنها هم غیر مفت خوری کار دیگه ای ندارند فقط تو خونه نشستن فقط دستور می دن غیر پول خرج کردن و خوردن اعصاب مردها کار دیگه ای ندارن بعله همیشه حق با مردهاست

 3. والا بنظر من اصلا طرف موجودی ب نام مرد نباید رفت.چون در همه حالت مرد! ذاتش نشان میده.
  مگر زن انسان نیست. ک باید همیشه ساکت باشه و از خودش بگزره! مرد اگر مرد خانواده باشد صبور و مهر بان خانواده است.

 4. والا‌بقران من همه كاری کردم تو زندگیم
  در‌عوضش خانوم حتی یک بار نشده مثلا وقتی قهریم پا پیش بذاره
  مردها وقتی‌عاشق میشن حساس میشن رو زنشون چون اون و واسه خودشون میدونن
  نه جسمشو
  مهرشو ،‌علاقشو ، نگاه عاشقانشو ، توجهشو ، توجه و توجه
  من حتی‌خانومم بعد ۳ماه از ازدواج تاریخ عقدمونو نمیدونه
  میگم رنگ سفید دوست ندارم و میدونه دوست ندارم میره با پول خودم برام رنگ سفید میخره
  میگم از فلان عکس‌خودم ، خوشم نمیاد ، ه‍مون عکس رو میذاره اینستا که همه ببینن
  دستش تو دست منه ، نگاه سنگینشو به پسرا که از روبه رو میان حس میکنم ، وقتی از کنارش رد میشن پسرا ، چشم تو چشم سرش رو میچرخونه حتی دنبال نگاه پسره که کم نیاره تو خیره نگاه کردن
  میگم خانومم ائن چه نگاهیه میکنی به پسرا ، میگه از قصدی نیست از رو فضولیه
  بعد چند وقت پیش فهمیدم ، رفته در مغازه دوست پسر سابقش تا چی بخره ازش به نظرتون ؟
  لباس زیر فروشی داره دوست پسر سابقش
  من حتی نمیدونستم
  یکی اونجا دیدش و بعد من فهمیدم دوست پسرش بوده طرف
  خانومم منو ذره ذره آب کرد
  حرف هم بهش بزنی ، قهر میکنه
  تو عقدیم و خونه پدرشون
  میره یکماه حتی پیام نمیده که هیچ
  جواب پیامم نمیده
  الانم خطشو عوض کرده
  انگار من دوست پسرشم که فرار میکنه ازم
  بخدا دیوونه کرده منو
  رفته در مغازه پسره
  طلب هم داره ، آخه من به کی بگم این دردمو
  این ازدواجمو
  بعد ۳ماه از عقد
  آخه من چجوری میخوام یک عمر زندگی کنم با این شخص
  چطور اعتماد کنم
  من بعد ۳ماه دارم به جدایی فکر میکنم
  اینایی که گفتم ، یه‌گوشه کوچیکشه
  نمیدووونین ، تهمت هم میزنه
  بابا تو خودت میری در نغازه دوست پسرت
  بعد چجوری تهمت میزنی به من

  • این وضع شما اینم وضع من ک لای پر قو گذاشتمش ولی بازم میگ بخاطر یه دلخوری قبلی همچنان سردم ازت.بارها گفتم گزشت رفت عذر خواهیم کردم خب ادم چقدر میتونه دلخوریو کش بده .من فقط از خودم میگزرم و ازااین گزشتنا ناراضی نیستم ولی فقط میخوام اونم مثل من باشه هی نگه قبلا دلخورم کردی کینه ای نباشه گفتنش چه سودی داره وقتی من ببخشیدمو گفتم و هی یادش میفته و دوباره عصبی میشه به نظرتون من چیکار کنم ک از ااین دلخوری نجاتش بدم و همه چی درست شه ..چون مردید این سوالو از اونایی ک مردن و کامنت گذاشتن میپرسم چون کسیو ندارم بپرسم ازش ممنون میشم راهنمایی کنید

   • برید سمتش دستشو بگیرید و تو چشاش نگاه کنید با چند کلمه عاطفی دلشو به دست بیارید و بگید معذرت دیگه تکرار نمیشه امید وارم درست بشه

   • معذرت خواهي زيادي شما لوثش ميكنه لطفا عادي و مهربون باشيد يه كوچلو بخودش بياد شما كه خطاي خاصي نكردي تازه عميقا هم عذر خواهي كرديد و معلومه تكرار نخواهد شد

 5. ببخشید .اما مردا رو زیادی آدم حساب کردن باعثش این میشه اینا همه مزخرفه .مردا هرزه هستن .خدا نکنه چشمشون زن دیگه ای بگیره

 6. من ۶ماهه ازدواج کردم ،شوهرم خیلی سرده ،بهش میگم محبت کن میگه بلد نیستم قبلا بایکی دوس بوده که نشده بهم برسن و تموم کردن حس میکنم هنوزم به اون فکرمیکنه …
  واقعا نمیدونم چیکارکنم کمکم کنید

 7. ای دادبیدادازدست مرد های سردوبی احساسچه کنم که دردمنم مث شماست وفک نکنم راه چاره ایی باشه اگه میخواست درست بشه شده بود تاحالابایدسوخت وساخت واحساسمون روسرکوب کرد

 8. من شوهرم اجازه نمیده تنها جایی برم و همه خانواده وفامیل هام شهرستانن اینجا هیچ کسو ندارم واقعا خیلی سخته .شوهرم مدام سرکار و من خونه تنهام .وقت ازادشو دوست داره بره پیش دوستاش اما به من اجازه نمیده که یه دوست داشته باشم و ازتنهایی دربیام .. بهش میگم بیا باهم بریم بیرون یه دور بزنیم میگه حوصله ندارم خسته ام و بهونه میاره .وقتی میاد خونه بیشتر مشغول گوشی. در مورد اتفاق ها و کارهایی که در طول روز انجام میده هیچی بهم نمیگه ولی همه چیز رو به دوستاش وخانواده اش میگه .اصلا من اولویت اول زندگیش نیستم .خیلی ازیت میشم وقتی دعوامون میشه خیلی بهم توهین میکنه و بهم میگه چرا نمیری دست از سرم برداری .توروخدا کمکم کنید توی دوراهی موندم .دوس ندارم ترکش کنم و ازاین ور هم ازاین وضعیت خسته شدم

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید