رازهایی برای داشتن بهترین آرایش در اولین قرار ملاقات

1
1299
نکات آرایش در اولین قرار ملاقات

همیشه قرار اول جذاب ترین و به همان اندازه ترسناک ترین قرار است. همه ما دوست داریم در قرار اول فوق العاده به نظر برسیم؛ اما قطعا دوست نداریم کلی زمان صرف آماده شدن کنیم و در آخر هم به جای داشتن یک استایل جذاب، شبیه کسی شویم که درست از وسط دهه ۸۰ فرار کرده است! در این مقاله نکاتی برای آرایش در اولین قرار ملاقات را بیان کرده ایم که باعث می شود تا در قرار اول جذاب تر به نظر برسید.

صورت تان را آماده کنید

آرایش کردن به این معنی نیست که براش های آرایشی را برداشته و مستقیم سراغ لوازم آرایش بروید. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید و آرایش زیبایی داشته باشید، باید قبل از شروع آرایش چند کار انجام دهید. اول صورت تان را با یک شوینده مناسب بشویید و با آب سرد آب بکشید. مواظب باشید صورت تان سرخ و ملتهب نشود. آب سرد کمک می کند تا روزنه های صورت تان بسته شوند. سپس اگر پوست خشک یا مختلطی دارید، از یک لایه نازک مرطوب کننده استفاده کنید.

لکه های پوست تان را بپوشانید

در قرار اول مطمئنا قصد دارید لکه های صورت و پف زیر چشم هایتان را از بین ببرید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که پوشاندن آنها با مقدار زیادی کانسیلر، فقط وضعیت را بدتر می کند. استفاده درست از کانسیلر اهمیت زیادی دارد؛ چون اگر به درستی استفاده نشود، می تواند اثر عکس بگذارد؛ همچنین استفاده زیاد از آن باعث چروک شدن زیر چشم می شود. ضمنا، بعد از این که کانسیلر خشک می شود باید منتظر کلی ترک باشید. برای از بین بردن قرمزی زیر چشم، از کانسیلر سبز استفاده کنید و سپس روی آن، کانسیلر مناسب رنگ پوست تان را بزنید. در آخر می بایست کانسیلر را با یک پد مناسب محو کنید.

فقط روی صورت تان تمرکز نکنید

یکی از نکات مهم در مورد آرایش در اولین قرار ملاقات، همین است! بسیاری از افراد فکر می کنند آرایش یعنی درست کردن صورت؛ اما آرایش یعنی شکل دادن به زیبایی شما. به همین دلیل باید روی گردن یا بالای سینه تان هم کار کنید. اگر در این قسمت ها جوش یا عیب خاصی دارید، می توانید از کانسیلر استفاده کنید و در نهایت با زدن پودرهای تثبیت کننده آرایشی، جلوه زیباتری به آرایش تان بدهید. همچنین با کمک برنزه کننده ها می توانید به قسمت هایی از صورت تان که لازم است ابعاد مورد نظر تان را بدهید و صورت تان را کانتور کنید.

اجازه ندهید صورت تان چرب و براق باشد

چرب و براق بودن صورت، راه فوق العاده ای است برای اینکه قرار اول تان تبدیل به قرار آخر شود. همه خانم ها چرب شدن صورت و براق شدنش را تجربه کرده اند. البته براق شدن پوست بعد از آرایش، بیش تر برای پوست های چرب و مختلط اتفاق می افتد. برای جلوگیری از چرب شدن پوست خود، از ورقه های گیرنده چربی صورت که به راحتی در بازار یافت می شوند استفاده کنید و اگر به آن دسترسی ندارید از کاغذ کیک استفاده کنید؛ چون هم ارزان تر است و هم نتیجه مشابهی دارد. اگر هنگامی که بیرون از خانه و در سر قرار اول تان هستید، ناگهان پوست تان چرب شد نگران نشوید؛ حوله های کاغذی بهترین گزینه برای حل این مشکل هستند. جالب است، نه؟

 

آرایش کردن برای قرار

برای کشیدن خط چشم پررنگ، از آب کمک بگیرید

یکی از مزایای قرار ملاقات در شب این است که شب ها همه چیز زیباتر دیده می شود. شما می توانید شب ها، رازهای وجودتان را به نمایش بگذارید. در هنگام آرایش چشم ، یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید، خط چشم است؛ البته به شرطی که بتوانید خط چشم صاف و درستی بکشید و مثل بچه هایی که با مداد شمعی نقاشی می کنند عمل نکنید! اگر از خط چشم های کاسه ای و یا مداد استفاده می کنید، اضافه کردن کمی آب می تواند خط چشم تان را پر رنگ تر و جذاب تر کند.

از یک رنگ سایه چشم استفاده نکنید

دومین بخش مهم یک آرایش چشم، خصوصا در آرایش در اولین قرار ملاقات، سایه است. زدن یک رنگ سایه به پشت پلک هیچ زیبایی ندارد و کار کاملا مبتدی است که هر کسی می تواند آن را انجام دهد. به جای این کار، سایه های ترکیبی با رنگ های هم خانواده بزنید. یک رنگ روشن به عنوان پایه، رنگی کمی تیره تر برای زیر استخوان پلک، و رنگ تیره تر برای گوشه های بیرونی چشم بزنید؛ ترکیب آنها با خط چشم، زیبایی فوق العاده ای به چشمان شما می دهد. برای گوشه های داخلی چشم نیز کمی سایه براق بزنید.

ریمل را به درستی استفاده کنید

مژه ها یکی از مهم ترین مراحل آرایش هستند. اگر هم صحبت از اولین قرار ملاقات در میان باشد، اهمیت آن بیشتر هم می شود. اگر بهترین خط چشم و سایه دنیا را هم بزنید، اما مژه های زیبا نداشته باشید، قطعا چهره تان جذاب نخواهد شد. اولین چیزی که باید به آن دقت کنید، این است که اگر ریمل را درست نزنید مژه هایتان به هم خواهد چسبید. ریمل را به آرامی بزنید و سعی نکنید مدام آن را داخل تیوپ ببرید و بیرون بیاورید. اضافه ریمل را با دستمال کاغذی بردارید و به آرامی روی مژه هایتان بکشید. اگر مژه ها به هم چسبیدند، آنها را با یک ریمل کهنه و تمیز که قبلا تمام مواد را از روی آن پاک کرده اید جدا کنید.

روی بخش مشخصی از صورت تان تمرکز کنید

می دانیم که شما دوست دارید از هر نظر زیبا باشید؛ اما اینکه بخواهید برای زیبا شدن زیاده روی کنید، کار دستی نیست. حتی در دنیای مد نیز آرایش بیش از حد و یا خیلی پررنگ همه اجزای صورت، طرفداری ندارد و زیبا نیست. سعی کنید روی یک بخش از صورت تان تمرکز کنید و بقیه اجزای آن را به حالت طبیعی نگه دارید. مثلا اگر چشم تان را زیاد آرایش کردید، لب هایتان را کمرنگ آرایش کنید و یا بالعکس!

گفت و گو کردن ، لباس پوشیدن و آرایش کردن برای اولین قرار ملاقات، دیگر کار سختی نیست؛ بلکه فقط چند نکته دارد که باید آنها را رعایت کنید. با رعایت این نکات، شما به بهترین شکل ممکن در سر قرارتان آماده می شوید.

آیا شما هم نکته دیگری درمورد آرایش در اولین قرار ملاقات در نظر دارید که با در میان بگذارید؟

تبلیغات

1 نظر

  1. چقدر خوب گفتید که همه ی قسمت های صورت رو ارایش نکنن.اینطوری خیلی جذاب تر و طبیعی تر به نظر میرسه

    عاااالی بود مرسی

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید