برند گوچی و چند حقیقت جالب درباره ی آن

0
59
برند گوچی

برند گوچی از جمله برندهایی است که تقریباً همه کسانی که آشنایی اندکی با دنیای مد و لباس یا حتی برندهای مطرح دنیا داشته باشند، حتما آن را می‌شناسند. لوگو این برند ترکیبی از حروف اول آن است. همچنین رنگ‌های نمادین این برند سبز تیره و قرمز است. با وجود اینکه گوچی برندی خبرساز و نه چندان محافظه‌کار بوده است اما هنوز عده‌ای اندک از رازهای این برند خبر دارند. اگر شما هم در مورد گوچی اطلاعات اندکی دارید و دوست دارید که در مورد این برند ایتالیایی بیشتر بدانید. همراه «ریموژ » باشید.

معرفی برند گوچی

گوچی برند ایتالیایی اصیلی است که در صنعت مد و تولید پوشاک چرمی مشغول به فعالیت است. این شرکت در ابتدا مستقل بود اما اکنون زیرمجموعه‌ای از شرکت کرینگ محسوب می‌شود. هدف گوچی از زمان تأسیس جز نشان دادن، زرق و برق، شکوه، کیفیت محصولات و پوشاک برای زنان و مردان نبود. گوچی از همان سال‌های ابتدایی، آرام‌آرام شروع به گسترش تولیدات خودش کرد و اکنون تولید کننده لباس‌های آماده برای زنان و مردان و اکسسوری است. پس از مرگ گوچیو گوچی، پدر شرکت گوچی، مدیریت مجموعه به پسرانش رسید. هم اکنون گوچی درآمدی بالغ بر ۴٫۷ میلیارد یورو دارد. در ادامه به پانزده دانستی در مورد گوچی اشاره خواهیم کرد که شاید تا به حال نمی‌دانستید.

گوچیو گوچی

گوچیو گوچی تقریباً ۴۰ سال داشت که در فلورانس ایتالیا برند خودش را تأسیس کرد و این نشان از این دارد که بدون در نظر گرفتن سن و سال می‌توان کارهای بزرگی همانند او انجام داد.

مطلب مرتبط:  چند مدل کیف مناسب زنانه که باید در کمد هر خانمی باشد

گوچی و همسرش دارای ۶ فرزند هستند که ۴ تای آن‌ها پسر است. بر اساس قانون گوچی، فقط پسرانش می‌توانند اداره مجموعه را به دست بگیرند. نام پسرانش، الادو، اوگو، واسکو، رادولف هست. گوچیو در ایتالیا به عنوان طراح و کارآفرین شناخته می‌شد. گوچیو در سال ۱۹۵۳ از دنیا رفت.

اولین مشتریان گوچی، اسب‌سواران اشرافی بودند

در سال ۱۹۲۱ زمانی که گوچیو گوچی فروشگاه خودش را در ایتالیا افتتاح کرد، بر اساس تاریخچه فروشگاه، اولین کسانی که برای خرید به این فروشگاه مراجعه می‌کردند، اسب‌سواران اشرافی بودند. به همین دلیل است که گاهی گوچی از جزئیات اسب‌سواری در طراحی‌های خودش استفاده می‌کند.

کیف حصیری گوچی کاملاً اتفاقی ساخته شده است

تولید چرم در سال‌های ۱۹۴۰ در ایتالیا بسیار کم شده بود. گوچی برای جلوگیری از توقف خط تولید تصمیم می‌گیرد که به جای چرم از بافت حصیری که به کیسه‌های بامبو معروف بود استفاده کند. این کیف از آن زمان محبوب شد و برخی از تولیدکنندگان هنوز نمونه‌های مشابه آن تولید می‌کنند.

گریس کلی و برند گوچی

از زمانی که گریس کلی، روسری ابریشمی سفارشی خودش را از برند گوچی به تن کرد، این روسری‌ها شهرت روز افزونی پیدا کردند و تا امروز هم این محبوبیت را دارند. گریس کلی به غیر از این شال وسایل دیگر شخصی بسیار از گوچی تهیه کرده بود اما این شال معروف‌ترین آن‌ها بود.

گوچی و مت گالا

برای اولین بار کفش‌های کالج گوچی با نام موکازین به صورت نمادین در انستیتو به نمایش درآمد و در سال ۱۹۸۵ به عنوان یک اثر هنری در موزه مت گالا قرار داده شد. درست حدس زدید، انستیتو مت گالا برگزار کننده مراسم سالانه مت در امریکا است.

مطلب مرتبط:  لباس مجلسی مناسب افراد چاق و تمام نکاتی که باید قبل از خرید آن بدانید

تام فورد و شهرت گوچی

تام فورد از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۵ به عنوان مدیر هنری گوچی استخدام شد و تلاش‌های زیادی کرد تا گوچی را تبدیل یه یک برند لوکس و تجاری کند. از این رو نام تام فورد را می‌توان در کنار گوچی نوشت. تام فورد پس از جدایی از گوچی برند خودش را تشکیل داد و به پیشتازی در کنار برند همکارش در دنیای مد و فشن ادامه داد.

برند گوچی و زیرمجموعه‌هایش

گوچی فقط یک اسم است. زیرمجموعه‌ای بزرگ از برندهای دیگر هستند که زیر سایه این برند فروش خوبی دارند. هر کدام از مجموعه‌ها دارای طراحان برجسته‌ای است. از جمله طراحانی که با گوچی کار می‌کنند، بوتگا ونتا، استلا مک کارتنی، ایو سن لورن هستند.

پرفروش‌ترین برند در تاریخ ایتالیا

این یک حقیقت است که گوچی، پرفروش‌ترین برند ایتالیایی است. در سال ۲۰۱۴، این برند در حدود ۱۲٫۴ میلیون دلار فروش کرد که در سال ۲۰۱۳، فروشی به اندازه ۴٫۷ میلیون دلار در امریکا داشتند.

گوچی برند Guess را در سال ۲۰۱۲ به تقلید نام برند متهم کرد

در سال ۲۰۱۲ گوچی، برند تولیدات لباس Guess را متهم به تقلب از برند گوچی کرد و در این دادگاه شرکت Guess مجبور شد، غرامتی ۴٫۷ میلیون دلاری به گوچی پرداخت کند.

موزه مخصوص گوچی

شما می‌توانید برای دیدن موزه گوچی به موزه Palazzo della mercanzia در ایتالیا مراجعه کنید. در این موزه تاریخچه‌ای از برند و تمامی محصولات گوچی برای بازدید قرار دارند. وسعت موزه، ۱۷۱۵ مترمربع است.

همکاری گوچی با سازمان یونیسف

گوچی از سال ۲۰۰۵ با سازمان یونیسف همکاری می‌کند. این همکاری در قالب تأمین بخشی از هزینه‌های حمایت از کودکان در سراسر جهان توسط یونیسف است. همچنین هر سال گوچی در پروژه‌هایی همانند حفاظت از محیط‌زیست، آب و گسترش آموزش با یونیسف همکاری می‌کند.

مطلب مرتبط:  توصیه هایی برای انتخاب کفش پاشنه بلند راحت و زیبا

منبع: چی بپوشم

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید