بیوگرافی آنجلینا جولی – از کودکی تا به امروز

0
178
بیوگرافی آنجلینا جولی

او ستاره شماره یک هالیوود است که توانسته از پروژه های سینمایی ده ها میلیارد دلار به دست آورد، جوایز اسکار و سه جایزه گلدن گلوب را از آن خود کند، مجله اسکویر و مردم در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ او را به عنوان زیباترین زن انتخاب کردند. گزارشگر آمریکایی تایم او را در بین صد شخصیت تاثیرگذار جهان قرار داده است، با ریموژ همراه باشید تا با بیوگرافی آنجلینا جولی بیشتر آشنا شوید.

آنجلینا جولی در جوانی

بیوگرافی آنجلینا جولی

او کارگردان، فیلمنامه نویس، سفیر حسن نیت یونیسف و مادر شش فرزند است که سه تن از آن ها را به سرپرستی گرفته است. هر حرکت او توسط رسانه ها دنبال شده و سروصدا به پا می کند. از اواخر دهه ۹۰ زندگی شخصی و حرفه ای بسیار مورد توجه بوده است.

کودکی و نوجوانی

آنجلینا جولی در ۴ ژوئن ۱۹۷۵ در لس آنجلس به دنیا آمد. او از سمت مادر اجداد فرانسوی، دانمارکی، آلمانی و ایروکوایی دارد. از سمت پدر، جان ویت، اجداد آلمانی و اسلواکی دارد.
آنجلینا جولی دومین فرزند خانواده است. یک سال پس از تولد او والدین اش به خاطر خیانت مکرر پدر از هم جدا شدند..
اولین رابطه او در ۱۴ سالگی آغاز شد. او به مدت دو سال با دوست پسرش زندگی می کرد و در ۱۶ سالگی از او جدا شد. او مشکلات و شکست هایش را با الکل و مواد مخدر جبران می کرد. در مصاحبه ای با دیلی میرر اعتراف کرد تا سن ۲۰ سالگی انواع و اقسام مواد مخدر را تجربه کرد و شانس آورد که در جوانی از دنیا نرفت.

فیلم های او

آنجی حرفه بازیگری خود را از سال ۱۹۸۲ آغاز کرد و در ۷ سالگی در قسمتی از کمدی “نگاهی به بیرون” (Lookin to Get Out) حضور یافت و نقش های اصلی را پدرش و آن-مارگرت ویلسون، بازیگر سوئدی، اجرا کردند. آنجلینا جولی در سال ۱۹۹۳ و در سن ۱۸ سالگی در فیلم “سایبورگ ۲” (Cyborg ۲: Glass Shadow) در نقش کسلا ریز حضور یافت.
در سال ۱۹۹۹ در درام زندگی نامه ای “دختر، ازهم‌گسیخته” (Girl, Interrupted) حضور یافت. در این فیلم نقش یک دختر روانی به نام سوزانا کایسن را ایفا کرد که پس از خودکشی در بیمارستان روانی به هوش می آید. او برای این نقش جایزه اسکار، جایزه گیلد و گلدن گلوب را دریافت کرد و ستاره هالیوود شد.
در سال ۲۰۰۶ این ستاره در پروژه هایی حضور یافت که چندان موفق نبودند: بازی در نقش های اصلی فیلم های “چوپان خوب” (The Good Shepherd)، “قلب مهربان” (A Mighty Heart) و “بئوولف” (Beowulf).
در سال ۲۰۱۴ در فیلم فانتزی “مالیفیسنت” (Maleficent) به کارگردانی رابرت استرامبرگ حضور یافت. این داستان آزاد زیبای خفته بود که جولی نقش جادوگر شرور را برعهده داشت. این فیلم پرفروش ترین اثر کارنامه او یود که ۷۵۸ میلیون دلار فروش داشت و منتقدین بازی او را خیره کننده نامیدند.

مطلب مرتبط:  گلزار با «گیسو» بازمی‌گردد

آنجلینا جولی و بردپیت

ازدواج

آنجلینا جولی در صحنه فیلم “هکرها” با همکار بریتانیایی اش جانی لی میلر آشنا شد. آن ها در سال ۱۹۹۶ ازدواج کردند و یک سال بعد جدا شدند. جانی لی میلر به انگلستان رفت و جولی در آمریکا ماند. آن ها در سال ۱۹۹۹ رسما طلاق گرفتند. آن ها دوستی شان را ادامه دادند و ازدواج زودهنگام را اشتباه جوانی دانستند.
آنجلینا زمانی که همسر میلر بود با تیموتی هاتن، همبازی اش در “بازی خدا” رابطه داشت. در همین زمان با جنی شیمیزو، همبازی اش در “نیز رابطه داشت. آنجی برای دومین بار با بیلی باب تورنتون ازدواج کرد. این ازدواج که در سال ۲۰۰۰ انجام شد به سرنوشت ازدواج  دیگر دچار شد. پس از سه سال زندگی از یکدیگر جداشدند. این دو در زمان ازدواج گردنبندهایی حاوی خون یکدیگر را به گردن داشتند.
در سال ۲۰۰۴ وسر صحنه فیلم آقا و خانم اسمیت آنجلینا جولی  با برد پیت که همسر جنیفر آنیستون بود آشنا شد و عاشق هم شدند. این زوج رابطه شان را از روزنامه نگاران و طرفداران پنهان کردند اما در تمام سایت ها تصاویر مشترک شان دیده می شد.
در سال ۲۰۰۵ پیت از جنیفر آنیسون به دلیل مشکلات غیرقابل حل جدا شد. در این زمان رابطه شان را علنی کردند و رسانه ها آن دو را برنجلینا نامیدند. در آغاز سال ۲۰۰۶ آنجلینا در مصاحبه با مردم اعتراف کرد که از پیت باردار است. در بهار همان سال برد  سرپرستی فرزندان آنجی، پسرش مدوکس و دخترش زاهارا، را برعهده گرفت. از آن زمان نام فامیل این کودکان به جولی پیت تغییر یافت.
در مه ۲۰۰۶ دخترشان شیلو نوول به دنیا آمد والدین تصاویر این کودک را به مجله مردم و هلو به ازای ۱۰ میلیون دلار فروختند. این کودک از سنین ۳-۴ سالگی لباس پسرانه می پوشید. والدین اعتراف کردند دخترشان از پیراهن متنفر است و لباس های پسرانه را دوست دارد. در سال ۲۰۱۴ آنجی و برد اعتراف کردند شیلو خودش را یک پسر دگرجنس به نام جان می داند. والدین هم به انتخاب او احترام گذاشتند.
در مارس ۲۰۰۷ آن ها یک پسر پاکستانی به نام پاکس تین را به سرپرستی گرفتند.

مطلب مرتبط:  کیم کارداشیان مشغول راه اندازی برند جدید خود

خیریه

ضبط فیلم “لارا کرافت: ممهاجم مقبره” در کامبوج انجام شد و شروع فعالیت خیریه جولی بود. او که با چشم خود سختی های کشورههای جهان سوم را دید، با یونیسف ارتباط برقرار کرد و سفیر حسن نیت یونیسف شد. او در طول زندگی در سفرهای بشردوستانه بسیاری شرکت کرد و سه فرزند را به سرپرستی گرفت.

مبارزه با سرطان

مادر آنجلینا جولی براثر سرطان درگذشت. جولی تصمیم گرفت آزمایش ژنتیک انجام دهد تا ببینید مستعد سرطان تخمدان یا سینه هست یا نه. او بافت سینه را برداشت و آن را جراحی کرد. در بهار ۲۰۱۵ هم تخمدان خود را برداشت
تا مدت ها خانواده نگران سلامت او بودند. لاغری بیش از حد او ابتلا به آنورکسی را نشان می داد. اما جولی از همان جوانی همیشه لاغر و ضعیف بود. او اعتراف کرده که همیشه لاغر بود و کاری از دست او ساخته نیست. او با قد ۱۷۰ سانتی متر تنها ۴۷ کیلوگرم وزن دارد.

طلاق از برد پیت

در پاییز ۲۰۱۶ طرفداران از خبر جدایی آن دو شوکه شدند: برنجلینا دیگر وجود نداشت. آنجی برای طلاق اقدام کرد و برد پیت را به سورفتار با پسرشان مدوکس متهم نمود. طبق گفته او برد در مقابل سایر کودکان مدوکس را کتک زد. این زوج از هم جدا شده و به خانه های مجزا رفتند و خبر طلاق شان در صدر اخبار قرار گرفت.
در پایان سال ۲۰۱۶ توافق نامه ای امضا کردند مبنی بر این موضوع که برد پیت در زمان های خاص و در حضور یک روان شناس می توانست کودکان را ببیند. در سال ۲۰۱۷ قوانین تغییر یافت. عوامل مجله این تاچ اعلام کردند که آنجی به کودکان اجازه می داد بدون حضور روان شناس به خانه پیت رفته و شب آنجا بمانند.
منبع: پروشات

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید