بیوگرافی حسام منظور، بازیگر با تجربه تئاتر و جویای نام تلویزیون

0
1942
با بیوگرافی حسام منظور آشنا شوید

حسام منظور جزو بازیگرانی است که سوابق درخشانی در تئاتر داشته و به تازگی وارد عرصه تلویزیون شده است. او با نقش آفرینی در نقش اصلی سریال پرطرفدار بانوی عمارت، توجهات بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرد و بسیار خوش درخشید. برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی این بازیگر محبوب با ما همراه باشید.

زندگی شخصی

حسام منظور در ۱۸ آذر ۱۳۵۹ در شهر ارومیه متولد شده است. مادر او اصالتا اهل ارومیه است و از این رو منظور دوران کودکی و نوجوانی خود را در آذربایجان زندگی کرده است. او فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس در رشته بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس است. در زمان نگارش این مقاله، او هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. اطلاعات اندکی در مورد زندگی خصوصی او وجود دارد.

 

حسام منظور بازیگر

زندگی حرفه ای

افرادی که منظور را اولین بار در سریال بانوی عمارت دیدند، احتمالا تصور کردند که او جزو بازیگران جدیدی است که به تازگی پا به دنیای بازیگری گذاشته است؛ اما این طور نیست. حسام منظور از ۲۳ سالگی یعنی در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را به صورت جدی از “نمایش خوان هشتم” به کارگردانی محمد مسعود طیبی در کانون مفتح آغاز کرده است.

ادامه درخشش

او با اجرا در مراکز مطرح اروپا مثل پیکولو ایتالیا و جشواره شکسپیر در لهستان، تجربیات بی نظیری کسب کرده است. حسام منظور در کنار بازیگری، کارگردانی هم انجام داده است. جالب است بدانید که او از سال ۱۳۹۵ در دانشگاه آزاد مشغول تدریس است تا تجربیات خود را در اختیار دانشجویان خود قرار دهد.

 

حسام منظور در یکی از نمایش هایش

تاسیس کلوپ بازیگری

حسام منظور علاوه بر تدریس در دانشگاه، با تاسیس موسسه ای به نام کلوپ بازیگری، هنرجو می پذیرد. او قصد دارد از این طریق تمامی تجربیات خود که در سال های تحصیل و اجرا کسب کرده است را با هنرجویان خود به اشتراک بگذارد.

آثار هنری

حسام منظور تاکنون در بیش از ۴۰ نمایش از جمله آخرین طلایه دار، کاووس خیابان هفدهم و تصویر ماه در قهوه تلخ حضور داشته است. همچنین در فیلم های سینمایی کیش و مات، تلفن همراه رئیس جمهور، و ربوده شده ایفای نقش کرده است. اما هیچ یک از نقش آفرینی های وی به شدت سریال بانوی عمارت مورد توجه قرار نگرفته اند. او همچنین در موزیک ویدیو زندان با خوانندگی محسن چاووشی حضور داشته است.

 

حسام منظور در سریال بانوی عمارت

حسام منظور در تلویزیون

حسام منظور در مورد این که چرا تا قبل از بانوی عمارت در هیچ سریالی ایفای نقش نکرده است گفت “من اصولا آدم سخت گیری هستم. تاکنون چندین پیشنهاد بازیگری داشتم که هیچ کدام جذابیت زیادی برای من نداشته، و در جاهایی که قبول کردم بازی کنم دوست ندارم اسمی از آنها ببرم”. اما در نهایت بازی در نقش شازده ارسلان میرزای قوانلوی قاجار در سريال بانوی عمارت بود که باعث شد منظور درخشیده و در دنیای تلویزیون نیز به شهرت برسد.

افتخارات

حسام منظور در سال ۱۳۸۸ به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره تئاتر دانشگاهی برای ایفای نقش در نمایش مکبث بود؛ اما موفق به دریافت جایزه نشد. او بار دیگر در سال ۱۳۹۰ برای همین نمایش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر سال تئاتر در جشن بازیگر شد که باز هم نتوانست جایزه را از آن خود کند. در نهایت در سال ۱۳۹۵ با نقش آفرینی در نمایش اودیسه توانست جایزه بهترین بازیگر مرد سال را از سیزدهمین جشن بازیگر دریافت کند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید