وقتی می گوییم که این استراتژی مناسب فرم صورت و استایل شماست، به ما اعتماد کنید. این را بدانید که مدل مو هایتان باید متناسب با استایل و کاری که انجام می دهید باشد.

شاید این موضوع خیلی ساده به نظر رسد. اما باید در تعیین و انتخاب مدل مو ی مناسب تان، نقاط قوت و ضعف صورتتان را بشناسید و سپس مدلی را انتخاب کنید که قدرت پنهان کردن یا جلب توجه بیشتر به آن نواحی را فراهم کند. درست همانطور که در لباس پوشیدن، لباس های مختلفی را امتحان کردید تا به استایل مناسب فرم بدن تان دست یابید. راهنمایی و نکاتی که در این مقاله بیان شده، به صورت جامع و کلی است و باید در نظر داشته باشید که ویژگی های فردی و رنگ پوست و بسیاری از عوامل دیگر هم در تعیین مدل موی مناسب چهره شما تاثیرگذار خواهد بود. به طور کل، همه چیز درمورد امتحان کردن سبک ها و استایل های مختلف است. خوشبختانه، ما برای پیدا کردن مدل موی مناسب چهره شما، بهترین راه حل ها را جمع آوری کرده ایم که اگر فرم صورتتان را به درستی بشناسید، بسیار موثر خواهند بود.

فرم صورت مستطیلی

صورت های مستطیلی تقریبا نسبت به بقیه ی فرم های دیگر صورت بلندتر هستند. بنابراین باید مدل مو یی برای این نوع صورت ها انتخاب شود که صورت را بلندتر از چیزی که هست، نشان ندهد. از مدل مو های پامپادور دوری کنید. پامپادور، مدل موی پف کرده ای است که کناره های آن کم حجم تر از بالای مو می باشد. در واقع اگر صورتی مستطیلی دارید، باید مدل مو یی انتخاب کنید که در آن، تفاوت زیادی بین کناره ها و بالای سر وجود نداشته باشد. می توانید با ایجاد یک فرق از کنار، به موهای کوتاه خود کمی بعد بدهید ومدلی مناسب ایجاد کنید. موهای به عقب شانه شده و یا مدل من بان نیز می تواند نسبت ابعاد صورت شما را متعادل کند. من بان برای موهای تقریبا بلند مناسب است و مدلی است که موها کامل به عقب جمع شده و بسته می شوند. حتما موهای خود را منظم و تر و تمیز درست کنید، زیرا قرار نیست موهایتان پر حجم به نظر برسد. از واکس مویی استفاده کنید که در طول روز مدل مو را به همان شکل نگه دارند، و باعث نشوند که صورت کشیده شما فرم بلندتری بگیرد.

فرم صورت بیضی

اگر صورت بیضی شکلی دارید، فرد خوش شانسی هستید، زیرا به دلیل تناسبات خوبی که این صورت ها دارند، تعداد زیادی از مدل مو ها برای آن مناسب هستند. به همین دلیل، همه چیز بستگی به سلیقه ی خود شما دارد. مثلا یک مدل محافظه کارانه ی کوییف می تواند مناسب باشد، اما جای زیادی برای مانور دادن روی مدل های مختلف کوتاه و بلند خواهید داشت. در مدل کوییف، کناره ها با تفاوت کمی از بالای موها کم حجم ترند. برای صورت بیضی شکل شما، هم مدل پامپادور پر حجم، و هم موهای بلند تا شانه می تواند مناسب باشد. حتی موهای تراشیده شده هم می تواند برای صورت های بیضی شکل، جذاب باشد. در رابطه با محصولات مو نیز، دست شما در انتخاب انواع مختلف آن ها بسیار باز است.

فرم صورت مربعی

اگر فرم صورتتان مربعی است، شما ویژگی خاصی دارید، و آن هم زاویه ی قوی فک شماست؛ حالتی که باید بتوانید روی آن تأکید کرده و به صورت خود جذابیت بیشتری بدهید. با استفاده از مدل آندر کات، می توانید این ویژگی خاص خود را بیشتر به نمایش بگذارید. این فرم صورت نیز با بسیاری از مدل ها منطبق و هماهنگ می شود. بنابراین از امتحان کردن مدل های مختلف نترسید. توصیه ی ما برای اینکه صورت مربعی شما بهتر به نظر برسد این است که برای موهای خود، از مدل های پر حجم تر استفاده کنید و تا می توانید از محصولات مختلف مو، برای این منظور بهره ببرید. به عنوان مثال مدل کوییف، چه کلاسیک باشد چه مدرن، مدل خوبی برای شما محسوب می شود. بعلاوه می توانید فرقی عمیق در موهای خود باز کنید؛ ویژگی های صورت خود را بیشتر به رخ بکشید.

فرم صورت قلبی

اگر فرم صورت شما مانند لئوناردو دیکاپریو قلبی ست، باید به یاد داشته باشید که بالا و پایین صورت شما با یکدیگر هماهنگ و متعادل است. بنابراین مدل موی خود را، متناسب با ویژگی هایی که صورتتان دارد انتخاب کنید. لذا مدل مویی را انتخاب کنید که باعث نشود چانه ی شما باریکتر به نظر رسد. مدل موی تکسچِرد فرینج یا مدل کوییف بُعد دار، برای این منظور مناسب هستند. تکسچرد فرینج مدلی است که در آن، قسمت بالای مو تا حدودی به هم ریخته تر است و نظم کمتری دارد و بین بالا و کناره های مو نیز تفاوت حجم خیلی کمی وجود دارد. فقط به این نکته توجه کنید که از محصولات موی سبک استفاده کنید تا زوایا و حجم های نامتناسب ایجاد نشود.

فرم صورت گرد

در این فرم از صورت، زاویه و لبه ی خاصی وجود ندارد. بنابراین باید مدل هایی را انتخاب کنید که به صورت شما زاویه بدهد. می توانید مدل مویی را انتخاب کنید که قسمت بالای آن بلندتر و پف کرده تر، و کناره های آن کوتاه تر باشد. در نتیجه این کار، صورت شما بلندتر به نظر خواهد رسید. مدل پومپادور به صورت شما بعد و زاویه می بخشد و صورت کودکانه ی شما را بالغ تر و جذابتر جلوه می دهد. ایجاد فرق از بغل نیز می تواند زوایای دیگری ایجاد کند و چهره ی شما را بالغ تر نشان دهد.

فرم صورت الماسی

فرق کج، مناسب این فرم صورت آقایان است. بنابراین موهای حالت دار و درهم ریخته، ویژگی های چهره ی شما را تکمیل می کند و حتی آن را جذاب تر نشان می دهد. حالت دار بودن مو و یا فرق کج و زاویه دار، بین پیشانی و زاویه ی گونه ها، تعادل ایجاد کرده و باعث زیباتر به نظر رسیدن چهره ی شما می شود.

فرم صورت مثلثی

اگر فرم صورت شما مثلثی باشد، موهایی با حالت و بافت درشت تر مناسب تان خواهد بود. باید روشی برای درست کردن موهای خود انتخاب کنید که بوسیله ی آن بتوانید میان پیشانی باریک و چانه ی پهن خود، تعادل ایجاد کنید. مدل موهای مختلفی برای این فرم چهره کاربرد دارد؛ مثلا می توانید موها را به عقب حالت داده و کمی پف به آن بدهید تا حجم موهای شما بیشتر به نظر برسد. از محصولات حجم دهنده ی مو استفاده کنید تا ظاهر مناسب تری برای شما ایجاد کند.